تغییرات آب و هوایی خشونت را افزایش می‌دهد | DW | 03.09.2020

03/09/2020 10:20:00 ب.ظ

بر اساس پژوهش‌های گوناگون می‌توان گفت که گرم شدن هوا باعث افزایش خشونت و قتل و پرخاشگری می‌شود. گفته می‌شود که یکی از دلایل مهم این پدیده، میزان تولید ماده سروتونین در بدن است.

تغییرات آب و هوایی, خشونت

بر اساس پژوهش‌های گوناگون می‌توان گفت که گرم شدن هوا باعث افزایش خشونت و قتل و پرخاشگری می‌شود. گفته می‌شود که یکی از دلایل مهم این پدیده، میزان تولید ماده سروتونین در بدن است.

بر اساس پژوهش‌های گوناگون می‌توان گفت که گرم شدن هوا باعث افزایش خشونت و قتل و پرخاشگری می‌شود. گفته می‌شود که یکی از دلایل مهم این پدیده، میزان تولید ماده سروتونین در بدن است.

به این ترتیب  به ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند برلین ۱۲ نفر قربانی تغییر درجه حرارت هوا شده‌اند.علت مرگ این افراد اختلالات قلبی عروقی، نارسایی کلیه، بیماری‌های تنفسی و سکته مغزی اعلام شده است.علاوه بر این، بر اساس پژوهشی در آفریقای جنوبی، بالارفتن حرارت هوا باعث تغییر آمار قتل می‌شود، به این معنا که  به ازای هر درجه سانتیگراد بیشتر، میانگین قتل ۵، ۱ درصد بالا می‌رود.

در فنلاند با هر درجه سانتیگراد اضافی، میزان قتل حتی ۷، ۱ درصد افزایش می‌یابد.افزایش پرخاشگری و خودکشینشریه تاتس آلمان به نتیجه تحقیقاتی اشاره کرده که روی هفت هزار تظاهرات در ایالات متحده انجام شده و این نتیجه را داشته‌اند که هر چه دمای هوا بالا برود، پرخاشگری هم بیشتر می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

افزایش ۳۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای مونتاژی/ درخواست جدیدی برای مجوز نمایشگاه اتوموبیل نداریمرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: بیشتر خودرو‌ها نسبت به ماه گذشته با تغییر قیمت همراه بوده‌اند، در ماه اخیر خودرو‌های مونتاژی چیزی نزدیک به ۳۰ میلیون تومان و خودرو‌های داخلی تقریبا ۳ تا ۷ میلیون تومان تغییر قیمت داشته‌اند.

آمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیک افزایش یافت

۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویمسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هر زمانی که تعطیلی‌های رسمی داریم و مسافرت صورت می‌گیرد آمار بستری‌های دو هفته بعد از تعطیلات و آمار فوتی‌های ۴ هفته بعد از تعطیلات با افزایش روبه‌رو می‌شود.

افزایش فشار غرب برای ایجاد اصلاحات در لبنان؛ هشدار مکرون به مقامات لبنانیافزایش فشار غرب برای ایجاد اصلاحات در لبنان؛ هشدار مکرون به مقامات لبنانی رئیس جمهوری فرانسه گفت که اگر‌ آنها نتوانند در سه ماه آینده تغییر جهت دهند می توان اقدامات تنبیهی، از جمله عدم ارائه کمک مالی و تحریم طبقه حاکم، را اعمال کرد.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا

افزایش بیماران کرونایی ۲ تا ۵ روز بعد از هر تعطیلاتافزایش مبتلایان به کرونا ۲ تا ۵ روز بعد از هر تعطیلات معاون علوم پزشکی گیلان: *تجربه نشان داده به فاصله دو تا پنج روز بعد از هر تعطیلات با افزایش تعداد‌ بیماران کرونا مواجه هستیم *افرادی که با مسافران استان در تماس بوده‌اند، ۱۰ روز در قرنطینه بمانند

بنا بر برآوردهای موسسه روبرت كُخ آلمان، در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰۰ نفر در برلین به دلیل افزایش بیش از حد دما جان باخته‌اند.همواره بازار سکه، ارز و خودرو با یکدیگر نوساناتی را به همراه داشته است.طی شبانه‌روز گذشته 1184 نفر در برزیل، 1043 نفر در هند و 575 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.سیماسادات لاری در نشست خبری که چهارشنبه شب ۱۲ شهریور در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در مبارزه با کرونا مسئله نیروی انسانی بسیار مهم است، با توجه به اینکه هفت ماه است که درگیر کرونا هستیم برخی از همکاران خود را از دست داده‌ایم و طبق آخرین آمار تاکنون ۱۶۴ شهید مدافع سلامت داشتیم.

