تفاهم‌نامه ای برای پسابرکیست؛ سوئیس و بریتانیا در زمینه مهاجرت پیمان همکاری امضا کردند

28/09/1399 04:35 ب.ظ

تفاهم‌نامه‌ای برای پسابرکیست؛ سوئیس و بریتانیا در زمینه مهاجرت پیمان همکاری امضا کردند جزئیات بیشتر🔽

تفاهم‌نامه یاد شده بخشی از راهبرد «توجه به فاصله‌ها» در دولت سوئیس است که این کشور را به حفظ روابط با بریتانیا فراتر از برکسیت مصمم می‌کند. این تفاهم‌نامه که دولت سوئیس امضای آنرا در راستای سیاست‌های مهاجرتی خود قلمداد کرده در حالی میان دو کشور امضا شده که بریتانیا راه خروج از اتحادیه اروپا را در پیش گرفته و آخرین گفتگو‌ها با رهبران اروپایی برای چگونگی تعامل پس از جدایی همچنان در جریان...

این تفاهم‌نامه که دولت سوئیس امضای آنرا در راستای سیاست‌های مهاجرتی خود قلمداد کرده در حالی میان دو کشور امضا شده که بریتانیا راه خروج از اتحادیه اروپا را در پیش گرفته و آخرین گفتگو‌ها با رهبران اروپایی برای چگونگی تعامل پس از جدایی همچنان در جریان است.

بوریس جانسون،‌ نخست وزیر بریتانیا در تازه‌ترین اظهارات خود پس از اعلام توافق با بروکسل بر سر ادامه مذاکرات پسابرکسیت ضمن دشوار توصیف کردن شرایط کنونی گفته است که درهای گفتگو با کشورش همچنان باز است. اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ادامه مذاکرات تجاری پسابرکسیت توافق کردند

دولت سوئیس روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید امضای سند همکاری با بریتانیا بر سر موضوع مهاجرت یادآور شد برغم آنکه این تفاهم نامه الزام آور نیست اما بر همکاری نزدیک بین دو کشور در زمینه مهاجرت تاکید می‌کند و زیربنایی برای حمایت دو کشور از یکدیگر در این خصوص برای آینده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سوئیس روز جمعه از امضای تفاهم نامه‌ای با بریتانیا بر سر مسئله مهاجرت خبر داد و اعلام کرد دو کشور در این خصوص به تقویت همکاری‌ها می‌اندیشند.

این تفاهم‌نامه که دولت سوئیس امضای آنرا در راستای سیاست‌های مهاجرتی خود قلمداد کرده در حالی میان دو کشور امضا شده که بریتانیا راه خروج از اتحادیه اروپا را در پیش گرفته و آخرین گفتگو‌ها با رهبران اروپایی برای چگونگی تعامل پس از جدایی همچنان در جریان است.

بوریس جانسون،‌ نخست وزیر بریتانیا در تازه‌ترین اظهارات خود پس از اعلام توافق با بروکسل بر سر ادامه مذاکرات پسابرکسیت ضمن دشوار توصیف کردن شرایط کنونی گفته است که درهای گفتگو با کشورش همچنان باز است.

اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ادامه مذاکرات تجاری پسابرکسیت توافق کردند

دولت سوئیس روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید امضای سند همکاری با بریتانیا بر سر موضوع مهاجرت یادآور شد برغم آنکه این تفاهم نامه الزام آور نیست اما بر همکاری نزدیک بین دو کشور در زمینه مهاجرت تاکید می‌کند و زیربنایی برای حمایت دو کشور از یکدیگر در این خصوص برای آینده است.

در این بیانیه آمده است که تفاهم‌نامه یاد شده بخشی از راهبرد «توجه به فاصله‌ها» در دولت سوئیس است که این کشور را به حفظ و تداوم روابط با بریتانیا فراتر از برکسیت مصمم می‌کند.

راهبرد موسوم به توجه یا مراقبت از فاصله‌ها Mind the Gap در اشاره به تضمین حقوق و تعهدات پس از خرج بریتانیا از اتحادیه اروپا به کار می‌رود.

بریتانیا ابتدای سال جاری میلادی به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد اما بر اساس توافق‌های انجام شده قرار است تا پایان دسامبر در دوره‌ای انتقالی برای دستیابی به توافق بر سر آینده روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به چانه‌زنی ادامه دهد.