تغییر در رتبه بندی میلیاردرهای چین؛ ثروت موسس علی بابا با فشار پکن بر ثروتمندان کاهش یافت

05/08/1400 05:11 ب.ظ

تغییر در رتبه‌بندی میلیاردرهای چین؛ ثروت موسس علی بابا با فشار پکن بر ثروتمندان کاهش یافت بیشتر بخوانید🔽

بر اساس رتبه بندی سالانه ای که امروز چهارشنبه ۲۷ اکتبر اعلام شد، ژونگ شان‌شان، سرمایه دار تولید کننده آب معدنی، به ثروتمندترین فرد چین تبدیل شده است. ژونگ شان‌شان در اواخر دهه ۶۰ زندگی خود، پس از عرضه سهام شرکت آب معدنی «چشمه نونگفو» و شرکت داروسازی «وانتای» که تقاضای زیادی برای کیت های تست کرونا داشت، رشد کرد. او بر اساس فهرست ثروتمندان مؤسسه هورون (Hurun)، ۶۰.

۵ میلیارد دلار آمریکا ثروت دارد که ۷ درصد افزایش یافته است.

ژونگ که سال گذشته در رتبه سوم قرار داشت، هم‌زمان با تلاش دولت چین برای توزیع دوباره ثروت به نام «برابری» که برخی از سرمایه گذاران میلیاردها دلار از ثروتشان را از دست دادند، به رتبه اول صعود کرد. پارلمان اروپا توافق سرمایه‌گذاری با چین را تا زمان پابرجا ماندن تحریم‌های پکن بررسی نمی‌کند

جک ما، ثروتمندترین فرد سال ۲۰۲۰، ثروتش با کاهش ۳۶ درصدی به ۳۹.۶ میلیارد دلار آمریکا رسید. به این ترتیب جایگاه او در این فهرست به رتبه پنجم سقوط کرده است. جک ما و گروه «علی بابا» خیلی زود پس از سخنرانی این میلیاردر در اواخر سال گذشته در انتقاد از تنظیم‌کننده‌های مالی چین، مورد توجه پکن قرار گرفتند. headtopics.com

یکی از دلایلی که ثابت میکنه، چین هیچ موقع نمیتونه جای آمریکارو تو ابرقدرت جهان بگیره

ای داد بیداد

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نشست تهران؛ تاکید بر تشکیل حکومت فراگیر و مبارزه با تروریسم در افغانستانحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در نشست تهران درباره افغانستان بر ایجاد حکومت فراگیر و همه‌شمول با حضور تمام اقوام و مذاهب در این کشور تاکید افغانستان -آیاشما مسخره ترازاین دیده ایدکه عبداللیهان عضو سپاه تروریستی قدس،برای طالبان نسخه میپیچد؟درحالیکه خامنه ای درانزوای بین المللی مرگباراست. -وانگهی مگرخامنه ای حکومت فراگیرازهمه مذاهب در ایران تشکیل داده که طالبان یادبگیرد؟! - چین و روسیه چطور؟ عراق ولبنان و..چطور؟

آمریکا: به دنبال همکاری با ترکیه بر سر اولویت‌های مشترک هستیموزارت خارجه آمریکا بر ادامه همکاری‌ها با ترکیه در موضوعات و اولویتهای مشترک تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

وقتی زور محرمانگی بر شفافیت غلبه می‌کند/ بنیان محرمانه ماندن اموال مسئولان در کدام نهاد بنا شده است؟این روزها باز هم بحث داغ اموال مسئولان که معمولاً در زمان انتخابات به عنوان برگ برنده در دست کاندیداها است، مطرح می‌شود. شفاف شدن لیست اموال مسئولان که یکی از اصول قانون اساسی است، در مجلس هشتم از روسای قوا، رهبری انقلاب و دولتمردان فراتر رفت و به سایر مدیران و نمایندگان مجلس تسری پیدا کرد و در مجالس بعدی مورد چکش‌کاری قرار گرفت که امروز با اعلام مجلس یازدهم قرار است محرمانه و نزد مراجع قضایی بماند اما نکته قابل تامل این است که به نظر می‌رسد هیچ نهادی تصویب قید محرمانه در این مصوبه را به گردن نمی‌گیرد و این مساله هم مثل مثل دیگر مسائل کشور وارد رقابت‌های جناحی شده است.

سالیوان: آمریکا به دنبال تشکیل یک «جبهه متحد» در مورد ایران است؛ تاکید بر حفظ «همه گزینه‌ها»🔺 سالیوان: آمریکا به دنبال تشکیل یک «جبهه متحد» در مورد ایران است؛ تاکید بر حفظ «همه گزینه‌ها» ▪ به گفته مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بازگشت به مذاکرات وین و محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران برای دولت آمریکا «اولویت بالایی» دارد. ⬇ بیشتر بخوانید: جیک سالیوان در ادامه اضافه کرد، در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک محدودیت‌های قابل توجه و اساسی بر برنامه هسته‌ای آنها اعمال می‌شد. ما روی برنامه هسته‌ای ایران محدودیت‌هایی قرار داده بودیم، اکنون آن محدودیت‌ها را نداریم چون دیگر چنین توافقی را نداریم. When they are looking to make a union with other countries, IslamicTerrorist criminals murders Butcher liars and corrupt regime in Iran has at least 6 Bombs which is late for their union.

