تعطیلی تهران مشکل آلودگی هوا را برطرف نمی‌کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: تعطیل کردن تهران برای کنترل آلودگی هوا نمی‌تواند کارساز باشد بیشتر از آنکه به تعطیلی نیاز داشته باشیم به جابه‌جایی هوا نیاز داریم راهکار کنترل و مدیریت آلودگی هوا همان راهکارهای گفته شده است اما به مرحله اجرا نمی‌رسد

حسین شهیدزاده در گفت و گو با ایسنا افزود: پیشنهاد تعطیلی تهران برای کاهش آلودگی هوا نمی‌تواند کارساز باشد چراکه طی روزهای اخیر که با تعطیلات سه روزه مواجه بودیم نیز هوا در تهران آلوده بود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر ما بیشتر از آنکه به تعطیلی نیاز داشته باشیم به جابه‌جایی هوا نیاز داریم، ادامه داد: طی روزهای اخیر سرعت باد در تهران بسیار کم بود و در چنین شرایطی تمام آلاینده‌های تولید شده تجمیع می شوند و راهی برای خروج از شهر ندارند. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه با بیان اینکه باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور حتی اگر تعطیلی هم داشته باشیم با ترددهای خودرویی مواجه خواهیم بود، گفت: تعطیلی تنها در صورتی می‌تواند کارساز باشد که اجباری برای در خانه ماندن و عدم تردد وجود داشته باشد که این مسئله در کشور ما به خوبی قابلیت اجرایی ندارد.

شهیدزاده در پایان با اشاره به اینکه راه‌حل نجات از آلودگی هوا همان مواردی است که سال‌ها است مطرح می‌شود اما هنوز عملیاتی نشده، گفت: معاینه‌فنی دقیق و کامل، نصب فیلتر دوده روی خودروهای دیزلی، شرط دریافت معاینه‌فنی برتر برای ورود به محدوده طرح ترافیک و ... از جمله این موارد هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تداوم آلودگی هوا در پنج شهر کشورتداوم آلودگی هوا در پنج شهر کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا در پنج شهر کشور خبر داد و گفت: از بعد ازظهر فردا (۲۹ مهر) کاهش نسبی دما و بارش در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محسن هاشمی: در انتخابات آتی شورای شهر تهران کاندیدا نمی‌شوم- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimرئیش شورای شهر تهران درباره حضور یا عدم حضورش در انتخابات آتی شورای شهر تهران در سال آینده گفت: بنایی برای حضور در انتخابات ندارم و این تصمیم قطعی است. کفگیر به ته دیگ خورده،پولی برای اختلاس نیست،؟همه مسئولین نظام دارن بی خیال خدمت صادقانه شده و فلنگ را می بندند، به سلامتی ریاست جمهوری؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ محدودیت‌ها در تهران تا دوم آبان تمدید شد | DW | 17.10.2020آمار رسمی مرگ و میر کرونا در ایران از ۳۰هزار نفر گذشت. محدودیت‌ها در تهران تمدید شدند و مراکز فرهنگی و هنری و ورزشی تعطیل می‌مانند. معاون وزیر بهداشت می‌گوید موارد بستری در بیمارستان‌های تهران دو برابر میزان ترخیص است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تمدید محدودیت های کرونایی در تهران تا پایان هفته جاریاستاندار تهران از تمدید محدودیت های کرونایی در تهران تا پایان هفته جاری خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس شورای شهر تهران: پایتخت کاملا تعطیل شودرئیس شورای شهر تهران پیشنهاد تعطیلی کامل و دو هفته‌‌ای تهران را مطرح و تصریح کرد اگر این اقدام انجام نشود این شهر نمی‌تواند از موج سوم کرونا عبور کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان عازم تهران شدرئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در راس هیئتی برای دیدار با مقامات ایران عازم تهران شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »