تعیین وثیقه ۳ میلیارد تومانی برای آزادی ژوزف شهبازیان

24/07/2020 03:16:00 ب.ظ

اقلیتهای_مذهبی

دادگاه برای «ژوزف شهبازیان»، عضو سابق کلیسای جماعت ربانی تهران و رهبر کلیسای خانگی، سه میلیارد تومان وثیقه تعیین کرد. شهبازیان سه هفته پیش، درجریان یورش ماموران امنیتی به یک جلسه عبادتی مسیحیان در «یافت‌آباد» تهران بازداشت شد. اقلیتهای_مذهبی اخبار_ایران

شهبازیانسه هفته پیش، در دهم تیر ۱۳۹۹، در جریان یورش ماموران امنیتی به یک جلسه عبادتی مسیحیان در منطقه «یافت‌آباد» تهران بازداشت شد.در زمان حمله ماموران امنیتی، به جز شهبازیان ۵۶  ساله، حدود ۳۰ نفر در این جلسه حضور داشتند.دست‌کم ۳۵ شهروند مسیحی در سه هفته اخیر در تهران، کرج و ملایر بازداشت، بازجویی یا زندانی شده‌اند.

شاهدان عینی گفته‌‌اند که برخی از افراد هنگام بازداشت، مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفته‌اند.«فرهاد خزایی»، «سالار اشراقی مقدم» و «مینا خواجوی»، سه مسیحی هستند که هرکدام با وثیقه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

آیا بازپرس پرونده می‌تواند از قبول قرار وثیقه و کفالت امتناع کند؟

در شرایط امروز ۴۸ سال طول می‌کشد تا یک کارمند خانه‌دار شود/ به دنبال طرح ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت برای اقشار کارگری هستیم/ پروژه‌های نیمه‌تمام تعیین تکلیف شوندعضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با ایلنا: در شرایط امروز ۴۸ سال طول می‌کشد تا یک کارمند خانه‌دار شود/ به دنبال طرح ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت برای اقشار کارگری هستیم/ پروژه‌های نیمه‌تمام تعیین تکلیف شوند

طرح نجات اقتصادی اتحادیه اروپا؛ سرنوشت مبهم لهستان و مجارستانیکی از موضوعاتی که رهبران اتحادیه اروپا در مورد آن اختلاف نظر داشتند تعیین شرط رعایت «حکومت قانون» برای اعطای کمک اقتصادی بود.

خواهر علی یونسی: وکیل تسخیری برادرم همواركننده سناريوی نيروهای امنيتی استآیدا یونسی، خواهر علی_یونسی، دانشجوی بازداشتی دانشگاه صنعتی شریف، اعلام کرد که رضا دردی‌زاده، وکیل تسخیری تعیین شده برای برادرش و امیرحسین_مرادی، «بیشتر در نقش همواركننده سناريو نيروهای امنيتی» عمل می‌کند.

توفان توئیتری کاربران ایرانی برای آزادی نرگس محمدی با هشتگ «صدای_نرگس_باش»توفان توئیتری کاربران ایرانی برای آزادی نرگس_محمدی با هشتگ «صدای_نرگس_باش» یکی دیگر از کاربران توئیتر، نیز با اشاره به هشتگ «اعدام نکنید» نوشته است: «این زن سال‌ها برای جان عزیز انسان جنگید، حق خودش و فرزندانش، این زندان و هجران نیست.» صدای_نرگس_باش

خوردن شکلات به سلامت قلب شما کمک می‌کندخوردن شکلات به سلامت قلب شما کمک می‌کند خوردن شکلات حداقل یک‌بار در هفته رگ‌های خونی قلب را سالم نگه می‌دارد و دانشمندان معتقدند که محصولات شیرین نه‌تنها برای روح بلکه برای قلب نیز مفید هستند.

استان‌وایر- دادگاه برای آزادی موقت «ژوزف شهبازیان»، عضو سابق کلیسای جماعت ربانی تهران و رهبر کلیسای خانگی، سه میلیارد تومان وثیقه تعیین کرده‌ است.پرسش: در صورت صدور قرار وثیقه و کفالت، آیا بازپرس پرونده می‌تواند از قبول آن امتناع کند؟ گاهی مشاهده می‌شود مقامات زندان به فرد بازداشت شده امکان برقراری ارتباط با خارج از زندان جهت تامین وثیقه یا کفالت را نمی‌دهند، آیا این امر قانونی است؟   پاسخ: خیر؛ چنان‌چه متهم وثیقه یا کفالت را تامین کند، مرجع قضایی موظف به قبول آن و آزاد کردن متهم است.مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این‌که گفته می‌شود طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام عمرانی وجود دارد که در سالیان گذشته هیچ پیشرفت فیزیکی نداشتند اما در هر دوره بودجه دریافت می‌کنند، گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه عمرانی و در بحث زیرساخت‌ها با آن مواجه هستیم این است که پروژه‌های بسیار زیادی در سطح کشور و استان‌ها نیمه کاره هستند و از سنوات استفاده می‌کنند اما هنوز به اتمام نرسیده‌اند.Aa نشست سران اتحادیه اروپا این هفته در حالی پس از چهار شبانه روز مذاکره فشرده به پایان رسید که کشورهای عضو در نهایت بر سر طرح ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی به توافق دست یافتند.

شهبازیان سه هفته پیش، در دهم تیر ۱۳۹۹، در جریان یورش ماموران امنیتی به یک جلسه عبادتی مسیحیان در منطقه «یافت‌آباد» تهران بازداشت شد. در زمان حمله ماموران امنیتی، به جز شهبازیان ۵۶  ساله، حدود ۳۰ نفر در این جلسه حضور داشتند. اما بعضا مشاهده می‌شود در ایران، به ویژه در پرونده‌های سیاسی، قرار وثیقه صادر می‌شود ولی مقام قضایی از قبول آن امتناع می‌کند تا متهم در بازداشت بماند. دست‌کم ۳۵ شهروند مسیحی در سه هفته اخیر در تهران، کرج و ملایر بازداشت، بازجویی یا زندانی شده‌اند.  نماینده اهواز و باوی ادامه داد: یکی از اشتباهاتی که توسط دولت و بعضی از همکاران در مجلس صورت می‌گیرد این است که دوست دارند پروژه‌های جدید تعریف کنند. شاهدان عینی گفته‌‌اند که برخی از افراد هنگام بازداشت، مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفته‌اند. بنابراین، ادامه حبس متهمی ‌که در مورد آن قرار کفالت یا وثیقه صادر شده، خالی از وجاهت قانونی است. «فرهاد خزایی»، «سالار اشراقی مقدم» و «مینا خواجوی»، سه مسیحی هستند که هرکدام با وثیقه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده‌اند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید نخست وزیران لهستان و مجارستان در یک نشست خبری مشترک از نتیجه نشست ابراز خرسندی کردند.

وثیقه این افراد توسط دادگاه ۸۰۰ میلیون تعیین شده بود که در هنگام تودیع وثیقه با احتساب «برخی مخارج اضافی»، به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.».  وی تاکید کرد: تلاش‌مان این است که بعد از موضوعاتی که در این مجلس آن‌ها اولویت‌بندی و در آن رأس آن‌ها مسکن قرار دارد، دولت را مجاب و به نوعی برایش تعیین تکلیف کنیم که پروژه‌های عمرانی را بر اساس درصد پیشرفت برای دریافت بودجه اولویت‌بندی کند. وثیقه تعیین شده برای شهبازیان بیشترین مبلغی است که برای آزادی موقت یک شهروند مسیحی که به دلیل باور و فعالیت عقیدتی به زندان افتاده، تعیین شده‌ است. سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی، از جمله سازمان ملل متحد بارها اقدامات جمهوری اسلامی در نقض حقوق بشر و حقوق اقلیت‌های دینی را محکوم کرده‌اند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .  وی ادامه داد: متاسفانه دولت در این ۷ سال برنامه خوبی را برای مسکن تدوین نکرد و در این مدت شاهد بی برنامگی بودیم که مشکلات مسکن را برای قشر مستضعف، کارگر و کارمند به وجود آورده است.