ایلنا, ویروس کرونا, جلیل کوهپایه زاده, رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران

ایلنا, ویروس کرونا

تعبیه بخش کرونایی ویژه در بیمارستان‌های اطفال تهران/ کرونا در خردسالان هم منجر به بستری می‌شود/ ملاحظات سلامتی مردم باید در مراسم‌های محرم لحاظ شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:‌ ابتلا به کرونا در سنین پایین حتی خردسالان دیگر منجر به بستری می‌شود، یعنی ابتلاهایی که علائم‌دار و مشخص است، در بین این سنین بیشتر شده است.

02/08/2020 12:50:00 ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایلنا : تعبیه بخش کرونایی ویژه در بیمارستان‌های اطفال تهران/ کرونا در خردسالان هم منجر به بستری می‌شود/ ملاحظات سلامتی مردم باید در مراسم‌های محرم لحاظ شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:‌ ابتلا به کرونا در سنین پایین حتی خردسالان دیگر منجر به بستری می‌شود، یعنی ابتلاهایی که علائم‌دار و مشخص است، در بین این سنین بیشتر شده است.

کمبود تخت در بیمارستان‌های تهرانوی در رابطه با امکانات موجود در بیمارستان‌های تهران بیان کرد: در مجموع شاهد کمبود تخت در بیمارستان‌های تهران هستیم، ولی ما نمی‌توانیم خدمات‌مان به بیماران غیرکرونایی را متوقف کنیم، چون بیماران غیرکرونایی دیگری هستند که نیاز به بستری یا جراحی دارند و باید اقدامات تشخیصی و بستری را انجام دهند که اصلا امکان متوقف شدن این موضوع وجود ندارد، از این نظر با معذوریت امکاناتی مثل تخت پیش از ایام عید روبرو شدیم.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

بالای۸۵ درصد مراجعات به مراکز درمان بی‌مورد استکوهپایه زاده تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم بخش زیادی از مردم را آموزش دهیم تا از منازل مدیریت‌شان کنیم، در این صورت آنهایی که به بیمارستان نیاز ندارند، اصلا وارد این مراکز نمی‌شوند. مردم می‌توانند از سامانه‌ی ۴۰۳۰ استفاده کنند، چون بالای ۸۵ درصد موارد اصلا نیاز به مراجعه و بیمارستان ندارد، اما نگرانی مردم باعث مراجعه‌ی آنها می‌شود.

ابتلای کودکان به کرونا افزایش پیدا کرده استوی ضمن اشاره به پایین آمدن سن مبتلاها گفت: ابتلاء در سنین پایین نسبت به روزهای اول شیوع که کمتر افراد زیر ۳۰ الی ۴۰ سال مبتلا می‌شدند، بیشتر شده است و می‌بینیم ابتلا در سنین پایین حتی خردسالان دیگر منجر به بستری می‌شود، یعنی ابتلاهایی که علائم‌دار و مشخص است، در بین این سنین بیشتر شده است. headtopics.com

کوهپایه‌زاده تصریح کرد: کودکان هم درگیر ویروس کرونا می‌شوند، اما با درصد فراوانی کمتر از بزرگسالان، در حال حاضر آماری در دست ندارم، اما می‌توانم بگویم که واقعا میزان ابتلا در کودکان بیشتر شده است و لازم به ذکر است که همه‌ بیمارستان‌های اطفال تهران آمادگی پذیرش بیماران را دارند و در این بیمارستان‌ها بخش کرونایی ویژه تعبیه کرده‌اند.

وی ادامه داد: چون ازدحامی در بخش کرونای کودکان وجود ندارد، بنابراین مشکلی در کمبود امکانات و تجهیزات بیمارستان‌های اطفال وجود ندارد. ملاحظات سلامتی مردم باید در مراسم‌های محرملحاظ شودرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با برنامه‌ریزی‌ برای مراسم محرم گفت: در کلانشهر تهران و ستاد ملی صحبت‌ها در مورد مراسم محرم شده و تصمیمات در ستاد ملی کرونا گرفته شده است.

وی تصریح کرد: مسئله تجمعات است، زیرا تجمعات بیشتر از ده نفر در فضای بسته و نزدیک به هم بسیار خطرزا است و حتما باید ملاحظات سلامتی مردم در آن لحاظ شود.پیش‌بینی افزایش شیوع کرونا در ماه‌های آیندهکوهپایه زاده در مورد پیش‌بینی خود از وضعیت بیماری کرونا در ماه‌های آینده گفت: احتمالا شیوع کرونا در ماه‌های آینده رو به افزایش باشد، زیرا فصل پاییز فصل بیماری‌های ویروسی است و هر نوع سرماخوردگی که مردم کرونا خطاب می‌کنند، اثر روانی آن بر ما و کادر درمان منتقل خواهد شد. با توجه به اینکه این بیماری‌ها با بیماری‌های تنفسی و فصلی مخلوط می‌شوند، بنابراین فراوانی بیماری حاد تنفسی در پاییز ماه رو به افزایش خواهد بود که تشخیص آن از کرونا مشکل است.

ضرورت ذخیره تجهیزات بیمارستانیوی با اشاره به میزان تجهیزات بیمارستانی بیان کرد: باید امکانات‌مان را بیشتر کنیم و الان ذخیره برای مقاومت در این شرایط را داریم، طبیعتا اگر این شیوع افزایش پیدا کند، مقاومت ما در برابر این همه مراجعه پاسخگو نخواهد بود.رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: باید تاکید کنم داروهای جدیدی که مردم در رابطه با درمان کرونا می‌شنوند، مصارف خاص دارد و برای همه بیماران مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و اصلا نیازی نیست که مورد استفاده قرار بگیرد. در نتیجه بسیاری از مردم که برای دریافت این داروها به بیمارستان مراجعه می‌کنند، باعث می‌شود تا خودشان را در معرض بیشتر بیماری‌ها قرار دهند و این موضوع فقط باعث تشویش ذهنی می‌شود. headtopics.com

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim بحران آب در استان سمنان| رمز عبور دیار کویری ایران از تنش آبی 1400 / آیا "آب خزر" به سمنان می‌رسد؟- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim افزایش 44 درصدی قیمت مسکن در تهران/ هر متر 30 میلیون و 44 هزار تومان- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 36 هزار و 710 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 36 هزار و 710 نفر رسید افغانستان:‌ با فوت یک بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا به 1283 نفر رسید.

موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی رو به افزایش است

اوج گرما با طعم کرونا در اروپا؛ آیا در صورت تعرق باید ماسک را عوض کرد؟در برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها اجباری است و اگر کسی از این قوانین سرپیچی کند با جریمه‌های تقریبا سنگینی روبرو می‌شود اما طبق گفته برخی متخصصان استفاده ماسک در هوای بسیار گرم ممکن است منجر به گرمازدگی شود.

وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در تهران/نانواها و سوپرمارکت داران، ‌اصناف در معرض آسیبفرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت شیوع بیماری در پایتخت و اقدامات مدیریتی و اجرایی برای کنترل آن پرداخت.

کرونا در جهان - سرمایه‌گذاری جدید دولت آمریکا بر روی واکسن و توقف کاهش محدودیتها در بریتانیاکرونا در جهان - سرمایه‌گذاری جدید دولت آمریکا بر روی واکسن و توقف کاهش محدودیتها در بریتانیا همچنین کشورهای استرالیا، ژاپن و اسرائیل که در مهار ویروس موفق شده بودند بار دیگر شاهد افزایش شمار مبتلایان هستند.

تلاش برای برگزاری کنکور در سالم ترین شرایط/ وضعیت مرگ و میر کرونا در ایرانرئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه پیچیدگی ویروس به حدی است که معلوم نیست واکسن تولید شده چقدر می‌تواند موثر باشد، گفت: اگر داستان ابتلای مجدد بهبودیافتگان پررنگ باشد، پس واکسن هم این خصوصیت را خواهد داشت و نمی‌تواند قوی تر از خود ویروس برایمان ایمنی ایجاد کند؛ بنابراین باید یاد بگیریم بدون واکسن و دارو بیماری را مدیریت کنیم.