به این ترتیب  به ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند برلین ۱۲ نفر قربانی تغییر درجه حرارت هوا شده‌اند. علت مرگ این افراد اختلالات قلبی عروقی، نارسایی کلیه، بیماری‌های تنفسی و سکته مغزی اعلام شده است. سعید موتمنی در رابطه با این موضوع به ایلنا گفت: از ۳ هفته پیش آرامشی بر بازار خودرو حاکم بود و اکنون دوباره شیب ملایمی نسبت به افزایش قیمت‌ها اعم از خودرو‌های داخلی، وارداتی و مونتاژی به دلیل بی‌ثباتی ارزی به همراه دارد. علاوه بر این، بر اساس پژوهشی در آفریقای جنوبی، بالارفتن حرارت هوا باعث تغییر آمار قتل می‌شود، به این معنا که  به ازای هر درجه سانتیگراد بیشتر، میانگین قتل ۵، ۱ درصد بالا می‌رود.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت برزیل طی گزارشی اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونای جدید (کووید-19) در این کشور با مرگ 1184 مبتلا طی 24 ساعت گذشته به 123 هزار و 596 نفر رسید. در فنلاند با هر درجه سانتیگراد اضافی، میزان قتل حتی ۷، ۱ درصد افزایش می‌یابد.  رئیس اتحادیه نمایشگاهداران ادامه می‌دهد: افرادی که خودرو در اختیار دارند آن را با قیمت بالا برای فروش می‌گذارند. افزایش پرخاشگری و خودکشی نشریه تاتس آلمان به نتیجه تحقیقاتی اشاره کرده که روی هفت هزار تظاهرات در ایالات متحده انجام شده و این نتیجه را داشته‌اند که هر چه دمای هوا بالا برود، پرخاشگری هم بیشتر می‌شود. لاری خاطرنشان کرد: در اسفندماه سال گذشته آزمون استخدامی برگزار شد، افرادی که وارد شدند در بحران کرونا به ما کمک کردند و در سخت‌ترین شرایط حاضر شدند ایثارگرانه فعالیت کنند، افرادی که داوطلبانه فعالیت می‌کنند نیز حق دارند که از امتیاز ویژه‌ای برخوردار شوند، ما تلاش می کنیم موانع قانونی را حل کنیم اگرچه آزمون همچنان خط قرمز ما است.

در تحقیقات دیگری در آمریکا معلوم شد که بالارفتن درجه حرارت هوا باعث می‌شود که رانندگان تهاجمی‌تر رفتار کنند. موتمنی در رابطه با کاهش یا افزایش صدور جواز نمایشگاه خودرو اظهار داشت: درخواست جواز نمایشگاه اتوموبیل مقوله‌ای است که در دو ماه اخیر متقاضی جدیدی برای آن وجود نداشته است. برزیل با بیش از 211 میلیون نفر جمعیت، کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین است. به‌ویژه رانندگانی که با پنجره باز حرکت می‌‌کردند، زودتر ناراحت می‌شدند و بوق می‌زدند. در یک آمار مقایسه‌ای در ۱۲ کشور، از جمله کشورهای آسیایی، این نتیجه حاصل شد که تعداد خودکشی‌ها هم در هوای گرم بیشتر از هوای سرد است. زمانی که خرید و فروش کاهش پیدا می‌کند کسب و کار هم به همان تناسب کاهش پیدا می‌کند.  حتی گزارشگران هم از پیامدهای افزایش گرما در امان نیستند. از سوی دیگر تاکنون 2 میلیون و 970 هزار و 492 بیمار کرونایی در هند بهبود یافته‌اند.  در بازی‌های المپیک پکن در سال ۲۰۰۸ زبان گزارشگران آمریکایی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. چرا که هزینه‌های اجاره به صورت سر‌سام آوری بالاست و باید دخل و خرج نمایشگاهداران هم با هم بخواند. وی تاکید کرد: طبق آخرین صحبت‌های وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش بنا شده است که مدارس به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی برگزار شوند، سلامت جسم و روان دانش آموزان به حضور در مدرسه ارتباط دارد و از طرفی کرونا سلامتی را به خطر می‌اندازد، بنابراین پروتکل‌ها باید سخت‌گیرانه باشد تا دانش آموز از مدرسه دور نماند اما از کرونا در امان باشد، در این میان از تجربه کشورهای مختلف استفاده خواهیم کرد.

گفته شد که با بالارفتن گرما و افزایش آلودگی هوا، گزارشگران  آمریکایی بیشتر"کلمات منفی" استفاده می کرده‌اند. انتقال‌دهنده عصبی سروتونین پژوهشگران فنلاندی دریافته‌اند که یکی از دلایل مهم این امر می‌تواند میزان ماده پیام‌رسان «سروتونین» باشد. نکته‌ای که نباید از آن غافل ماند آنکه تعدادی که جواز می‌گیرند و نمایشگاه اتومبیل دارند به همان تناسب افراد نمایشگاه‌های اتومبیل خود را تعطیل و جواز را باطل می‌کنند، همین جایگزینی باعث می‌شود تا آمار سالانه به صورت ثابت باقی بماند. همچنین با ابتلای 4 هزار و 921 تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به 610 هزار و 957 نفر افزایش یافته است. این انتقال‌دهنده عصبی علاوه بر ایجاد «إحساس خوب» در انسان، فشار خون، قدرت درک، خواب و همچنین درجه حرارت بدن را تنظیم می‌کند.  میزان تولید سروتونین در بدن به آب و هوا بستگی دارد.  تولید سروتونین در ماه ژوئیه (اوج گرمای تابستان) در پایین‌ترین سطح، و در فوریه (میان زمستان) حداکثر است در همین زمینه: . گفتنی است بیماری کووید-19 نخستین بار در دسامبر 2019 در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از 210 کشور تبدیل به پاندمی شد. لاری عنوان کرد: با توجه به اینکه اغلب مردم از ماسک استفاده می‌کنند پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میزان ابتلا به آنفلوآنزا کاهش پیدا کند، در این میان گروه‌هایی که آسیب پذیر هستند مانند افراد بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای برای ما اهمیت بیشتری دارند.