تغییر جهت خرید سهام؛ آیا بورس ‌اروپا برنده اصلی شکست ترامپ خواهد بود؟

20/05/1399 06:57 ق.ظ

تغییر جهت تقاضای سهام؛ آیا بورس‌ اروپا برنده اصلی شکست ترامپ از بایدن خواهد بود؟ بیشتر بخوانید🔽

انتشار پیاپی نتایج نظرسنجی‌هایی که جملگی از احتمال بالای پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات سوم نوامبر حکایت دارد، موجب شده تا بسیاری از مدیران سرمایه‌گذاری با این استدلال که اروپا برنده اصلی شکست نامزد جمهوری‌خواهان خواهد بود، خریدهای خود را بر اوراق بهادار اروپایی متمرکز کرده‌اند.

به گزارش بلومبرگ، نهادهای معتبری همچون بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان، مدیریت سرمایه‌گذاری ایتون وَنس(Eaton Vance) و شروردرز(Schroders) خریدهای عمده خود را بر سهام، اوراق قرضه اروپایی و یورو اختصاص داده‌اند.

از یک سو برخی تحلیل‌گران معتقدند که با پیروزی جو بایدن و اجرای برنامه او مبنی بر افزایش مالیات بر شرکت‌ها، بازارهای مالی اروپا جایگزین خوبی برای بورس نزولی آمریکا خواهد بود. headtopics.com

آقای بایدن وعده داده که ۲ تریلیون دلار در بخش انرژی‌های پاک سرمایه‌گذاری کند، رخدادی که شرکت‌های اروپایی بزرگترین ذینفعان آن خواهند بود.گذشته از این برخی سرمایه‌گذاران بر این باورند که به دلیل اجماع شکل‌گرفته میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مورد اصلاح تعرفه‌های تجاری آمریکا و چین، بهبود قدرت خرید چین به افزایش تقاضای کالاهای اروپایی منجر خواهد شد.

همچنین انتظار می‌رود، در صورت پیروزی آقای بایدن، روند نزولی ارزش دلار در برابر یورو ادامه یابد. زیرا تقاضای دلار در اثر کاهش ریسک‌های ژئوپلیتیکی کمتر کاهش می‌یابد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترامپ: برنده شوم سریع با ایران توافق می‌کنم | DW | 08.08.2020دونالد ترامپ می‌‌گوید ایران در انتظار ریاست جمهوری بایدن است و ترجیح می‌دهد با بایدن به توافق برسد. او تاکید کرد که در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر، به سرعت با ایران و کره شمالی وارد مذاکره خواهد شد.

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیمدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، گفت در صورتی که درانتخابات آبان ماه امسال پیروز شود، ایالات متحده و ایران «به سرعت» به توافق خواهند رسید.

برندگان اصلی انهدام بندر بیروت کدام کشورها هستند؟انفجار عصر سه‌شنبه در بندر بیروت که بیش از ۱۵۰ کشته و ۶ هزار زخمی بر جای گذاشت و نیمی از شهر را ویران کرد، افزون بر خسارت‌های جانی و مالی، رقابت تجاری میان کشورهای منطقه را وارد مرحله‌ای تازه‌ای کرد؛ رقابتی که کشورهای ترکیه، چین، اسرائیل، عربستان سعودی و امارات عربی متحده در آن حاضر هستند.

شریک اصلی ایرانسل، فروش سهام خود را در اسنپ 'مدنظر قرار می‌دهد' - BBC News فارسیبا تصمیم گروه 'ام‌تی‌ان' آفریقای جنوبی برای خروج از خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی علاوه بر ترک کنسرسیوم ایران سل، می‌خواهد سهام خود در تاکسی اینترنتی اسنپ را هم واگذار کند.

شبه نظامیان وابسته به حکومت ایران عامل اصلی ترورهای جنوب سوریه

بایدن ترامپ را شکست خواهد داد؟رقابت انتخاباتی در آمریکا بین ترامپ و بایدن شدت گرفته است. کارشناسان نظرات مختلفی درباره این انتخابات مهم دارند. پروفسوری که از سال 1984 نتایج همه انتخابات‌ها را درست پیش‌بینی کرده، گفته که ترامپ بازنده این انتخابات است.