تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی

01/09/2019 07:48:00 ب.ظ

کمیسیون اقتصادی مجلس تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی را تصویب کرد

کمیسیون اقتصادی مجلس تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی را تصویب کرد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی براساس مصوبه جدید این کمیسیون خبر داد.

وی‌اضافه کرد: بر این اساس یکی از تغییرات اساسی در طرح بانکداری اعضای هیئت غیراجرایی بانک مرکزی از 4 به 6 نفر و اعضای هیئت عالی به صورت کلی یعنی اجرایی و غیراجرایی هم به 9 نفر افزایش پیدا کردند.حسینی‌شاهرودی گفت: به موجب مصوبه کمیسیون اقتصادی نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی تغییر می‌کند. در گذشته به پیشنهاد رئیس جمهور و تایید هیئت اجرایی رئیس بانک مرکزی انتخاب می شد اما اکنون بعد از اصلاح، اشخاصی به پیشنهاد اعضای هیئت اجرایی و حداقل با 3 رای به رئیس جمهور معرفی می‌شوند و در نهایت رئیس بانک مرکزی توسط رئیس جمهور از میان این افراد انتخاب می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

تغییر مسیر نفتکش 'آدریان دریا' به سوی بندر طرطوس در سوریه | DW | 31.08.2019انتشار یک پست توییتری از سوی وزیر امور خارجه آمریکا، بار دیگر بر حساسیت برخاسته از رفع توقیف از نفتکش 'آدریان دریا ۱' افزوده است. پمپئو، بامداد شنبه نهم شهریور با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که مسیر نفتکش یاد شده به سوی بندر طرطوس در سوریه است.

هند، برگزاری همه‌پرسی پس از تغییر اقلیم کشمیر را دنبال می‌کند/ آزمایش‌های موشکی پاکستان معنادار استملازهی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: هند، برگزاری همه‌پرسی پس از تغییر اقلیم کشمیر را دنبال می‌کند/ آزمایش‌های موشکی پاکستان معنادار است

آدریان دریا ۱ باز تغییر مسیر داد؛ ظربف به پمپئو: غُر زدن را بس کنید«آقای پمپئو غُر زدن را بس کنید: ما به هر مشتری و همهٔ مشتری‌ها نفت می‌فروشیم.»

روحانی: رویکرد جمهوری اسلامی ایران حفظ برجام و مفاد این توافق تغییر ناپذیر استتهران-ایرنا- رؤسای جمهوری ایران و فرانسه با اشاره به ضرورت گسترش رایزنی‌ها، مناسبات و همکاری‌های تهران-پاریس، درباره مسائل و موضوعات گوناگون دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با یکدیگر گفت وگو کردند. بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه درباره گفتگوی تلفنی مکرون و روحانی: رئیس جمهوری فرانسه در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری ایران اجرای کامل تعهدات برجامی‌ ایران و کمک آن در چارچوب تامین صلح و ثبات منطقه را خواستار شد

«جمال تراست بانک» تحریم واشنگتن را «شگفت آور» توصیف کردعلی حسن خلیل، وزیر دارایی لبنان برای اطمینان بخشیدن به سپرده‌گذاران جمال تراست با رییس بانک مرکزی همراه شد و اعلام کرد: «من به ظرفیت بخش بانکی برای حل مشکلات اطمینان دارم. بانک مرکزی آنچه را که لازم است با تضمین کردن ودیعه سپرده‌گذاران انجام می‌دهد.»

آغاز تغییرات در تابلو بانک‌های ادغامی با بانک سپهبراساس زمانبندی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، پنج بانک ادغام شده در بانک سپه ملزم به درج نام این بانک در تابلو شعب هستند که این اقدام از سوی این بانک‌ها آغاز شده است.

سیدحسن حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بررسی ماده 5 طرح بانکداری در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس مصوبه کمیسیون در بخش تعیین ارکان بانک مرکزی دو نفر به اعضای غیراجرایی هیئت عالی افزوده شدند؛  یک نماینده با معرفی رئیس قوه قضاییه و یک اقتصاددان هم در حوزه امور مالی به پیشنهاد سه اتاق و تایید وزیر امور اقتصاد و دارایی به هیئت عالی اضافه شدند.جهان تغییر مسیر نفتکش"آدریان دریا" به سوی بندر طرطوس در سوریه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که نفتکش"آدریان دریا ۱" به سوی بندر طرطوس در سوریه درحرکت است.«پیرمحمد ملازهی» کارشناس ارشد مسائل شبه‌قاره در تشریح آخرین وضعیت تنش میان هند و پاکستان بر سر مساله کشمیر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: از ماه گذشته تاکنون سطح تنش میان هند و پاکستان بالا رفته اما به هیچ وجه نمی‌توان آن را آغازگر جنگ میان دو کشور دانست.Aa نفکش ایرانی آدریان دریا ۱ که از سوی ایالات متحده تحریم شده بود از حرکت به سوی بندر ترکیه بازماند.

وی‌اضافه کرد: بر این اساس یکی از تغییرات اساسی در طرح بانکداری اعضای هیئت غیراجرایی بانک مرکزی از 4 به 6 نفر و اعضای هیئت عالی به صورت کلی یعنی اجرایی و غیراجرایی هم به 9 نفر افزایش پیدا کردند. حسینی‌شاهرودی گفت: به موجب مصوبه کمیسیون اقتصادی نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی تغییر می‌کند. ایران به بریتانیا تضمین داده بود که مسیر نفتکش سوریه نیست. در گذشته به پیشنهاد رئیس جمهور و تایید هیئت اجرایی رئیس بانک مرکزی انتخاب می شد اما اکنون بعد از اصلاح، اشخاصی به پیشنهاد اعضای هیئت اجرایی و حداقل با 3 رای به رئیس جمهور معرفی می‌شوند و در نهایت رئیس بانک مرکزی توسط رئیس جمهور از میان این افراد انتخاب می‌شود. شرایط فعلی و توان هر دو کشور نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست اما ارتش هند فعلاً دست برتر را دارد. انتهای پیام . پمپئو، بامداد روز شنبه نهم شهریور (۳۱ اوت) با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که مسیر نفتکش یاد شده به سوی بندر طرطوس در سوریه است.