تظاهرات مردم محمره (خرمشهر) و دیگر شهرهای ایران در همبستگی با مردم آبادان

05/03/1401 10:41 ب.ظ

تظاهرات مردم محمره (خرمشهر) و دیگر شهرهای ایران در همبستگی با مردم آبادان العربيه_فارسى

مردم شهرستان محمره (خرمشهر) با حضور گسترده خود در میدان‌ها و‌ خیابان‌های اصلی شهر با شعار «بالروح، بالدم، نفدیک عبادان» با مردم داغدار آبادان اعلام همبستگی مردم شاهین‌شهر اصفهان نیز با تظاهرات و سر دادن شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» با مردم آبادان اعلام همبستگی و همدردی کردند. زنان در اعتراضات چند روز اخیر حضور چشمگیری در خیابان‌های شهرهای آبادان و محمره داشتند.

در شاهین‌شهر نیز زنان با عزاداری سنتی و شعار «عریس و راح، عزا و ماتمه» با بستگان قربانیان متروپل همدردی کردند.

ساختمان تجاری اداری متروپل روز دوشنبه دوم خرداد به دلیل عدم رعایت اصول ساختمان‌سازی و افزودن چهار طبقه به این بنا بیش از آن چه در پروانه ساخت ذکر شده بود، فرو ریخت. طبق گزارش‌های رسمی تاکنون 18 نفر در این حادثه کشته شده و بنا به گفته مردم آبادان بیش از 80 نفر زیر آوار گرفتار شده‌اند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سوم خرداد آزادی_خرمشهر بود هنوز هم نفهمیدید شهر خرمشهر ارزوی اشغال خرمشهر را به گور بردید! برین تو خیابون شعار بدین سلطان ما رضاپهلویه! این که شماها از ملخ و سوسمار خوردن به ثروت و قدرت رسیدین و الان شکمتون سیر شده و هار شدین هم از بی عرضه‌گی جمهوری اسلامیه. وگرنه تا شاه بود شماها خایه نداشتین تو چشمای ما نگاه کنین.

عرب خر اونجا اسمش خرمشهره محمره عاشت خرمشهر مردم پارس آباد (ریاض) چطورند آزاد سازی قدس راه حل پایان دادن به جنگ ها و تحریم هاست

اعتراض ضد حکومتی مردم آبادان و خرمشهر در خیابان‌هاشامگاه پنجشنبه۵خرداد،صدها نفر از مردم معترض در آبادان برای دومین شب متوالی با برگزاری تجمع خیابانی شعارهایی علیه حکومت سردادند.در خرمشهر نیز حضور پرتعداد شهروندان به ویژه زنان در همبستگی با آبادان دست به تجمع زده‌اند. اعتراضات_سراسری خوزستان متروپل

تظاهرات معترضان در خرمشهر با شعار «فرمانده، فرمانده، شهر زیر آوار مانده»معترضان در این راهپیمایی که حضور زنان در آن پررنگ بود شعار می‌دادند: «می‌کشم، می‌کشم/ آن‌که برادرم کشت»، «خوزستانی می‌میرد/ذلت نمی‌پذیرد» سلام_درمانده یه رهبر بی شرف علیل وامانده شعارهای بند تنبانی و کربلائی ساخته ساواک ملایان!

راهپیمایی گسترده چهارشنبه شب مردم آبادان با شعار «ما اشتباه کردیم که انقلاب کردیم»در ویدئوهای منتشر شده معترضان فریاد می‌زنند: «آبادان بسه دیگه/ غیرت‌تو نشون بده»، «آبادانی بپاخیز/برادرت کشته شد»، «آخوند برو گمشو»، «ما اشتباه کردیم که انقلاب کردیم» این رادیوفردا دنبال بهانه هست بریزه به جیب شاه آقا جان شاه و شیخ دو روی یک سکه هستند و همیشه یار همدیگه بودن CyrusGreatSon بهترین شعار در این گونه موارد : این_سند_جنایت_اخونداست و ای_شاه_ایران_برگرد_به_ایران ریزش این ساختمان🏢 خودش نشان می‌دهد که سیستم تخصص محور و غیر متمرکز، تنها راه نجات و سیستم ایده‌آل حکومتی است. با دموکراسی حتی در کشوری مثل آمریکا🇺🇸 هم چنین ساختمان‌هایی ساخته می‌شوند و نظر متخصصان لزوماً استفاده نمی‌شود!

