تعیین سهم تقصیر کارخانجات در تصادفات جاده‌ای کارگران/ کارخانه‌ها به دلیل هزینه کمتر برای سرویس ایاب و ذهاب، با صاحبان دستگاه‌های فرسوده قرارداد می‌بندند

27/10/1400 09:15:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: تعیین سهم تقصیر کارخانجات در تصادفات جاده‌ای کارگران/ کارخانه‌ها به دلیل هزینه کمتر برای سرویس ایاب و ذهاب، با صاحبان دستگاه‌های فرسوده قرارداد می‌بندند

رییس پلیس راهور انتظامی کشور گفت: شرکت‌ها یا کارخانه‌ها به دلیل اینکه پول کمتری بابت برای سرویس ایاب و ذهاب کارگران بدهند و در هزینه‌های خودشان صرفه‌جویی داشته باشند با صاحبان دستگاه‌های فرسوده قرارداد می‌بندند، در حالی که نباید این اتفاق بیفتد. وی با بیان اینکه در این وسایل بیشتر از قطعات نامرغوب استفاده می‌شود، ادامه داد: در حادثه اتوبوس سربازان که در تابستان امسال رخ داد، وقتی اتوبوس را بررسی کردیم متوجه شدیم بیشتر قطعات استفاده شده نامرغوب بوده است.

یا در مینی‌بوس حامل کارگران که چندی پیش دچار حادثه شد نیز باز هم قطعات نامرغوب استفاده شده بود. همچنین در اتوبوس خبرنگاران که در تابستان دچار حادثه شد همین مشکلات وجود داشت.

رییس پلیس راهور کشور خاطرنشان کرد: بیشتر عامل فرسودگی ناوگان است و اگر ناوگان مطمئن داشته باشیم قطعا تصادفات کمتر خواهد بود و خسارت ناشی از آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد. وقتی ما به اتوبوس‌های فرسوده اجازه نمی‌دهیم به طور طبیعی در جابجایی مسافر در تعاونی‌ها خدمت کنند. این اتوبوس‌های فرسوده در قالب سرویس مدارس روستایی، سرویس کارخانجات و ... فعالیت می‌کنند و این شرکت یا کارخانه به جهت اینکه پول کمتری بدهند و در هزینه‌های خودشان صرفه‌جویی داشته باشند با صاحبان این دستگاه‌های فرسوده قرارداد می‌بندند، در حالی که نباید این اتفاق بیفتد. این اتوبوس‌ها یا مینی‌بوس‌ها با توجه به اینکه به دلیل فرسودگی وسیله اجازه تردد از جاده‌های اصلی را ندارند از جاده‌های فرعی و روستایی و محورهای پشت پاسگاه بیشتر تردد می‌کنند تا پلیس نتواند آن‌ها را متوقف کند و دچار حادثه می‌شوند و خسارات جبران‌ناپذیری برجای می‌گذارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

لطفاً صدا که نه،بهتراست بگوییم فریاداعتراض کارکنان قرارداد مدت موقت وزارت نفت رااز ۱۰سال بلاتکلیفی و بی توجهی دولت،تحمل حقارتها و آپارتاید اداری وتبعیض های مالی فراوان به گوش رئیس جمهور محترم برسانید. بی عدالتی در حق این جامعه ۲۷۰۰۰ نفره بیداد میکند.

ثبت نخستین مورد ابتلا با منشاء داخلی به سویه اومیکرون کرونا در پکنثبت نخستین مورد ابتلا با منشاء داخلی به سویه اومیکرون کرونا در پکن مقامات محلی پکن، پایتخت چین اعلام کردند که اولین مورد ابتلا با منشاء داخلی به سویه اومیکرون ویروس کرونا در این شهر مشاهده شده است.

پایان گروگان‌گیری در یک کنیسه در تگزاس آمریکا با کشته شدن مهاجمرسانه‌های آمریکایی می‌گویند مهاجم خواستار آزادی عفیفه صدیقی، دانشمند پاکستانی زندانی به جرم تروریسم در ایالات متحده بوده است. چیزی برای گفتن نمیمونه🤣

برگزاری آیین غسل در گنگ با وجود گسترش سریع کرونا در هند | DW | 15.01.2022ظرف ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۲۶۰ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در هند ثبت شده، اما این مانع راهی شدن سیلی از زائران برای شرکت در مراسم حمام آیینی در رود گنگ نشده است. دادگاهی در کلکته پیش‌تر ممنوعیت جشنواره را رد کرده بود.

وقوع دو انفجار در بغداد، همزمان با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در عراق🔺 وقوع دو انفجار در بغداد، همزمان با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در عراق ▪️پس از برگزاری اولین جلسە مجلس عراق و انتخاب هیات رئیسە آن در یکشنبە گذشتە، تنش و نا آرامی‌ها در بغداد افزایش یافت. بزار پولهای بلوکه شده بدست ایران برسه اتش جنگ ازلبنان تایمنو حتی امریکای لاتین روشن میشه آمریکای جنایتکار و تروریست هر جا پا گذاشت جز بدبختی و ناامنی و کشتار برای مردم آنجا چیزی به ارمغان نیاورد به امروز افغانستان نگاه کنید به عراق و سوریه و یمن و لیبی و میانمار و... ولی هیمنه پوشالی آمریکا ۴۳ سال‌ است که توسط جمهوری اسلامی ایران شکسته شده و این برایشان درد دارد

معاون وزیر کشور: میل به ایجاد تغییرات اساسی در کشور در حال افزایش استرئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت بررسی‌های سازمان او نشان می‌دهد که در ایران شاخص میل به اعتراض و شاخص‌ها میل به مهاجرت افزایش یافته است. این هم نمیگفت، کاملا مشخص بود.

فوران آتشفشان در اقیانوس آرام؛ آژیر هشدار سونامی در هاوایی به صدا درآمد🔺فوران آتشفشان در اقیانوس آرام؛ آژیر هشدار سونامی در هاوایی به صدا درآمد ▪️فوران آتشفشان در نزدیکی «تونگا» در اقیانوس آرام موجب ایجاد امواج سونامی در سواحل این مجمع‌الجزایر شد. هشدار سونامی برای هاوایی و سواحل غربی آمریکا نیز صادر شد ⬇️بیشتر بخوانید: