تغییرات اقلیمی و سیل؛ پروژه جدید فرانسه برای کاهش خسارات سیل در آینده

25/09/1399 09:42 ق.ظ

ناتالی کلرانس: «تلاش ما این است که چطور با ابزارهای جدید، تصاویر ماهواره‌ای و ابزارهایی که امروز در اختیار داریم مانند هوش مصنوعی به بازیگر فعال این ماجرا تبدیل شویم و تلاش کنیم که از فاجعه جلوتر باشیم.» #ClimateNow

ناتالی کلرانس: «تلاش ما این است که چطور با ابزارهای جدید، تصاویر ماهواره‌ای و ابزارهایی که امروز در اختیار داریم مانند هوش مصنوعی به بازیگر فعال این ماجرا تبدیل شویم و تلاش کنیم که از فاجعه جلوتر باشیم.» #ClimateNow در این برنامه تغییرات آب و هوایی اطلاعات ماهانه آب و هوایی سیاره‌مان زمین را برورسانی کرده‌ایم و در گزارشی ویژه از فرانسه به بررسی تلاش‌ها برای در امان نگه داشتن مناطق و شهرها از خطر فاجعه سیل پرداخته‌ایم.

ناتالی کلرانس، معاون مدیریت محیط زیست دپارتمان لود در فرانسه در این گزارش می گوید:‌ «در جریان طغیان‌های بعدی این رودخانه، همه این درختان خشک به حرکت در می آیند و به پل‌ها، ساختمان‌ها و خانه کوبیده می شوند.»

ابتدا تازه‌ترین داده‌ها از سرویس تغییرات آب و هوایی کپرنیک را بررسی می کنیم. ماه نوامبر سال جاری، گرمترین ماه نوامبر را شاهد بودیم که درجه حرارت ۰.۸ درجه بالاتر از متوسط بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ بود. در اروپا،‌ فصل پاییر از سپتامبر تا نوامبر با دمای ۱.۹ درجه بالاتر از متوسط، رکورد شکست. headtopics.com

یورونیوز یورونیوز تغییرات آب و هوایی به روندهای طولانی مدت مربوط است و اینجا در این نمودار می توانیم داده‌ها از سال ۱۹۷۹ را مشاهده کنیم و ببینیم که ناهنجاری ماه نوامبر بخشی از جریان کلی گرمایش زمین است. ببینیم چه اتفاقی در دیگر بخش‌های جهان افتاده است؟

ادامه مطلب:
euronews_pe »