دریافت رایگان غذا دلیل تجمع معتادان متجاهر در تهران/ شناسایی باندهای فروش مواد در فضای مجازی/ برای جلوگیری از معضلات اجتماعی، سیاست‌ها باید تغییر کندرییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه نزدیک به دو سال است که پیش نویس جدید قانون مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاه‌های ذیربط تهیه شده است، گفت: امیدواریم در دولت جدید و مجلس یازدهم این قانون بررسی و تصویب شود.

طرح‌های حوزه آب با تلاش مضاعف و با سرعت تکمیل شود/ دیپلماسی آب برای پیگیری حقابه ایران از همسایگان فعال گرددرئیس جمهور در نخستین جلسه شورای عالی آب: طرح‌های حوزه آب با تلاش مضاعف و با سرعت تکمیل شود/ دیپلماسی آب برای پیگیری حقابه ایران از همسایگان فعال گردد/ تصویب چهارده مصوبه در جلسه شورای عالی آب قانون جذب ایثارگران که فرزندان آنها بصورت قراردادی یا پیمانکاری در ادارات دولتی هستند بی عدالتی محض است چون اگر یک نفر با ۶ ماه ایثارگری هر تعداد فرزند شاغل داشته باشد همه ی آنها استخدام رسمی دولت میشوند چرا این قانون نباید فقط برای یک فرزند باشد.چون رانتی و فسادی وجود دارد

این تغییر پس از آن رخ داد که یک کارزار دولتی برای مهار ابرثروتمندان، بخش بزرگی از ثروت پیشتازان همیشگی مانند شرکت چندملیتی تجارت الکترونیک «علی بابا» و بنیانگذار آن، جک ما را گرفت.

ژونگ شان‌شان در اواخر دهه ۶۰ زندگی خود، پس از عرضه سهام شرکت آب معدنی «چشمه نونگفو» و شرکت داروسازی «وانتای» که تقاضای زیادی برای کیت های تست کرونا داشت، رشد کرد.

او بر اساس فهرست ثروتمندان مؤسسه هورون (Hurun)، ۶۰.۵ میلیارد دلار آمریکا ثروت دارد که ۷ درصد افزایش یافته است.

ژونگ که سال گذشته در رتبه سوم قرار داشت، هم‌زمان با تلاش دولت چین برای توزیع دوباره ثروت به نام «برابری» که برخی از سرمایه گذاران میلیاردها دلار از ثروتشان را از دست دادند، به رتبه اول صعود کرد.

پارلمان اروپا توافق سرمایه‌گذاری با چین را تا زمان پابرجا ماندن تحریم‌های پکن بررسی نمی‌کند

جک ما، ثروتمندترین فرد سال ۲۰۲۰، ثروتش با کاهش ۳۶ درصدی به ۳۹.۶ میلیارد دلار آمریکا رسید. به این ترتیب جایگاه او در این فهرست به رتبه پنجم سقوط کرده است.

جک ما و گروه «علی بابا» خیلی زود پس از سخنرانی این میلیاردر در اواخر سال گذشته در انتقاد از تنظیم‌کننده‌های مالی چین، مورد توجه پکن قرار گرفتند.

مقام های چینی با متوقف کردن عرضه سهام ۳۷ میلیارد دلاری گروه مالی مورچه متعلق به شرکت «علی بابا»، شرکت های فناوری چینی را به دلیل انحصار طلبی هدف گرفتند.

پونی ما، مالک اپلیکیشن «وی‌چت» نیز در پی محدودیت برای بازی‌های رایانه ای در چین، با کاهش ۱۹ درصدی ثروتش دو پله سقوط کرد و به رتبه چهارم رسید.

ژانگ ییمینگ، بنیانگذار «تیک تاک»، جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

موسسه تحقیقاتی هورون که فهرست میلیاردرها را منتشر کرده است، اعلام کرد که برای نخستین بار بخش املاک و مستغلات هیچ نامی در ۱۰ رتبه برتر ندارد.

بزرگ‌ترین بازنده این بخش، شو جیاین، بنیانگذار شرکت املاک و مستغلات اورگرند بود. شو جیاین در سال ۲۰۱۷ در صدر فهرست میلیاردرها قرار داشت اما سال گذشته به رتبه پنجم سقوط کرد. بر اساس گزارش مؤسسه هورون، او با کاهش نزدیک به ۷۰ درصدی ثروت خود به رتبه ۷۰ سقوط کرده است.

بحران نقدینگی در شرکت اورگرند، بازار مهم املاک و مستغلات چین را تحت تأثیر قرار داده است.بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مقام های چینی به شو گفته‌اند که از ثروت شخصی رو به کاهش خود برای کاهش بحران بدهی شرکت اورگرند استفاده کند.

به گفته مؤسسه هورون، تعداد افرادی که در چین حداقل ۲ میلیارد یوان ثروت دارند به ۲۹۱۸ نفر رسیده است.

بر اساس فهرست مؤسسه هورون، رشد در بازار خودروهای الکتریکی، به افزایش ثروت چند کارآفرین دامن زده است.