تغییر رفتار مردم نسبت به اپیدمی کرونا، نگران کننده است/«کرونا» هنوز کنترل نشده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک استاد اپیدمیولوژی هشدار داد: *تغییر رفتار مردم نسبت به اپیدمی کرونا، نگران کننده است *«کرونا» هنوز کنترل نشده است *باید بیماری را در کف جامعه کنترل کنیم *کرونا آتش زیر خاکستر است که با رفتارهای اشتباه مردم می تواند شعله ور شود

دکتر"حمید شریفی" در گفت‌وگو با ایسنا، از چگونگی تغییر پیدا کردن روند بیماری سخن به میان آورد و گفت: پیش‌بینی مسایلی که مرتبط با رفتار انسان‌ها می باشد، بسیار دشوار است و چون روند پیشروی ویروس کرونا به رفتار مردم بستگی دارد، بنابراین پیش بینی چگونگی عملکرد این ویروس نیز متفاوت و غیرقابل پیش بینی خواهد بود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بازگشت دوباره برخی مردم به حالت روزهای عادی و حضور گسترده در سطح جامعه عنوان کرد: اگر رفتار ما در جامعه کنترل شده نباشد دوباره با پیک جدید و روند افزایشی مبتلایان به کووید ۱۹ مواجه خواهیم شد اما در سوی مقابل هر چه بحث فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی را بیشتر رعایت کنیم احتمال موفقیت ما در برابر این ویروس بالاتر خواهد رفت.

این استاد اپیدمیولوژیست دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن تشریح وضعیت استان‌های مختلف به ایسنا گفت: آمار و شواهد نشان می دهد که استان کرمان و استان‌های جنوبی کشور وضعیت بهتری به لحاظ شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به سایر استان‌های کشور دارند و خوشبختانه شیوع این بیماری در استان کرمان به‌گونه‌ای نبود که سیستم بهداشت و درمان نتواند پاسخگو باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یکی این حرفها رو به روحانی بگه 🤚

حالا تقصیر مردم شد؟🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همزمان با شیوع کرونا؛ دولت ایران برای کمک به مستضعفان دست به دامن مردم شدمعاون اول رئیس‌جمهوری ایران، همزمان با شیوع کرونا و توقف اکثر فعالیت‌های اقتصادی، از مردم، این رویه همه روزه ی دولت ما بوده بجای گدایی کردن بهتر است ،کمی از پول های چپاول مردم را خرح کنند و نه اینکه علاوه پر چپاول ملت از انها نیز گدایی کنند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تصویری؛ عدم پایبندی مردم به مقررات مقابله با کرونا در ایران به دلیل فشارهای معیشتیبرغم ممنوعیت فعالیت‌های تجاری غیر ضروری و مشاغل خدماتی از سوی دولت ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس دولت فرقی شیعه هیچ کمکی برای معیشت مردم انجام نداده است فقط یک میلیون تومان وام با سود ۱۲ درصد اختصاص داده است مردم گرسنه مجبورند به سر کار های خود برگردند ...🤮 شهر هرت!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مبارزه با کرونا و رابطه مستقیم آن با شفافیت در اطلاع رسانیساخت واکسن کرونا دست کم ماه ها زمان می برد و در این فاصله دانشمندان تنها برپایه اعداد و ارقام صحیح مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا می تواند تحقیقات خود را پیش ببرند. در همین جهت دموکراسی و اطلاع رسانی شفاف بیش از پیش اهمیت یافته است. کاملاً درسته. ترامپ از طریق سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده ، از ژانویه نسبت به کروناویروس اطلاع داشت ولی آن را hoax (فریب) رقبای انتخاباتی ش!! نامید و هزاران آمریکایی را به کشتن داد. شفافیت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسیدوزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 15 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 70 مورد مثبت تازه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض مردم بزرگ‌ترین روستای خوزستان به سکوی متعفن زباله
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تاکید روحانی بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در گفت‌وگو با نمکی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتاکید روحانی بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در گفت‌وگو با نمکی: اجرای طرح فاصله‌گذاری_هوشمند نباید موجب سهل انگاری در اعمال محدودیت‌های لازم و نظارت و کنترل‌ها باشد از سرگیری فعالیت کسب و کارهای ضروری نباید منجر به آسیب به سلامت مردم شود بسم تعالی
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »