تعطیلی "کارخانه واگن‌سازی تهران" در سال جهش تولید جای تأسف دارد + تصاویر- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

29/04/1399 03:51 ب.ظ

تعطیلی «کارخانه واگن‌سازی تهران» در سال جهش_تولید! رئیس شورای شهر تهران: کارخانه واگن‌سازی تهران بالغ بر ۵۰۰ نیروی فعال دارد و تعطیلی این کارخانه در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به دلیل نبود قرارداد برای تولید واگن جای تأسف دارد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فعالیت سالهای اخیر کارخانه واگن‌سازی و تولید واگن از سوی این شرکت گفت: این مجموعه در حال تعطیلی است و این مسئله در سال جهش تولید جای تأسف دارد. وی با اشاره به فعالیت کارخانه واگن‌سازی در پایتخت تصریح کرد: این کارخانه در حال تعطیل شدن است و این مسئله جای تأسف دارد و دو قطاری که روز گذشته به خطوط مترو اضافه شد مربوط به آخرین قرارداد منعقدشده شهرداری با شرکت واگن‌سازی تهران بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه کارخانه واگن‌سازی تهران 15 سال است که فعالیت دارد، افزود: سالانه حدود 100 واگن در این کارخانه تولید شده است و متأسفانه هم‌اکنون قرارداد جدیدی برای تولید واگن‌های جدید با این کارخانه منعقد نشده است.

هاشمی همچنین از پیروز حناچی شهردار تهران خواست که به‌فوریت قرارداد جدیدی را برای خریداری با کارخانه واگن‌سازی منعقد کنند.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

تعطیلی احتمالی دانشگاه‌ها در اختیار روسای این مراکز استتهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعطیلی مراکز آموزش عالی در اختیار روسای دانشگاه‌ها است و در صورت اعلام برنامه‌ای مبنی بر تعطیل شدن یا کاهش نیروهای مراکز از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، آنها نیز در مورد توقف یا کاهش فعالیت حضوری مراکز تحت امر خود تصمیم‌گیری خواهند کرد.

کرونا؛ دو برابر شدن مبتلایان برزیل و هند و تعطیلی دوباره در چین و اسپانیاآمار رسمی مبتلایان به کرونا در برزیل به دو میلیون نفر ودر هند به یک میلیون رسیده است. در یک شهر چین نیز با شناسایی موارد جدید کرونا قرنطینه برقرار شده است اما نخست وزیر بریتانیا از کاهش محدودیت‌ها خبر داده و کاتالونیا در شمال اسپانیا هم دوباره محدودیت‌هایی را اعمال کرده است.

هکرهای روسی چگونه به اطلاعات تولید واکسن کرونا در بریتانیا دست یافتند؟در حالیکه پنج شنبه مقامات روسیه ادعا کردند تا ماه دسامبر بیش از سی میلیون دوز واکسن برای مقابله با کرونا در این کشور تولید خواهد شد، بریتانیا کاخ کرملین را به حمایت هکرهای سایبری مسئول سرقت فرمول واکسن مقابله با کرونا متهم کرد.

وقوع انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه تولید فولاد آمریکا+عکس- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimطبق گفته مقامات آمریکایی، روز پنجشنبه انفجاری در یک کارخانه تولید فولاد در آمریکا باعث آتش‌سوزی شد.

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامتهنگامی که شیوع ویروس کرونا در اروپا گسترش یافت، این کارگران نامرئی به یکباره قابل رویت شدند و حتی بعنوان «کارگران ضروری و حیاتی» مورد توجه قرار گرفتند. حقوق کار و شرایط زندگی آنها برای دهها سال نادیده گرفته شده است. UnreportedEurope

شناور شدن خودروها در سیل کم‌سابقه در جزیره سیسیل ایتالیاآتش‌نشانی پالرمو احتمال می‌دهد که برخی از شهروندان در خودروهای خود گرفتار شده باشند.

؛ محسن هاشمی امروز در ابتدای جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در پایتخت اظهار کرد: در این زمینه باید اقدامات مؤثری برای کاهش آمار انجام شود و در غیر این صورت ادامه روند افزایشی مبتلایان، شرایط سختی را در پایتخت ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه واگن‌سازی در پایتخت تصریح کرد: این کارخانه در حال تعطیل شدن است و این مسئله جای تأسف دارد و دو قطاری که روز گذشته به خطوط مترو اضافه شد مربوط به آخرین قرارداد منعقدشده شهرداری با شرکت واگن‌سازی تهران بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه کارخانه واگن‌سازی تهران 15 سال است که فعالیت دارد، افزود: سالانه حدود 100 واگن در این کارخانه تولید شده است و متأسفانه هم‌اکنون قرارداد جدیدی برای تولید واگن‌های جدید با این کارخانه منعقد نشده است.

هاشمی همچنین از پیروز حناچی شهردار تهران خواست که به‌فوریت قرارداد جدیدی را برای خریداری با کارخانه واگن‌سازی منعقد کنند.

وی گفت: کارخانه واگن‌سازی تهران بالغ بر 500 نیروی فعال دارد و تعطیلی این کارخانه در سالی که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است به‌دلیل نبود قرارداد برای تولید واگن جای تأسف دارد.