تعداد گردشگران خارجی در ۴ ماهه امسال ۴۰ درصد رشد داشته است

10/06/1398 11:10:00 ق.ظ

مونسان، وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی: *تعداد گردشگران خارجی در ۴ ماهه امسال ۴۰ درصد رشد داشته است *زیارت به عنوان یک مزیت گردشگری در کشور به حساب می‌آید *بازار منطقه‌ای ما از صرفا زیارتی به توریستی تبدیل شده که ارزآوری زیادی دارد

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری از افزایش ۴۰ درصدی میزان گردشگران خارجی در ۴ ماهه سال ۹۸ خبر داد. وی با بیان اینکه با توجه به روند دو سال گذشته سازمان میراث فرهنگی فعالیت‌های این سازمان به سرعت تداوم می‌یابد و ساختار جدید در آن جاری خواهد شد، گفت: ماموریت‌های جدید نیز بر همین اساس تدوین خواهد شد و ان‌شاءالله اگر نمایندگان به من اعتماد کنند با...

وی با بیان اینکه با توجه به روند دو سال گذشته سازمان میراث فرهنگی فعالیت‌های این سازمان به سرعت تداوم می‌یابد و ساختار جدید در آن جاری خواهد شد، گفت: ماموریت‌های جدید نیز بر همین اساس تدوین خواهد شد و ان‌شاءالله اگر نمایندگان به من اعتماد کنند با توان بیشتر و با ساختار ارتقاء یافته اقدامات حوزه‌های مختلف را تداوم خواهیم داد.

مونسان با بیان این که روند گردشگری کشور رو به جلو است، ادامه داد: تعداد گردشگران خارجی در سال ۹۶ ، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و در سال ۹۷ ، ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و در ۴ ماهه امسال نیز ۴۰ درصد رشد کرده است. علاوه بر این سهم گردشگری در جی دی پی(GDP)، ۱۱/۸ میلیارد بوده در حالی که پیش از این رقم ۷ میلیارد بوده است.

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به تنوع محصولات گردشگری و افزوده شدن طبیعت گردی و گردشگری کشاورزی به آن خاطرنشان کرد:‌ پیش از این ما گردشگری فرهنگی و تاریخی را داشتیم و تا حدی هم توریسم سلامت وجود داشت و تا الان هم توریسم سلامت گسترش یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دانشمندان می‌گویند «ژن همجنس‌گرایی» وجود خارجی نداردبا بررسی اطلاعات ژنتیکی نزدیک به نیم‌میلیون انسان، پژوهشگرها به این نتیجه رسیده‌اند که ژن مشخصی به عنوان «ژن همجنس‌گرایی» وجود ندارد. بیشتر بخوانید:

رمزارزها مانعی برای سوءاستفاده توراپراتورهای خارجی از خدمات ایرانی‌ها/ چالشِ بانک مرکزی: تولید ممنوع نیست اما استفاده ممنوع استرمزارزها در دنیای دیجیتال امروز خدمات مختلفی به کاربران ارائه می‌دهند. خدماتی که بدون وابستگی به بانک‌ها و با پایگاه داده توزیع شده ارائه می‌شوند. این خدمات در حوزه گردشگری فرصت‌های جدیدی بوجود آورده است.

افت ۱۰ تا ۲۰ درصدی نرخ مسکن در آگهی‌هادر شرایطی که خردادماه سال جاری قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در آگهی‌ها به بالاترین حد خود رسیده بود، هم اکنون نرخها در تمام نقاط تهران ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

عراقچی: طرف آمریکایی برای صدور مجوز در خصوص نفت ایران انعطاف‌هایی نشان داده استعراقچی: *طرف آمریکایی برای صدور مجوز در خصوص نفت ایران انعطاف‌هایی نشان داده است *برای بازگشت ایران به اجرای کامل برجام باید فروش نفت ما تامین شود *آمریکا در سیاست خود علیه برجام و ایران منزوی شده است

سرقت 6 میلیارد تومانی علائم ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستانسرقت ۶ میلیارد تومانی علائم ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان ‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه راهداری‌ تا ۶ میلیارد تومان علائم ایمنی سرقت شده است که این مساله نقش موثری در کاهش تصادف می‌توانست داشته باشد.

تیراندازی در تگزاس؛ ۵ کشته، ۱۶ زخمی، تیرانداز کشته شدبه گزارش پلیس در غرب تگزاس، تیراندازی که از داخل خودرو به سوی مردم عادی شلیک می‌کرد ۵ نفر را کشت و دست کم ۱۶ نفر را مجروح کرد. پلیس می‌گوید تیرانداز یک مرد سفیدپوست سی و چند ساله است که برای پلیس شناخته شده است اما هویت او تا بررسی‌های پزشکی قانونی علنی نخواهد شد.