تعداد مراکز آزمایشگاهی واکسن داخلی ترکیه افزایش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

در نشست ارزیابی واکسن داخلی به ریاست فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه تصمیم گرفته شد تا تعداد مراکز آزمایشگاهی واکسن از 9 به 20 واحد افزایش یابد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در نشست ارزیابی واکسن داخلی به ریاست فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه تصمیم گرفته شد تا تعداد مراکز آزمایشگاهی واکسن از 9 به 20 واحد افزایش یابد.نشست ارزیابی روند ساخت واکسن داخلی کرونا در مجتمع بش‌تپه آنکارا برگزار و تصمیم گرفته شد تا تعداد مراکز آزمایشگاهی واکسن از 9 به 20 واحد افزایش یابد.

در بیانیه پایانی این نشست بر لزوم انجام برنامه‌ریزی و تدارکات لازم برای افزایش ظرفیت تولید انبوه این واکسن و افزایش هماهنگی بین سازمان‌های مرتبط برای نتیجه‌گیری سریع و موثر از این آزمایش‌ها تاکید شد. براساس این بیانیه، در چارچوب آزمایش‌های واکسن داخلی ترکیه بر انواع جهش‌یافته ویروس کرونا نیز متمرکز خواهد شد.

در نشست مذکور همچنین تصمیم گرفته شد که همکاری‌های بین‌المللی برای مرحله فاز سوم این آزمایش‌ها نهایی شود. این نشست به ریاست فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه برگزار شد. فخرالدین کوجا وزیر بهداشت، مصطفی وارانک وزیر صنعت و فنآوری، بکر پاکدمیرلی وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه و نمایندگان سازمان‌های مرتبط با روند ساخت واکسن داخلی نیز در این نشست شرکت کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد از اطلاق واژه 'موش آزمایشگاهی'/ قرار است شرکت‌های خصوصی از کجا واکسن بیاورند؟!انتقاد از کاربرد واژه 'موش آزمایشگاهی' معاون وزیر بهداشت درباره تحقیقات در حوزه کووید گفت: اطلاق عنوان «موش آزمایشگاهی» به افرادی که در کارآزمایی بالینی واکسن‌های کرونا شرکت می‌کنند، زیر سوال بردن تمام کارآزمایی‌های بالینی در حیطه علوم پزشکی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایمنی ۸۰ درصدی واکسن کرونای «پاستور»/در خرید واکسن هیچ عدالتی در میان نیسترئیس انستیتو پاستور ایران: واکسن کرونای انستیتو پاستور یک واکسن ایمن است و می‌تواند در بدن تا ۸۰ درصد ایمنی ایجاد کند، واکسن‌های دیگری هم در انستیتو پاستور برای کرونا داریم که کاملاً بومی و از تکنولوژی های فوق برتر هستند که در حال انجام مطالعات آنها هستیم خدا قوت به همکاران عزیز🌷 زارررت حالایکیشوبه ثمرمیرسوندین تا بعد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کمبود واکسن کووید۱۹ در کشورهای فقیر؛ ممکن است دز دوم واکسن به آنها نرسدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲۰۰ میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید، واکسن بزنیدمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ثبت اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام 'داشبورد' در سامانه تی‌تک، گفت: حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی در دنیا تولید شده و دارد فروخته می‌شود؛ در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، توصیه ما این است که مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »