تعلیق موقت پارلمان بریتانیا؛ آیا ممکن است برکسیت باز هم عقب بیفتد؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

آقای جانسون گفته است که برنامه دعوت او از ملکه الیزابت دوم برای سخنرانی در روز ۱۴ اکتبر «هیچ ربطی» به برکسیت ندارد و تنها جزیی از برنامه او بوده است، زیرا او به عنوان نخست‌وزیر جدید موظف به معرفی برنامه خود بوده است.

این که ملکه بعد از یک دوره تعطیلی ۵ تا ۲۰ روزه مجلس سخنرانی کند، بی‌پیشینه نیست. این موضوع هم که مجلس در میانه ماه سپتامبر نشست‌های خود را تعطیل کند تا احزاب سیاسی بتوانند کنفرانس‌های فصلی خود را برگزار کنند، در بریتانیا سابقه دارد. اما منتقدان این بار تصمیم دولت در این زمینه را اقدامی برای خفه کردن صدای مخالفان برکسیت در هفته‌های حیاتی پیش از موعد آن در ۳۱ اکتبر ارزیابی می‌کنند.بوریس جانسون قرار است در روزهای ۱۷ و ۱۸ اکتبر به بروکسل، پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا سفر کند.

تیم بیل، استاد علوم سیاسی دانشگاه کوئین مری لندن این سه گزینه را برای یورونیوز شرح داده است. او می‌گوید مجلس به محض از سرگیری کار خود می‌تواند لایحه‌ای را بگذراند که برابر آن دولت موظف خواهد شد اجرای اصل ۵۰ را به تعویق بیندازد. اصل ۵۰ پیمان‌نامه اتحادیه اروپا مربوط به شرایط خروج کشورهای عضو از این اتحادیه است.

با توجه به این که نمایندگان طرفدار بوریس جانسون در پارلمان تنها با اختلاف یک کرسی اکثریت را در اختیار دارند، خطر آن هست که لایجه مزبور در صورت کنار کشیدن نمایندگان طرفدار اتحادیه اروپا شکست بخورد. مخالفان بوریس جانسون همچنین می‌توانند لایحه‌ای تصویب کنند که بر اساس آن از نخست‌وزیر خواسته شود تا با رد کل ماده ۵۰، برکسیت را متوقف کند. احتمال این کار زاد نیست چون این اقدام به زیان نمایندگان حزب کارگر در حوزه‌های انتخابیه طرفدار برکسیت است.

به گفته تیم بیل، آخرین راه حل دادن رأی عدم اعتماد به بوریس جاسنون است. اگر این اتفاق بیفتد، نیاز به برگزاری انتخابات زودهنگام در بریتانیا گریزناپذیر خواهد بود. آقای بیل این گزینه را بدترین گزینه می‌داند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تحریم ۲ گروه به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایرانوزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛ تحریم ۲ گروه به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیت‌الله خاتمی: مذاکره با آمریکا دیوانگی است/ترامپ نیازمند مذاکره است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله خاتمی: انقلاب اسلامی به بن بست نمی‌رسد خطیب نماز جمعه این هفته تهران: ادبیات آمریکااین است که غیرت‌مندان و باشرف‌هاراتروریست می خواند انتظار می‌رود که دولتمردان حاشیه درست نکنند وگرفتارحاشیه‌هانشوند. سرنوشت نظام مابه مبارزه با فساد گره خورده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ایران در واکنش به تلاش «ناکام» برای پرتاب ماهواره: حال ناهید ۱ خوب استشرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs Inc ) که یک شرکت خصوصی است و از زمین تصویربرداری می‌کند، روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که انفجار موشکی بر روی سکوی پرتاب در یک مرکز فضایی در ایران که قرار بوده یک ماهواره را پرتاب کند نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازه مدرنی که به بنای تاریخی تبدیل می‌شود/ بی‌توجهی به شهرک سینمایی، غفلت از تاریخ است/ بزرگترین شهرک سینمایی ایران نیازمند تعمیرات اساسی است+عکسبا وجود اینکه شهرک تلویزیونی و سینمایی ایران(علی حاتمی) بخش بزرگی از تاریخ سینما و تلویزیون ایران را در خود نگه داشته اما آنچنان که باید از آن نگهداری نمی‌شود. مدیر مرکز تولید و فنی سیما نیز ضمن اینکه نگهداری از این مجموعه را کار سختی معرفی می‌کند، خبر از برگزاری جلسات و صحبت برای افزایش نیروی انسانی این مجموعه می‌دهد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مونسان در امور گردشگری به شئونات جمهوری اسلامی واقف است/ نظر مجلس نسبت به هر دو گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور مثبت استیک عضو میسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مونسان در امور گردشگری به شئونات جمهوری اسلامی واقف است و به این شئونات عنایت ویژه‌ای داشته است. به نظر من مجلس شورای اسلامی نسبت به مونسان نظر مثبتی دارد و پیش‌بینی میشود وزیر شدن ایشان مقدور باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سیدحسن خمینی: فقر زدایی گام بلندی برای رسیدن به «جامعه اخلاقی» استسیدحسن خمینی: بسنده‌کردن رفتار مؤمنانه به کردار و اعمال قانونی تنزل دادن سطح جامعه است، افزود: انسان باید دائما خودش را در ترازوی اخلاق بسنجد باید ریشه فقر را از جامعه کَند. کسی که گام در جهت فقرزدایی بر می دارد گام بلندی بر می دارد که جامعه را اخلاقی کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »