تظاهرات مخالفان راست افراطی در پاریس؛ پلیس متوسل به گاز اشک‌آور شد

27/01/1401 10:13 ب.ظ

نیروهای امنیتی فرانسه روز شنبه در حالی‌که مخالفان راست افراطی در خیابان‌های پاریس، پایتخت، دست به راهپیمایی زدند برای پراکنده کردن جمعیت اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور کردند. یک...

وزارت بهداشت ایران غربالگری را حتی از سامانه‌های الکترونیکی هم حذف کرددر پی واکنش‌ها به ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر حذف غربالگری از سامانه‌های الکترونیکی این وزارتخانه، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ادعا کرد که سامانه جدیدی برای این موضوع در حال طراحی است.

در پی واکنش‌ها به ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر حذف غربالگری از سامانه‌های الکترونیکی این وزارتخانه، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ادعا کرد که سامانه جدیدی برای این موضوع در حال طراحی است. بر اساس ابلاغیه‌ای که حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت، خطاب به مدیریت شبکه این وزارتخانه نوشته است، این دستور در پی ابلاغ قانون «حمایت خانواده و جوانی جمعیت» صادر شده است.

در پی انتشار تصویر این نامه در رسانه‌ها و طرح دوباره انتقادها، آقای برکاتی در گفت‌وگو با همشهری آنلاین ضمن رد «ممنوع شدن غربالگری و ثبت آن در سامانه‌های وزارت بهداشت» گفت که بر اساس قانون «حمایت خانواده و جوانی جمعیت» برای ثبت این آزمایش سامانه خاصی در حال طراحی است که درخواست غربالگری، فرآیند انجام و نتیجه آن و آزمایش‌های مربوط ،در این سامانه باید ثبت شود.

در نامه‌ای که با امضای آقای برکاتی منتشر شده، هیچ اشاره‌ای به سامانه جدید نشده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

آشوب و درگیری در سوئد در پی فرخوان قرآن‌سوزی از سوی حزب راست افراطیپلیس سوئد می‌گوید قصد ندارد مجوز درخواست تظاهرات احزاب دست راستی را لغو کند چرا که بر لزوم دفاع از آزادی بیان باور دارد. همچنانکه تیار به الگو برداری است. تابلو هستش که وقتی تصمیم گرفتن به ناتو بپیوندن روسیه بین مردم نادانش تفرقه انداخته

جنگ در اوکراین؛ هشدار زلنسکی به قطع مذاکرات با روسیه در صورت سقوط ماریوپلحمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند. 😂😂😂😂😂😂🍆🍆🍆 دلقک 🍆

کاهش دما به زیر صفر در ۱۳ استان/ احتمال خسارت به محصولات کشاورزیکاهش دما به زیر صفر در ۱۳ استان سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از نفوذ توده هوای نسبتا سرد، کاهش نسبی دما تا ۶ درجه سلسیوس و افت دمای کمینه تا زیر صفر درجه و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

تظاهرات در بغداد، نجف و کربلاء در اعتراض به تأخیر در تشکیل دولت- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتظاهرات در بغداد، نجف و کربلاء در اعتراض به تأخیر در تشکیل دولت عراق معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار پایان دادن به اختلافات سیاسی و خروج از بن‌بست سیاسی شدند

درخواست تشکیل «هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی» در مورد مرگ مهدی صالحی در زنداندر پی جان باختن مهدی صالحی از بازداشت‌شدگان دی ۹۶ در زندان اصفهان، سازمان حقوق بشر ایران «خواهان تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی و پاسخگویی مسئولان ایران» شد. با آن حکم سنگین مشخص است، سر به نیست شده است.

هشدار ایران به رژیم صهیونیستی در ارتباط با وقایع مسجدالاقصیسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه 'تعرض بی‌شرمانه' صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویا محکوم و نسبت به 'تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی' هشدار داد.

وزارت بهداشت ایران غربالگری را حتی از سامانه‌های الکترونیکی هم حذف کرد

در پی واکنش‌ها به ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر حذف غربالگری از سامانه‌های الکترونیکی این وزارتخانه، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ادعا کرد که سامانه جدیدی برای این موضوع در حال طراحی است.

بر اساس ابلاغیه‌ای که حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت، خطاب به مدیریت شبکه این وزارتخانه نوشته است، این دستور در پی ابلاغ قانون «حمایت خانواده و جوانی جمعیت» صادر شده است.

در پی انتشار تصویر این نامه در رسانه‌ها و طرح دوباره انتقادها، آقای برکاتی در گفت‌وگو با همشهری آنلاین ضمن رد «ممنوع شدن غربالگری و ثبت آن در سامانه‌های وزارت بهداشت» گفت که بر اساس قانون «حمایت خانواده و جوانی جمعیت» برای ثبت این آزمایش سامانه خاصی در حال طراحی است که درخواست غربالگری، فرآیند انجام و نتیجه آن و آزمایش‌های مربوط ،در این سامانه باید ثبت شود.

در نامه‌ای که با امضای آقای برکاتی منتشر شده، هیچ اشاره‌ای به سامانه جدید نشده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت در ادامه درباره نامه مذکور نیز گفته است که این نامه مربوط به «سطح یک ارائه خدمات» است، ولی بر اساس قانون جدید، آزمایش غربالگری دیگر در این سطح قابل ارائه نیست و درخواست برای انجام آن باید توسط «متخصصین» انجام شود.، رئیس جمهوری ایران، روز ۲۵ آبان قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را برای اجرا به وزارت بهداشت و معاونت امور زنان و خانواده ابلاغ کرد.

در واکنش به تصویب و ابلاغ این قانون در ایران، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کردند که جمهوری اسلامی با هدف افزایش زاد و ولد با استفاده از قوانین کیفری بسیاری از زنان و دختران را مجبور به ادامه بارداری ناخواسته که «تبعیض‌آمیز» است می‌کند.

پیش از آن نیز سازمان دیدبان حقوق بشر ضمن مخالفت با این قانون جدید، آن را ناقض حقوق زنان در زمینه سلامت جنسی و باروری معرفی کرده و خواستار لغو فوری آن شده بود.

کاهش نرخ رشد جمعیت در ایران از نگرانی‌های حکومت و به‌ طور خاص رهبر جمهوری اسلامی است. علی خامنه‌ای بهمن سال ۹۹ در سخنانی بار دیگر بر «ازدواج بهنگام و فرزندآوری» به‌ عنوان «نیازهای حیاتی امروز و فردای کشور» تأکید کرده بود.