صمیمانه از مردم برای همکاری و همراهی‌ با دولت تشکر می‌کنمرییسی: *صمیمانه از مردم برای همکاری و همراهی‌ با دولت تشکر می‌کنم *ما یک حمله سایبری در زمینه بنزین داشتیم اما دیدیم که مردم همراهی کردند. اگر همراهی نمی‌کردند چه می‌شد؟ *دولت می‌تواند فقر مطلق را ریشه‌کن کند نه زیر خط فقر را چرا یکبار بدون هماهنگی و برنامه ریزی و محافظ به میان مردمی که اینقدر همراه شما هستند و شما را دوست دارند نمیروید؟ زاررررت منظور از آلودگی؛ آلودگی هوا است ؟؟؟ یا فضای سبز پاستور رو میگه که آلوده کرده ...

ارتش اردن: گروه‌های مرتبط با ایران در مرز با سوریه جنگ مواد مخدر راه انداخته‌اندارتش اردن اعلام کرد که در حال آماده شدن برای تشدید درگیری با قاچاقچیان مسلح مورد حمایت ایران است که سعی می‌کنند مقادیر زیادی مواد مخدر را در امتداد مناطق

رییسی: روحانیت علیرغم تمام شایعات و تهمت ها در دل مردم جای داردرئیسی: *روحانیت علیرغم تمام شایعات و تهمت‌ها در دل مردم جای دارد *امروز روحانیون، مشکلات معیشتی بسیاری داشته و کمترین میزان دریافتی، مربوط به طلاب و فضلای ماست *آینده را بسیار درخشان و امیدوارکننده می‌بینیم *راهبرد دشمن مأیوس کردن مردم است آره بیچاره روحانیت خیلی مشکل معیشتی دارن خیلی هم کارشون سخته! مردم هم واقعا مادر روحانیت رو دوست دارن و اقوام درجه یکشون در دل مردم جا دارند اقا به اين سيد در عمان نهار دادند ؟؟؟ شما در وقاحت برای هیتلرواستالین هم آبرو خریدید..... مردم همه شمارا دوست دارند جهت تزیین تیرهای برق!!! خواهد آمد روزی که تیرهای برق،با شما آذین شود!!!

خبرهایی هم از حضور اعتراضی مردم بندرعباس در خیابان‌های این شهر گزارش شده است.

مردم شاهین‌شهر اصفهان نیز با تظاهرات و سر دادن شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» با مردم آبادان اعلام همبستگی و همدردی کردند.

زنان در اعتراضات چند روز اخیر حضور چشمگیری در خیابان‌های شهرهای آبادان و محمره داشتند. در شاهین‌شهر نیز زنان با عزاداری سنتی و شعار «عریس و راح، عزا و ماتمه» با بستگان قربانیان متروپل همدردی کردند.

ساختمان تجاری اداری متروپل روز دوشنبه دوم خرداد به دلیل عدم رعایت اصول ساختمان‌سازی و افزودن چهار طبقه به این بنا بیش از آن چه در پروانه ساخت ذکر شده بود، فرو ریخت.

طبق گزارش‌های رسمی تاکنون 18 نفر در این حادثه کشته شده و بنا به گفته مردم آبادان بیش از 80 نفر زیر آوار گرفتار شده‌اند.

همزمان با این حادثه مقامات ایرانی بجای ارسال گروه‌های امداد و نجات و تسریع در آوار برداری به اعزام نیروهای یگان ویژه اقدام کرده و سرعت اینترنت در آبادان و دیگر شهرهای خوزستان را به‌شدت کاهش دادند.