تغییرات اقلیمی باعث «کوچک شدن» پرندگان شده است

15/09/1398 11:53:00 ب.ظ

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد در اثر تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، اندازه پرندگان در آمریکا کوچک‌تر شده است.

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد در اثر تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، اندازه پرندگان در آمریکا کوچک‌تر شده است. نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد در اثر تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، اندازه پرندگان در آمریکا کوچک‌تر شده است.

دیوید ویلارد، پرنده‌شناس که برای حدود چهل سال است به سرشماری و اندازه‌گیری پرندگان مشغول است می‌گوید داده‌های تیم او نشان می‌دهد پرندگان مهاجر آمریکای شمالی با گذشت زمان کوچک‌تر شده‌اند.

نتایج تحقیق آقای ویلارد و همکارانش که در نشریه «اکولوژی لترز» منتشر شده، نشان می‌دهد پاهای پرندگان کوتاه‌تر و بال‌هایشان بلندتر شده‌ است در حالی که همزمان از وزن آن‌ها کاسته شده است. به گفتۀ این محققان، تغییر در اندازه پرندگان نتیجه تغییرات اقلیمی و بالا رفتن دمای زمین است. دانشمندان معتقدند حیواناتی که در آب و هوای سرد زندگی می‌کنند بزرگ‌تر از حیوانات مناطق گرمسیر هستند زیرا برای گرم ماندن نیاز به وزن اضافی دارند. پرندگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

محققان همچنین می‌گویند بلندتر شدن بال پرندگان به این دلیل است که آن‌ها با تغییرات جدید ناچارند مسافت بیشتری را برای یافتن زیستگاه جدید پرواز کنند. برایان ویکس، دستیار پرفسور در دانشگاه میشیگان می‌گوید: «ما دریافتیم که تقریبا تمامی گونه‌ها کوچکتر شده‌اند. گونه‌ها تقریبا متنوع بودند اما به یک شکل واکنش نشان داده‌اند و تغییر کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

جاری شدن سیل در شرق اسپانیا همزمان با اجلاس تغییرات آب و هواییاسپانیا در حالی با جاری شدن سیل در منطقه مورسیا مواجه شده که این کشور از روز دوشنبه دوم دسامبر (۱۱ آذر) میزبان اجلاس جهانی تغییرات آب و هوایی موسوم به «کوپ ۲۵» است.

مدیران شهری بهتر شدن هوا در پی نزولات آسمانی را به خودشان نسبت می‌دهند و هنگام آلودگی دستگاه‌های دیگر را مسئول می‌دانند/مردم رفتارهای دوگانه را به خوبی درک می‌کنندعضو شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ مدیران شهری بهتر شدن هوا در پی نزولات آسمانی را به خودشان نسبت می‌دهند و هنگام آلودگی دستگاه‌های دیگر را مسئول می‌دانند/مردم رفتارهای دوگانه را به خوبی درک می‌کنند

واکنش تند کره شمالی به تهدید آمریکا؛ ترامپ دچار خرفتی مزمن شده استدونالد ترامپ روز سه شنبه در حاشیه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی،‌ ناتو در لندن کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» توصیف و تهدید کرد که ایالات متحده حق استفاده از نیروی نظامی برای متقاعد کردن پیونگ یانگ به دست کشیدن از زرادخانه هسته ای‌اش را برای خود محفوظ می دارد. کره شمالی طوری صحبت می کند انگار خودش اصل عقل 😂😂😂😂🤣🤣🤣 کره شمالی بدترین کشوردیکتاتور دنیاست که حتی هیچ کس رانمی گذارد ازکشورش خبر بشنود مردمشان دارند از گرسنگی علف می خورند چقدر جنایات و اعدام شکنجه ها در کره شمالی ایجاد میشه که مردم خفقان بگیرند بحث رهبر کره شمالی نباشه ترامپ خفت‌ترینه. امریکا توان مذاکره را نه ایران ونه کره شمالی را ندارد.راست میگه ترامپ خرفت واحمقه

افشاگری روزنامه لوموند درباره استقرار یک شبکه جاسوسی روسیه در خاک فرانسهروزنامه لوموند ادعا می کند مرکز ضدجاسوسی فرانسه موفق شده است یک شبکه مهم از جاسوسان روس را در منطقه اوت ساوا، در جنوب شرقی این کشور را متلاشی کند.

11 کشته و ده‌ها زخمی در اثر انفجار گاز در یک تالار جشن عروسی در سقزمنابع خبرى ایران شامگاه پنج‌شنبه از کشته شدن دست‌کم 11 نفر و مصدوم شدن 36 تن بر اثر انفجار گاز در

جزییات تازه از آتش‌سوزی تالار عروسی در سقز