تعداد خودروهای ایران نصف آلمان، تلفات انسانی ۶ برابر

15/11/2020 04:21:00 ب.ظ

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در توصیف معضل تصادفات جاده‌ای کشورمان گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است.

ایران, آلمان

تعداد خودروهای ایران نصف آلمان ، تلفات_انسانی ۶ برابر | معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در توصیف معضل تصادفات_جاده‌ای گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در توصیف معضل تصادفات جاده‌ای کشورمان گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است.

وی افزود: بی گمان برای این امر تلخ و ناخوشایند سبب و علت های مختلفی را می توان سراغ گرفت. از قانون گریزی، بی احتیاطی ها، مخدرهای صنعتی، اختلال در سلامت روان، خستگی، زیر ساخت های جاده ای تا ساختار فنی اتومبیل های تولید شده.به گزارش روز یک شنبه معاونت فرهنگی وزارت علوم غفاری خاطرنشان کرد: در نهایت الگوهای رانندگی در ایران مناسب نیست، به گونه ای که نرخ تصادفات ترافیک جاده ای در ایران را پنج برابر نرخ جهانی اعلام می کنند. کشورهای آلمان و ایران دارای جمعیت تقریباً برابری هستند اما تعداد وسایل نقلیه آلمان ۲ برابر ایران و در مقابل میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

در ایران دو دفاع مقدس،‌ یکی در برابر صدامیان و یکی در برابر ترامپیان داشتیم/ سیاست تهران تعهد در برابر تعهد،‌ اقدام در برابر اقدام و کاهش تنش در برابر کاهش تنش است/ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ باز ‌گردندرئیس‌جمهور گفت:‌ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ بازگردد، هم ما بازخواهیم گشت و هم آمریکا به آن شرایط بازگردد. این می‌تواند حل بزرگی برای مشکلات باشد و مسیر و شرایط را تغییر دهد. گره اصلی با یک اراده و تصمیم گشاده خواهد شد. رهبری کی از دست این فرد محترم خلاص میشه ؟

کرونا در ایران؛ تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی دو برابر شد

تعداد شهرهای ایران در وضعیت قرمز کرونا یک روزه سه برابر شد | DW | 07.04.2021با شیوع شدید ویروس کرونا از ابتدای سال جدید، مرکز تمام استان‌های ایران در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار گرفته‌اند. موارد شناسایی ابتلا به کرونا به نزدیک ۲۱ هزار نفر در یک روز افزایش یافته که تا کنون سابقه نداشته است.

موج سهمگین کرونا در ایران؛ سه برابر شدن فوتی‌ها در تهران | DW | 05.04.2021وزیر بهداشت از مواجهه با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خبر داد و سازمان بهشت زهرا از سه برابر شدن فوتی‌های تهران. تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در ایران دو برابر شده که شامل تهران و برخی کلانشهرها هم می‌شود. همش تقصیر خامنه لجباز بیسواده Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. به حکومت فاشیستی حاکم بر ایران بگید این رنگبازیها را بزاره کنار ما خودمون نقاشیم، کم فیلم بازی کنید و مردم را سر کار بزارید تا شاید فرجی برای نجات یک حکومت فاشیستی قرون وسطایی حاصل کنید، با رنگ بازی بی رنگ بازی این حکومت باید سرنگون شود و چنین خواهد شد براندازم رای_بی_رای

طرح «گام در برابر گام» در دستور کار ایران قرار نداردیک منبع نزدیک به تیم مذاکرات ایران در وین: طرح «گام در برابر گام» در دستور کار ایران قرار ندارد در دستور کار اینها بدبختی مردم و خرابی ایران قرار دارد.

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی

غلامرضا غفاری در همایش و پویش نقش زنان در پیشگیری از سوانح رانندگی که امروز در دانشگاه الزهرا برگزار شد، اظهار داشت: نرخ بالای تصادفات جاده ای در ایران موضوعی چند لایه بنا به پیامدها و عوارض چندگانه و ماندگار آن است؛ این پدیده را باید به عنوان معضل برآمده از فرایند نوسازی و حضور اتومبیل، به عنوان یکی از نمادهای  زندگی مدرن، در خانواده های ایرانی تلقی کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ حسن روحانی در جلسه هیات دولت گفت: میلاد امام حسن عسکری (ع) را ملت بزرگ ایران و همه شیعیان و مسلمانان تبریک عرض می‌کنیم.شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.از ابتدای سال جدید روند شیوع کرونا در ایران با سرعتی که از ابتدای پاندمی تا کنون سابقه نداشته و به شکل جهش‌وار در حال اوج گرفتن است.

  وی افزود: بی گمان برای این امر تلخ و ناخوشایند سبب و علت های مختلفی را می توان سراغ گرفت. از قانون گریزی، بی احتیاطی ها، مخدرهای صنعتی، اختلال در سلامت روان، خستگی، زیر ساخت های جاده ای تا ساختار فنی اتومبیل های تولید شده. ایشان فرمودند آن کسی در پیشگاه خدا مقام برتر دارد که که حق‌الناس را خوب بفهمد و عمل کند و به حقوق مردم و آنچه نسبت به مردم است توجه کند. به گزارش روز یک شنبه معاونت فرهنگی وزارت علوم غفاری خاطرنشان کرد: در نهایت الگوهای رانندگی در ایران مناسب نیست، به گونه ای که نرخ تصادفات ترافیک جاده ای در ایران را پنج برابر نرخ جهانی اعلام می کنند. هفت شهر گیلان با وضعیت نارنجی شامل رودسر، لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، رشت، آستانه اشرفیه و بندر انزلی می‌شود و هفت شهرستان دیگر این استان نیز در وضعیت زرد و دو شهرستان املش و شفت نیز در وضعیت آبی قرار دارند. کشورهای آلمان و ایران دارای جمعیت تقریباً برابری هستند اما تعداد وسایل نقلیه آلمان ۲ برابر ایران و در مقابل میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان است. وی ادامه داد: همچنین روز بسیج است و فرمان امام در سال ۱۳۵۸ که بسیار حائز اهمیت بود. به گفته غفاری، بی گمان الگوهای رانندگی به عنوان یک واقعیت اجتماعی در کلیت و تمامیت خود از مناظر و دیدگاه های مختلف قابل تبیین، تحلیل و تفسیر است. دومین رکوردزنی پیاپی شمار مبتلایان جدید سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه اعلام کرد که در شبانه روز گذشته نزدیک به ۲۱ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده و ۱۹۳ نفر از مبتلایان به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین از حیث روان شناسی شخصیت، روان شناسی اجتماعی،  جامعه شناسی و انسان شناسی باید مورد توجه جدی پژوهشگران قرار گیرد و با کاویدن و شناخت اضلاع مختلف موضوع نسبت به ارائه راهکارهایی که منجر به اصلاح الگوهای رانندگی شود کمک کنند. وقتی شرایط نامساعدی پیش می‌آید، یکی از نیروهایی که به سرعت به صحنه می‌شتابند همین بسیج است.» بر اساس تازه‌ترین آمار،‌ ۸۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند و شمار افراد بستری در این استان به ۴۵۰ نفر رسیده است. غفاری اظهار داشت: از منظر جامعه شناسیِ فرهنگ و انسان شناسیِ الگوهای رفتاری و کنشی، الگوهای رانندگی ریشه در تلقی ها و نظام های معنابخشی دارد. از این زاویه اگر واقعیت تصادفات جاده ای را مورد واکاوی قرار دهیم  ادراک نسبت به عناصر زمان، مکان، راه و سرعت اهمیت مهمی دارند و سفر معنایی متفاوت در جوامع پیدا می کند. در ایران دو دفاع مقدس داشتیم که یکی هشت ساله در برابر صدامیان بود و یک دفاع در برابر جنگ اقتصادی ترامپیان داشتیم. به گونه ای که [ در برخی جوامع ] مسیر را فقط به خاطر رسیدن به مقصد تعریف نمی کنند بلکه آن را امر و  فرایندی همراه با، با هم بودن و آرامش  می دانند. مقام‌های بهداشتی بیش از دو هفته است که درباره رعایت پروتکل‌ها در سفر به استان هرمزگان و جزایر آن هشدار می‌دهند. معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود:‌ فاصله نه با مقیاس زمان بلکه با مقیاس مسافت بیان می شود. وی ادامه داد: یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست قطعی دشمن در این جنگ اقتصادی، پایان دوره ترامپیسم است، کسی که بدترین جنایت‌ها را در تاریخ آمریکا نسبت به ملت‌های مستقل به ویژه ملت ایران و ملت فلسطین و سایر ملت‌هایی که تحت ظلم و ستم او قرار داشتند، انجام داد و شکست این شخص به دلیل شکست او در مجامع بین‌المللی، مراجع حقوقی و افکار عمومی جهان و ملت آمریکا بود. این افزایش در مورد تعداد فوتی‌ها در این بازه زمانی بیش از دو و نیم برابر است.

عنوان نمی شود یک ساعت راه مانده بلکه عنوان می شود ۸۰ کیلومتر راه باقی مانده است. بنابراین، ادراک از زمان و مکان در این ۲ فرهنگ متفاوت و نتیجه آن الگوهای متفاوت رانندگی است. وی اظهار کرد: سیاست‌های غلط خارجی و سیاست‌های غلط بهداشتی و اقدام نژاد پرستانه و غیرقابل اعتماد بودن برای همه از عوامل شکست ترامپ بود، قابل پیش بینی نبود که این شخص به حرف‌های خود عمل می‌کند یا بلافاصله با توییت بعدی راه و مسیر دیگری را انتخاب می‌کند. ۱۵ نفر در یک جشن تولد به کرونا مبتلا شدند «نجمه سیدآقامیری»، سرپرست مرکز بهداشت آبادان، روز شنبه به ایرنا که در یک جشن تولد ۱۸ ۱۵ نفر به کرونا مبتلا شدند. به گزارش ایرنا، این همایش کار مشترک وزارت راه، مسکن و شهرسازی با معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه الزهرا  و همکاری مجموعه ای از سمن ها(سازمان های مردم نهاد) در هفته ایمنی حمل و نقل در روزهای ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار می شود. روز دوم  این هفته روز یادمان قربانیان سوانح ترافیکی نام گذاری شده است. روحانی افزود: دولت آتی آمریکا باید کارهای بزرگی انجام دهد و بتواند اقداماتی که چهره آمریکا را تخریب کرد را جبران کند. سومین یکشنبه ماه نوامبر میلادی روز جهانی"یادمان قربانیان تصادفات رانندگی"  است. استان‌های یزد و قزوین در استان یزد که در فهرست استان‌های با وضعیت نگران‌کننده قرار دارد، در حال حاضر ۱۶۶ بیمار مشکوک به کرونا بستری هستند که از این تعداد، حال ۵۴ نفر وخیم گزارش شده است. به این ترتیب تعداد شهرهای در وضعیت قرمز از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۲۱ برابر و طی فقط یک روز نزدیک به سه برابر شده است.

. رئیس دولت گفت: سیاست ما روشن است و سیاست جمهوری اسلامی ایران، تعهد در برابر تعهد،‌ اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام است و اگر چنین اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد به نظر من حل مسأله بسیار آسان است.