تغییر موضع روحانی در مورد بازار بورس: همه سرمایه خود را وارد بورس نکنید

17/04/1400 05:38:00 ب.ظ

تغییر موضع روحانی در مورد بازار بورس: همه سرمایه خود را وارد بورس نکنید بازار بورس تهران در هفته گذشته پرنوسان بود و شاخص کل بورس اکنون حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد است. ⬇️بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز پنجشنبه ۱۷ تیر گفت مردم نباید همه سرمایه خود را وارد بازار بورس کنند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، روحانی از مردم خواست سرمایه آنها در بورس «در حدی باشد که فراز و نشیب بورس زندگی آن ها را به هم نریزد.»

این در شرایطی است که حسن روحانی سال گذشته از مردم خواسته بود «همه چیز را به بورس بسپارند.» این درخواست از سوی برخی از اقتصاددانان «فریبکارانه» و با هدف جبران کسری بودجه توصیف شد. تحولات یکسال گذشته در بازار بورس تهران نشان داده است عده زیادی از سرمایه گذاران معمولی بسیاری از سرمایه خود را از دست داده اند. به طوری که هزاران نفر از سرمایه‌گذاران بازار بورس ایران، که مال‌باختگان محسوب می‌شوند، طی ماه‌های گذشته با سردادن شعارهایی از جمله «دولت خیانت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند»، «اسلام رو پله کردن، مردم رو ذله کردن» و «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع زده‌اند.

احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز و عضو کمیسیون داخلی و شوراها، سه‌شنبه ۳۱ فروردین امسال در صحن مجلس با اشاره به «مال‌باختگی ۵۰ میلیون ایرانی در بورس» خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: «ملت ایران دیگر به شما اعتماد ندارند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>