تغییرات جوی میزان ماهی‌ دریا را کاهش داد/ افزایش جیوه آب با فاضلاب‌ پتروشیمی‌ها/ امرار معاش صیادان دشوار شده است

14/09/1400 09:24:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ تغییرات جوی میزان ماهی‌ دریا را کاهش داد/ افزایش جیوه آب با فاضلاب‌ پتروشیمی‌ها/ امرار معاش صیادان دشوار شده است

مدیرعامل تعاونی صیادان بندر دیر خاطر نشان کرد: فاضلاب‌های صنعتی شرکت‌های پتروشیمی میزان جیوه آب را افزایش داده‌اند و آب در بسیاری از مناطق جنوب کشور سنگین شده است. چنین آبی قابلیت پرورش ماهی را ندارد. به گفته وی، پدیده اقلیمی در صید تاثیر منفی گذاشته و روند آن را کاهشی کرده است. ابراهیمی با اشاره به انواع صید در جنوب کشور، بیان کرد: تور گردان یا پیاله‌ای و تور انتظاری در بین صیادان جنوب شایع و مرسوم است.

در صید گردان تور در دریا انداخته می‌شود و لنج حرکت می‌کند، در این صید این امکان وجود دارد که یک لنج 10 تن ماهی صید کند به عبارت دیگر در صید ترال ماهی به‌صورت گله‌ای صید می‌شود.

وی ادامه داد: این نوع صید در شمال بندر دیر بسیار شایع است هر چند دولت صید ترال را محدود کرده است اما هنوز تعدادی از لنج‌ها که از بوشهر می‌آیند اینگونه صید می‌کنند. با این روش صید، سهم ماهی برای صیادان دیگر کاهش پیدا می‌کند و آنها متضرر می‌شوند؛ باید به این مهم اشاره کنم که صید ترال در بندر دیر شایع نشده است.

وی با بیان اینکه صیادان در جنوب کشور تور انتظاری دارند، بیان کرد: حراست باید در دریا تقویت شود و پایگاه حفاظت از دریا در بندر دیر 3 نیرو دارد به همین دلیل صید خلاف زیاد اتفاق می‌افتد. مدیرعامل تعاونی صیادان بندر دیر با اشاره به افزایش قایق‌های بدون مجوز، گفت: قایق‌های بدون مجوز زیاد و باعث نارضایتی صیادان شده است. درحال حاضر 290 قایق با مجوز کار می‌کنند و 700 قایق بدون مجوز فعالیت خود را دنبال می‌کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

مودیز پیش‌بینی رشد اقتصاد ترکیه را به 11 درصد افزایش دادموسسه خدمات مالی رتبه بندی اعتباری مودیز پیش بینی رشد اقتصاد ترکیه برای سال 2021 را از 9.2 درصد به 11 درصد افزایش داد. - خبرگزاری آناتولی

استاندار یزد: برای «کمتر از ۲۴ ساعت» توان تأمین آب شرب ساکنان استان وجود داردجمعه گذشته هم‌زمان با سرکوب اعتراضات مردم اصفهان به بی‌آبی خبرگزاری مهر گزارش داد که گروهی از معترضان انتقال آب به یزد با دو لودر تأسیسات خط انتقال آب به استان را تخریب کردند و در مرکز این استان تقریبا در همه مناطق آب قطع شده و مرمت تأسیسات تخریب شده احتمالا ۴۸ ساعت طول می‌کشد. تاریخ اینطور یاد خواهد کرد: مردم اصفهان بهای زنده نگه داشتن زاینده رود را با «خون چشم» پرداخت کردند مگه از قدرت ریسک پذیری هم می شه آب دوشید؟ این اصفهانی ها دیگه شورشو در آوردن . مگه اینهمه صنعت تو اصفهان درست کردن و از نفت و گاز اهواز بهره میبرن اونها چیزی میگن که میرن آب یه شهرو با لودر قط میکنن . چقد بیشعورن .

استاندار تهران: برای تأمین آب شرب تهران مشکلی نداریم/مردم نگران نباشنداستاندار تهران با تاکید بر اینکه برای تامین آب شرب تهران مشکلی وجود ندارد، گفت: اینکه گفته شده تهران تنها برای ۹۰ روز آب شرب دارد صحیح نیست، لذا شهروندان نگران نباشند. نگران نباشید، با شلنگ بیافتید به جون ماشین هاتون و استخرهاتون رو پر کنید گور بابای رود ها و بقبه ی استان ها جوانان اصفهان حتما امروز بدون کاندم بیایید چون میخواییم زن این کچل و حامله کنید ... میگم حالا اب به زاینده رود اومد یا نیومد؟؟؟

علم‌الهدی: مردم اصفهان برای نان و آب مقابل انقلاب نمی‌ایستند

اعلام ناتوانی استاندار یزد از تامین آب شرب لازم برای یک‌ شبانه‌روز

تعریف درستی از مشکل کمبود آب در زاینده‌رود نداریم/ در حوزه مدیریت آب هم تعارض منافع وجود داردمدیر گروه مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: در کشورمان شاهد این هستیم که در بخش‌های مختلف تعارض منافع وجود دارد. برای مثال بزرگترین مصرف کننده آب در کشور ما بخش کشاورزی هستند که متولی آن جهاد کشاورزی است، در حالی که متولی منابع آب در کشور ما وزارت نیروست.