ایران, آلمان, تلفات_انسانی, تصادفات_جاده‌ای

ایران, آلمان

تعداد خودروهای ایران نصف آلمان، تلفات انسانی ۶ برابر

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در توصیف معضل تصادفات جاده‌ای کشورمان گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است.

15/11/2020 04:21:00 ب.ظ

تعداد خودروهای ایران نصف آلمان ، تلفات_انسانی ۶ برابر | معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در توصیف معضل تصادفات_جاده‌ای گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در توصیف معضل تصادفات جاده‌ای کشورمان گفت: تعداد وسیله نقلیه در آلمان ۲ برابر ایران و میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان و جمعیت دو کشور تقریبا مساوی است.

وی افزود: بی گمان برای این امر تلخ و ناخوشایند سبب و علت های مختلفی را می توان سراغ گرفت. از قانون گریزی، بی احتیاطی ها، مخدرهای صنعتی، اختلال در سلامت روان، خستگی، زیر ساخت های جاده ای تا ساختار فنی اتومبیل های تولید شده.به گزارش روز یک شنبه معاونت فرهنگی وزارت علوم غفاری خاطرنشان کرد: در نهایت الگوهای رانندگی در ایران مناسب نیست، به گونه ای که نرخ تصادفات ترافیک جاده ای در ایران را پنج برابر نرخ جهانی اعلام می کنند. کشورهای آلمان و ایران دارای جمعیت تقریباً برابری هستند اما تعداد وسایل نقلیه آلمان ۲ برابر ایران و در مقابل میزان تلفات انسانی در ایران تقریباً ۶ برابر آلمان است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

به گفته غفاری، بی گمان الگوهای رانندگی به عنوان یک واقعیت اجتماعی در کلیت و تمامیت خود از مناظر و دیدگاه های مختلف قابل تبیین، تحلیل و تفسیر است. همچنین از حیث روان شناسی شخصیت، روان شناسی اجتماعی،  جامعه شناسی و انسان شناسی باید مورد توجه جدی پژوهشگران قرار گیرد و با کاویدن و شناخت اضلاع مختلف موضوع نسبت به ارائه راهکارهایی که منجر به اصلاح الگوهای رانندگی شود کمک کنند.

غفاری اظهار داشت: از منظر جامعه شناسیِ فرهنگ و انسان شناسیِ الگوهای رفتاری و کنشی، الگوهای رانندگی ریشه در تلقی ها و نظام های معنابخشی دارد. از این زاویه اگر واقعیت تصادفات جاده ای را مورد واکاوی قرار دهیم  ادراک نسبت به عناصر زمان، مکان، راه و سرعت اهمیت مهمی دارند و سفر معنایی متفاوت در جوامع پیدا می کند. به گونه ای که [ در برخی جوامع ] مسیر را فقط به خاطر رسیدن به مقصد تعریف نمی کنند بلکه آن را امر و  فرایندی همراه با، با هم بودن و آرامش  می دانند. headtopics.com

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود:‌ فاصله نه با مقیاس زمان بلکه با مقیاس مسافت بیان می شود. عنوان نمی شود یک ساعت راه مانده بلکه عنوان می شود ۸۰ کیلومتر راه باقی مانده است. بنابراین، ادراک از زمان و مکان در این ۲ فرهنگ متفاوت و نتیجه آن الگوهای متفاوت رانندگی است.

به گزارش ایرنا، این همایش کار مشترک وزارت راه، مسکن و شهرسازی با معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه الزهرا  و همکاری مجموعه ای از سمن ها(سازمان های مردم نهاد) در هفته ایمنی حمل و نقل در روزهای ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار می شود. روز دوم  این هفته روز یادمان قربانیان سوانح ترافیکی نام گذاری شده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

در ایران دو دفاع مقدس،‌ یکی در برابر صدامیان و یکی در برابر ترامپیان داشتیم/ سیاست تهران تعهد در برابر تعهد،‌ اقدام در برابر اقدام و کاهش تنش در برابر کاهش تنش است/ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ باز ‌گردندرئیس‌جمهور گفت:‌ ایران و آمریکا می‌‍‌‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ بازگردد، هم ما بازخواهیم گشت و هم آمریکا به آن شرایط بازگردد. این می‌تواند حل بزرگی برای مشکلات باشد و مسیر و شرایط را تغییر دهد. گره اصلی با یک اراده و تصمیم گشاده خواهد شد. رهبری کی از دست این فرد محترم خلاص میشه ؟

کرونا در ایران؛ تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی دو برابر شد

تعداد شهرهای ایران در وضعیت قرمز کرونا یک روزه سه برابر شد | DW | 07.04.2021با شیوع شدید ویروس کرونا از ابتدای سال جدید، مرکز تمام استان‌های ایران در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار گرفته‌اند. موارد شناسایی ابتلا به کرونا به نزدیک ۲۱ هزار نفر در یک روز افزایش یافته که تا کنون سابقه نداشته است.

موج سهمگین کرونا در ایران؛ سه برابر شدن فوتی‌ها در تهران | DW | 05.04.2021وزیر بهداشت از مواجهه با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خبر داد و سازمان بهشت زهرا از سه برابر شدن فوتی‌های تهران. تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در ایران دو برابر شده که شامل تهران و برخی کلانشهرها هم می‌شود. همش تقصیر خامنه لجباز بیسواده Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. به حکومت فاشیستی حاکم بر ایران بگید این رنگبازیها را بزاره کنار ما خودمون نقاشیم، کم فیلم بازی کنید و مردم را سر کار بزارید تا شاید فرجی برای نجات یک حکومت فاشیستی قرون وسطایی حاصل کنید، با رنگ بازی بی رنگ بازی این حکومت باید سرنگون شود و چنین خواهد شد براندازم رای_بی_رای

طرح «گام در برابر گام» در دستور کار ایران قرار نداردیک منبع نزدیک به تیم مذاکرات ایران در وین: طرح «گام در برابر گام» در دستور کار ایران قرار ندارد در دستور کار اینها بدبختی مردم و خرابی ایران قرار دارد.

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی