تعداد فوت شدگان بر اثر کرونا در دنیا به چهار میلیون نفر رسید | DW | 08.07.2021

17/04/1400 09:25:00 ق.ظ

۲۰ ماه پاندمی، چهار میلیون فوت شده و ۱۸۵ میلیون مورد ثبت‌شده ابتلا؛ این آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز درباره بیماری‌ای است که دنیا را دگرگون کرد.

۲۰ ماه پاندمی، چهار میلیون فوت شده و ۱۸۵ میلیون مورد ثبت‌شده ابتلا؛ این آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز درباره بیماری‌ای است که دنیا را دگرگون کرد. بر اساس این گزارش تنها در سه ماه اخیر، یک میلیون نفر به فوت‌شدگان در اثر کرونا اضافه شده است. تا کنون در سراسر جهان حدود ۱۸۵ میلیون مورد ابتلا به ویروس سارس−کوو۲ ثبت شده است.

متخصصان اما آمار واقعی را بسیار بیشتر از این می‌دانند چرا که بسیاری از موارد به دلیل ضعیف بودن نشانه‌ها اصلا تست نشده و ثبت نمی‌شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید آمریکا با بیش از ۶۰۶ هزار فوت شده و بالاتر از ۳۳ میلیون مورذ ابتلا بالاترین رقم در سراسر دنیا را به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا، هند قرار دارد. در هند تا کنون بیش از ۴۰۴ هزار نفر در اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته و بیش از ۳۰ میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند.

سومین کشور دنیا نیز برزیل با بیش از ۵۲۸ هزار فوتی و بالاتر از ۲۸ میلیون مبتلاست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

به نظرم آمار مرگ و میر بالاتره چون خیلی وقت‌ها یا اطلاعات دقیقی برای ثبت نیست و یا دولت‌ها آمار دقیقی ارایه نمی‌دن بسه دیگه ساییدی مارو با این کرونای کسشعر راستی از چین چه خبر؟ نه همه گیری جدیدی نه موج جدیدی نه جهشی یکم مشکوک نیست