تعلیق موقت پارلمان بریتانیا؛ آیا ممکن است برکسیت باز هم عقب بیفتد؟

30/08/2019 09:50:00 ب.ظ

تعلیق موقت پارلمان بریتانیا؛ آیا ممکن است برکسیت باز هم عقب بیفتد؟

سیاست بریتانیا, برکسیت

تعلیق موقت پارلمان بریتانیا ؛ آیا ممکن است برکسیت باز هم عقب بیفتد؟

آقای جانسون گفته است که برنامه دعوت او از ملکه الیزابت دوم برای سخنرانی در روز ۱۴ اکتبر «هیچ ربطی» به برکسیت ندارد و تنها جزیی از برنامه او بوده است، زیرا او به عنوان نخست‌وزیر جدید موظف به معرفی برنامه خود بوده است.

بیشتر بخوانید:ملکه بریتانیا با درخواست بوریس جانسون برای تعلیق پارلمان موافقت کردبوریس جانسون قرار است در روزهای ۱۷ و ۱۸ اکتبر به بروکسل، پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا سفر کند. انتظار می‌رود که او از این سفر با توافقی در پیوند با برکسیت به کشورش بازگردد و آن را برای تصویب به پارلمان بدهد. به این ترتیب باز هم دو گزینه در مورد برکسیت مطرح می‌شود، یکی برکسیت بر پایه توافق تازه با اروپا و دیگری خروج بدون توافق در همان ۳۱ اکتبر.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیارویترزکارشناسان بر این باورند که حتی منتقدان بوریس جانسون نیز توافق تازه با اروپا را ترجیح خواهند داد.گزینه‌های مخالفان کدام است؟مخالفان دولت بریتانیا برای متوقف کردن بوریس جانسون در زمان باقی مانده از فعالیت مجلس تا پیش از تاریخ برکسیت سه گزینه پیش رو خواهند داشت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

تحریم ۲ گروه به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایرانوزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛ تحریم ۲ گروه به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران

آیت‌الله خاتمی: مذاکره با آمریکا دیوانگی است/ترامپ نیازمند مذاکره است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله خاتمی: انقلاب اسلامی به بن بست نمی‌رسد خطیب نماز جمعه این هفته تهران: ادبیات آمریکااین است که غیرت‌مندان و باشرف‌هاراتروریست می خواند انتظار می‌رود که دولتمردان حاشیه درست نکنند وگرفتارحاشیه‌هانشوند. سرنوشت نظام مابه مبارزه با فساد گره خورده است

ایران در واکنش به تلاش «ناکام» برای پرتاب ماهواره: حال ناهید ۱ خوب استشرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs Inc ) که یک شرکت خصوصی است و از زمین تصویربرداری می‌کند، روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که انفجار موشکی بر روی سکوی پرتاب در یک مرکز فضایی در ایران که قرار بوده یک ماهواره را پرتاب کند نشان می‌دهد.

سازه مدرنی که به بنای تاریخی تبدیل می‌شود/ بی‌توجهی به شهرک سینمایی، غفلت از تاریخ است/ بزرگترین شهرک سینمایی ایران نیازمند تعمیرات اساسی است+عکسبا وجود اینکه شهرک تلویزیونی و سینمایی ایران(علی حاتمی) بخش بزرگی از تاریخ سینما و تلویزیون ایران را در خود نگه داشته اما آنچنان که باید از آن نگهداری نمی‌شود. مدیر مرکز تولید و فنی سیما نیز ضمن اینکه نگهداری از این مجموعه را کار سختی معرفی می‌کند، خبر از برگزاری جلسات و صحبت برای افزایش نیروی انسانی این مجموعه می‌دهد.

مونسان در امور گردشگری به شئونات جمهوری اسلامی واقف است/ نظر مجلس نسبت به هر دو گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور مثبت استیک عضو میسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مونسان در امور گردشگری به شئونات جمهوری اسلامی واقف است و به این شئونات عنایت ویژه‌ای داشته است. به نظر من مجلس شورای اسلامی نسبت به مونسان نظر مثبتی دارد و پیش‌بینی میشود وزیر شدن ایشان مقدور باشد.

سیدحسن خمینی: فقر زدایی گام بلندی برای رسیدن به «جامعه اخلاقی» استسیدحسن خمینی: بسنده‌کردن رفتار مؤمنانه به کردار و اعمال قانونی تنزل دادن سطح جامعه است، افزود: انسان باید دائما خودش را در ترازوی اخلاق بسنجد باید ریشه فقر را از جامعه کَند. کسی که گام در جهت فقرزدایی بر می دارد گام بلندی بر می دارد که جامعه را اخلاقی کند

این که ملکه بعد از یک دوره تعطیلی ۵ تا ۲۰ روزه مجلس سخنرانی کند، بی‌پیشینه نیست.به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز -‌چهارشنبه- دو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرد.خبرگزاری تسنیم ، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی تهران برگزار شد ضمن دعوت خود و نمازگران به تقوای الهی، گفت: باید نعمت‌های خدا از جمله نعمت سلامتی، ایمان، ولایت،امنیت، و ده‌ها نعمت دیگر را بشناسیم و شاکر آنها باشیم.Aa وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، گزارش‌های منتشر شده نهادهای بین‌المللی، درباره شکست در پرتاب یک موشک ماهواره‌بر را رد کرد.

این موضوع هم که مجلس در میانه ماه سپتامبر نشست‌های خود را تعطیل کند تا احزاب سیاسی بتوانند کنفرانس‌های فصلی خود را برگزار کنند، در بریتانیا سابقه دارد. اما منتقدان این بار تصمیم دولت در این زمینه را اقدامی برای خفه کردن صدای مخالفان برکسیت در هفته‌های حیاتی پیش از موعد آن در ۳۱ اکتبر ارزیابی می‌کنند.  وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که یکی از این شبکه‌ها در هنگ کنگ قرار داشته و فناوری آمریکا را در اختیار مقام‌های دولت ایران قرار می‌داده است. بیشتر بخوانید: ملکه بریتانیا با درخواست بوریس جانسون برای تعلیق پارلمان موافقت کرد بوریس جانسون قرار است در روزهای ۱۷ و ۱۸ اکتبر به بروکسل، پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا سفر کند. آیت‌الله خاتمی اظهار داشت:مردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های همچون جنگ قومی و قبیله‌ای، جنگ تحمیلی، کودتا، فتنه‌ها، توطئه حمله آمریکا به طبس و ده‌‌ها توطئه دیگر را دیده‌اند که همه این نقشه‌ها را خداوند نقش بر آب کرده است. انتظار می‌رود که او از این سفر با توافقی در پیوند با برکسیت به کشورش بازگردد و آن را برای تصویب به پارلمان بدهد.  در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۳۳۸۲ دو شبکه مرتبط با ایران را به دلیل انجام فعالیت‌های مخفیانه تدارکات که باعث سودرسانی به چندین سازمان نظامی ایران شده، هدف قرار داد. به این ترتیب باز هم دو گزینه در مورد برکسیت مطرح می‌شود، یکی برکسیت بر پایه توافق تازه با اروپا و دیگری خروج بدون توافق در همان ۳۱ اکتبر.» وی از خبرنگاران دعوت کرد که با حضور در آزمایشگاه از این ماهواره مخابراتی دیدن کنند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا رویترز کارشناسان بر این باورند که حتی منتقدان بوریس جانسون نیز توافق تازه با اروپا را ترجیح خواهند داد. خطیب موقت نمازجمعه تهران عنوان کرد: اگر در خانه غیر خدا را زدیم و عزت را در جایی غیر خانه خدا دیدید مطمئن باشید که آسیب می‌بینید و نه تنها کمکتان نمی‌کنند که بیچاره‌تان می‌کنند. گزینه‌های مخالفان کدام است؟ مخالفان دولت بریتانیا برای متوقف کردن بوریس جانسون در زمان باقی مانده از فعالیت مجلس تا پیش از تاریخ برکسیت سه گزینه پیش رو خواهند داشت. تیم بیل، استاد علوم سیاسی دانشگاه کوئین مری لندن این سه گزینه را برای یورونیوز شرح داده است. او می‌گوید مجلس به محض از سرگیری کار خود می‌تواند لایحه‌ای را بگذراند که برابر آن دولت موظف خواهد شد اجرای اصل ۵۰ را به تعویق بیندازد. آیت الله خاتمی افزود: هفته اول محرم، هفته امر به معروف و نهی از منکر است، امر به معروف یک نظارت عمومی است و در همین راستا باید بگویم که  اگر مردم در عرصه‌های مختلف در صحنه باشند جلوی مفاسد گرفته می‌شود و فسادی که شما علیه آن شعار می‌دهید با احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر ممکن می شود. اصل ۵۰ پیمان‌نامه اتحادیه اروپا مربوط به شرایط خروج کشورهای عضو از این اتحادیه است.» وزیر ارتباطات ایران ماه گذشته از آماده‌سازی و پایان آزمایش‌ها بر روی ماهواره ناهید۱ خبر داده و گفته بود: «ماهواره ناهید۱ قرار است در ۲۵۰ کیلومتری زمین قرار بگیرد.

با توجه به این که نمایندگان طرفدار بوریس جانسون در پارلمان تنها با اختلاف یک کرسی اکثریت را در اختیار دارند، خطر آن هست که لایجه مزبور در صورت کنار کشیدن نمایندگان طرفدار اتحادیه اروپا شکست بخورد. مخالفان بوریس جانسون همچنین می‌توانند لایحه‌ای تصویب کنند که بر اساس آن از نخست‌وزیر خواسته شود تا با رد کل ماده ۵۰، برکسیت را متوقف کند.. احتمال این کار زاد نیست چون این اقدام به زیان نمایندگان حزب کارگر در حوزه‌های انتخابیه طرفدار برکسیت است. به گفته تیم بیل، آخرین راه حل دادن رأی عدم اعتماد به بوریس جاسنون است. اگر این اتفاق بیفتد، نیاز به برگزاری انتخابات زودهنگام در بریتانیا گریزناپذیر خواهد بود.سازمان جهنمی منافقین با این ترورهای کور از لیست تروریسم آمریکا خارج شده است. در بهمن ۱۳۹۵، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران از آن رونمایی کرد.

آقای بیل این گزینه را بدترین گزینه می‌داند. هم‌رسانی این مطلب: .