تغییر برخی وزیران، معاونین و کارمندان عالی رتبه به دستور ملک سلمان

09/03/1401 06:00 ق.ظ

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی یک‌شنبه 8 خرداد طی فرمانی برخی تغییرات را در سطح وزیران، معاونین وکارمندان عالی‌رتبه انجام داد.به گزارش

29 مهٔ ,2022: 07:32 شب GSTملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی یک‌شنبه 8 خرداد طی فرمانی برخی تغییرات را در سطح وزیران، معاونین وکارمندان عالی‌رتبه انجام داد.به گزارش خبرگزاری سعودی، «واس» در این تغییرات، مهندس خالد بن محمد بن عبدالرحمن السالم به عنوان رئیس کمیسیون سلطنتی با رتبه وزیر برای مناطق «جبیل» و «ینبع» منصوب شد.پادشاه سعودی طی فرمان دیگری عبدالرحمن بن احمد بن حمدان الحربی، فرماندار و رئیس اداره کل تجارت خارجی را از سمتش برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، «واس» در این تغییرات، مهندس خالد بن محمد بن عبدالرحمن السالم به عنوان رئیس کمیسیون سلطنتی با رتبه وزیر برای مناطق «جبیل» و «ینبع» منصوب شد.پادشاه سعودی طی فرمان دیگری عبدالرحمن بن احمد بن حمدان الحربی، فرماندار و رئیس اداره کل تجارت خارجی را از سمتش برکنار کرد.

ملک سلمان همچنین عادل الجبیر را به عنوان نماینده پادشاهی عربی سعودی در «امور آب و هوایی» و تغییرات اقلیمی تعیین کرد. طبق این گزارش عادل الجبیر، وزیر خارجه سابق سعودی علاوه بر پست جدید، در سمت قبلی خود به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه نیز ابقا شده است.

پادشاه سعودی همچنین دکتر عبدالرحمن بن احمد بن حمدان الحربی را به عنوان سفیر سعودی در جمهوری خلق چین منصوب کرد. در همین رابطه، پادشاه سعودی بدر بن عبدالمحسن بن عبدالله بن هداب را از سمت دستیار وزیر بازرگانی برکنار و او را به عنوان دستیار رئیس کمیته کارشناسان در شورای وزیران تعیین کرد. headtopics.com

چرا

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

واکنش ترامپ به کشتار در مدرسه: برخی معلمان را مسلح کنید | DW | 28.05.2022چند روز پس از کشتار در دبستانی در ایالت تگزاس، دونالد ترامپ در کنفرانس لابی قدرتمند اسلحه در این ایالت سخنرانی کرد. رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گوید برای پیشگیری از حمله به دانش‌آموزان باید برخی معلمان را مسلح کرد. سنبول بلاهت مردم آمریکا. دمکراسی تضمین کننده داشتن فهم نیست بلکه فهم تضمین کننده دمکراسی است. پس نگو مدرسه بگو میدان جنگ غرب_وحشی! ☠🤣😂🤮

بیانیه برخی از خانواده‌های خاوران؛ دادخواهی حق ماستبه گفته خانواده‌های زندانیان سیاسی که در خاوران در شرق تهران به خاک سپرده شده‌اند، عوامل امنیتی جمهوری اسلامی تغییرات تازه‌ای در شیوه دسترسی به این گورستان جمعی ایجاد کرده‌اند. خاوران دادخواهی کشتار۶۷

فروریختن متروپل؛ اعتراضات در برخی شهرها با شعار علیه خامنه‌ای ادامه یافتبا گذشت حدود یک هفته از فرو ریختن متروپل آبادان، برخی گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از ادامه‌دار بودن سوگواری‌ها و اعتراضات در برخی شهرهای دیگر در شامگاه شنبه هفتم خرداد حکایت دارد.

خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور/ رگبار پراکنده در برخی استان‌هاخیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از رگبار پراکنده باران، وزش باد شدید در برخی نقاط کشور و خیزش گرد و غبار در نوار شرقی ایران به‌ویژه زابل خبر داد.

ساختمان‌های ناایمن فوراً شناسایی و مقاوم‌سازی شوندساختمان‌های ناایمن فوراً شناسایی و مقاوم‌سازی شوند رئیس جمهور، به وزرای کشور و راه و شهرسازی دستور داد با فوریت سازه‌های ناایمن را در سطح کشور شناسایی و صاحبان آنها را مکلف به مقاوم‌سازی این سازه‌ها کنند خوب این دستورات که هیچ تاثیری در روند مملکت ندارد همچون فقر زدایی دو هفته ای و بدتر شدن اوضاع! نشان میدهد چقدر دولت مرکزی بی اعتبار و زدوبند و فساد در پایین دست ها از چه وسعتی دارا میباشد!! یعنی درمانده گی محض ج.ا و خامنه‌ای_جنایتکار اینبار به ساختمانها دستور داده، این قشنگ میدونه کسی بحساب نمیاردش به اشیا دستور میده

ساختمان‌های ناایمن فوراً شناسایی و مقاوم‌سازی شوند/ هیچ کس حق ندارد جان مردم را در معرض خطر قرار دهدرئیس جمهور، به وزرای کشور و راه و شهرسازی دستور داد با فوریت سازه‌های ناایمن را در سطح کشور شناسایی و صاحبان آنها را مکلف به مقاوم‌سازی این سازه‌ها کنند. این کلیپ تا یک هفته قبل، روزی چندین بار از صدا و سیمای آبادان پخش می شد! بنایی با معماری فوق پیشرفته و ضد زلزله، که همه دیدیم چی شد! نگفت ساختمون‌های ناامن خودشون ۲۴ ساعت وقت دارن بیان خودشون رو معرفی کنن؟

29 مهٔ ,2022: 07:32 شب GSTملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی یک‌شنبه 8 خرداد طی فرمانی برخی تغییرات را در سطح وزیران، معاونین وکارمندان عالی‌رتبه انجام داد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، «واس» در این تغییرات، مهندس خالد بن محمد بن عبدالرحمن السالم به عنوان رئیس کمیسیون سلطنتی با رتبه وزیر برای مناطق «جبیل» و «ینبع» منصوب شد.پادشاه سعودی طی فرمان دیگری عبدالرحمن بن احمد بن حمدان الحربی، فرماندار و رئیس اداره کل تجارت خارجی را از سمتش برکنار کرد.

ملک سلمان همچنین عادل الجبیر را به عنوان نماینده پادشاهی عربی سعودی در «امور آب و هوایی» و تغییرات اقلیمی تعیین کرد.

طبق این گزارش عادل الجبیر، وزیر خارجه سابق سعودی علاوه بر پست جدید، در سمت قبلی خود به عنوان وزیر مشاور در امور خارجه نیز ابقا شده است.

پادشاه سعودی همچنین دکتر عبدالرحمن بن احمد بن حمدان الحربی را به عنوان سفیر سعودی در جمهوری خلق چین منصوب کرد.

در همین رابطه، پادشاه سعودی بدر بن عبدالمحسن بن عبدالله بن هداب را از سمت دستیار وزیر بازرگانی برکنار و او را به عنوان دستیار رئیس کمیته کارشناسان در شورای وزیران تعیین کرد.

ملک سلمان همچنین دکتر نجم بن عبدالله الزید را به عنوان معاون وزیر دادگستری با درجه عالی و حمود بن بداح المریخی را به عنوان مشاور دربار سلطنتی در رتبه کارمند عالی تعیین کرد.