تعداد پناهجویانِ اوکراینی از مرز پنج میلیون تن فراتر رفته است

31/01/1401 03:06:00 ب.ظ

کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد می‌گوید تعداد اوکراینی‌هایی که به دلیل تهاجم روسیه کشور خود را ترک کرده‌اند از مرز پنج میلیون نفر گذشته است.

کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد می‌گوید تعداد اوکراینی‌هایی که به دلیل تهاجم روسیه کشور خود را ترک کرده‌اند از مرز پنج میلیون نفر گذشته است. در روزهای اخیر، به طور مداوم اخبار بازداشت، آزار و اذیت یا کشته شدن خبرنگاران چه در روسیه چه در...

در روزهای اخیر، به طور مداوم اخبار بازداشت، آزار و اذیت یا کشته شدن خبرنگاران چه در روسیه چه در مناطق جنگی اوکراین منتشر شده و شرایط کار برای رسانه‌های مستقل در داخل خاک روسیه نیز روز به روز دشوارتر می‌شود.

بر اساس گزارش این رسانه‌ها، این نویسنده و عضو اتحادیه ملی نویسندگان اوکراین روز ۱۸ ماه مارس از سوی نیروهای روسیه در خانه‌اش در نزدیکی شهر محاصره شده ماریوپل بازداشت و به مدت سه روز به دست این نیروها ضرب و شتم و شکنجه شد.

پاولو کوش، دبیر اول اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران اوکراین که بال نیز عضو آن بود، گفت که نیروهای روسیه خانه این نویسنده و روزنامه‌نگار را غارت کردند و او را «به زیرزمین» بردند و قبل از آزاد شدن، شدیدا شکنجه‌اش کردند. headtopics.com

پاولو کوش اضافه کرد که این نویسنده اغلب با تفنگداران نیروی دریایی، مرزبانان دریایی و سربازان ارتش اوکراین در ماریوپل جلساتی را برگزار می‌کرد. این اتحادیه با اشاره به کشته شدن حدود ۲۰ روزنامه‌نگار اوکراینی و خارجی در جریان تهاجم روسیه به اوکراین، هشدار داد که «این جنگ به هیچ کس رحم نمی‌کند».

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هزاران غیرنظامی در انتظار تخلیه از ماریوپل؛ «اولتیماتوم» روسیه به سربازان اوکراینیگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که به‌رغم اولتیماتوم پی در پی کرملین، تا کنون حتی یک سرباز اوکراینی هم حاضر به تسلیم در برابر نیروهای روسیه نشده است.

سازمان ملل: شمار پناهجویان اوکراینی که به کشورهای همسایه پناه برده‌اند، از 5 میلیون نفر گذشتسازمان ملل متحد: شمار پناهجویان اوکراینی که به کشورهای همسایه پناه برده‌اند٬ از مرز 5 میلیون نفر گذشت

واردات تلفن‌ همراه به ایران در سال ۱۴۰۰ به بیش از چهار میلیارد دلار رسیدبر اساس گزارش گمرک ایران، واردات تلفن‌ همراه با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

سفر همسر و فرزند قالیباف به ترکیه جنجالی شدپس از انتشار تصاویری از سفر همسر و دختر رئیس مجلس شورای اسلامی به ترکیه و واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی، فرزند دیگر محمدباقر قالیباف گفته است که این سفر «خطایی نابخشودنی» است. خانوادگی پُررو ن صد بار سفر کردی و دیدی اثرش را!!! حرفاتون باهنرتون تناقض داره، خدارو گول میزنید ولی مردم را نمیتوان فریب داد ای خالیباف.......، چی بگیم به این پررویی ات ، بذار سر وقتش ببینیم چقدر می آرزی!

جنگ اوکراین؛ نیروهای روسیه کرمینا را تصرف کردندتهاجم روسیه به اوکراین؛ هند برای ارسال مواد غذایی به سایر نقاط جهان اعلام آمادگی کرد جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: