تظاهرات ضد دولتی در بلغارستان؛ معترضان خواهان استعفای نخست وزیر هستند

31/07/2020 12:15:00 ق.ظ

تظاهرات ضد دولتی در بلغارستان؛ معترضان خواهان استعفای نخست وزیر هستند

بلغارستان, تظاهرات

تظاهرات ضد دولتی در بلغارستان ؛ معترضان خواهان استعفای نخست وزیر هستند

معترضان به عملکرد نخست وزیر بلغارستان می‌گویند تا زمانی که بوریسف از سمت خود استعفا ندهد به اعتراض ات خود ادامه خواهند داد. این در حالیست که نخست وزیر اعلام کرده تا موعد انتخابات در سمت خود باقی خواهد ماند.

معترضان به دولت بلغارستان با برپایی تظاهراتی دیگر در صوفیه، پایتخت این کشور، وعده دادند تا زمان استعفای نخست وزیر بویکو بوریسف به تجمعات خود ادامه خواهند داد.از اوایل ماه ژوئيه هزاران جوان بلغاری عمدتا در صوفیه هر روز علیه بویکو بوریسف تظاهرات بر پا کرده‌اند و خواهان کنار رفتن او از قدرت شده‌اند. این تظاهرات تنها به پایتخت محدود نبوده و در شهرهای دیگر این کشور نیز کم و بیش اعتراضاتی ضد دولتی شکل گرفته است.

بوریسف ۶۱ ساله که در یک دهه گذشته قدرت را در این کشور در دست داشته اعلام کرده تا زمان برگزاری انتخابات معمول پارلمانی در این کشور که باید در ماه مارس آینده برگزار شود در سمت خود باقی خواهد ماند.بوریسف بعد از شدت گیری اعتراضات چند تن از وزرای کلیدی خود را از کار برکنار کرد تا نشان دهد کابینه وی تحت تاثیر منافع شخصی فعالیت نمی‌کند. اما حتی این تغییرات هم نتوانست تغییری در عمق خشم عمومی جامعه بلغارستان ایجاد کند. جامعه‌ای که معتقد است دولت این کشور عمیقا درگیر فساد گسترده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.

900 هزار نفر همچنان در انتظار فروش سهام عدالت خود هستند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim۹۰۰ هزار نفر در انتظار فروش سهام_عدالت عضو ستاد اطلاع رسانی آزادسازی سهام عدالت: تا هفته گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهام خود را فروخته، تسویه و ۹۰۰ هزار نفر همچنان در فرآیند فروش سهام عدالت خود قرار دارند

هزاران آواره و پناهجو در مسیر خود به سوی اروپا جان می‌بازند | DW | 29.07.2020گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان حاکی از مرگ هزاران پناهنده در مسیر خود از آفریقا به سوی اروپا است. دست‌کم ۱۷۵۰ نفر در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پیش از آنکه به دریای مدیترانه برسند، جان خود را از دست داده‌اند.

در اتفاقی نادر، کوسه سفید یک زن را در سواحل شمال‌شرقی آمریکا کشتکوسه سفید در سواحل ایالت مین، در شمال شرقی آمریکا یک زن ۶۳ ساله اهل نیویورک را کشت. این نخستین مرگ ثبت شده بر اثر حمله کوسه‌ها در این ایالت آمریکا است. کوسه‌های سفید معمولا در آب‌های این بخش اقیانوس اطلس دیده نمی‌شوند چرا که آب ان معمولا سردتر از اقلیم زیست آنهاست.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل 921 و در هند 768 قربانی گرفتکرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل 921 و در هند 768 قربانی گرفت

حریرچی: وضعیت کرونا در اکثر استان‌های ایران به رنگ قرمز در آمده‌ و این یعنی فاجعه

Aa معترضان به دولت بلغارستان با برپایی تظاهراتی دیگر در صوفیه، پایتخت این کشور، وعده دادند تا زمان استعفای نخست وزیر بویکو بوریسف به تجمعات خود ادامه خواهند داد.داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز ، کشورهای آمریکا، برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار مبتلا در دنیا را دارند.خبرگزاری تسنیم ، مهدی نعمتی افزود: طبق آخرین آمارها دو میلیون و 100 هزار نفر از مشمولان سهام عدالت 30 درصد از سهام خود را به فروش رساندند.نگاه‌ها بیشتر به یک نقطه از دریای مدیترانه است.

از اوایل ماه ژوئيه هزاران جوان بلغاری عمدتا در صوفیه هر روز علیه بویکو بوریسف تظاهرات بر پا کرده‌اند و خواهان کنار رفتن او از قدرت شده‌اند. این تظاهرات تنها به پایتخت محدود نبوده و در شهرهای دیگر این کشور نیز کم و بیش اعتراضاتی ضد دولتی شکل گرفته است. در ژاپن، شمار مبتلایان جدید به «کووید-۱۹» از آغاز ماه ژوئیه بیش از ۶۰درصد افزایش داشته است. بوریسف ۶۱ ساله که در یک دهه گذشته قدرت را در این کشور در دست داشته اعلام کرده تا زمان برگزاری انتخابات معمول پارلمانی در این کشور که باید در ماه مارس آینده برگزار شود در سمت خود باقی خواهد ماند. وی افزود: قرار بود در فاز اول از روز 30 تیر ماه بانک‌ها و کارگزاری‌ها دسترسی‌های لازم برای پاسخگویی به مردم را داشته باشند. بوریسف بعد از شدت گیری اعتراضات چند تن از وزرای کلیدی خود را از کار برکنار کرد تا نشان دهد کابینه وی تحت تاثیر منافع شخصی فعالیت نمی‌کند. هنگ کنگ کشورهایی چون بلژیک و اسپانیا، شاهد افزایشی بودند که از اوایل ماه مه بی‌سابقه بوده است و از همین رو برخی از محدودیت‌ها برای مهار ویروس را بازگرداندند. اما حتی این تغییرات هم نتوانست تغییری در عمق خشم عمومی جامعه بلغارستان ایجاد کند. در این گزارش آمده است که تنها در دو سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۷۵۰ نفر در جاده‌های بین کشورهای آفریقایی کشته شده‌اند.

جامعه‌ای که معتقد است دولت این کشور عمیقا درگیر فساد گسترده است. شمار مبتلایان در برزیل به ۲.. معترضان در طول روز پنجشنبه ۳۰ ژوئیه در خیابان چادر زدند و با مسدود کردن بخش‌هایی از خیابان، باعث ایجاد ترافیک و اختلال در رفت و آمد مردم عادی شدند. نخست وزیر بلغارستان برای ماسک نزدن جریمه شد بر اساس نظرسنجی که موسسه گالوپ از میان ۸۰۰ نفر در این کشور و به صورت مصاحبه تلفنی انجام شده است، حدود ۵۹ درصد بلغاری‌ها از این اعتراضات حمایت می‌کنند اما تنها ۲۵ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند بر این باورند این اعتراضات می‌تواند موفق شود و به هدف خود دست یابد. بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد ویروس کرونا در آمریکا در ۱۱ روز گذشته، ۱۰ هزار قربانی گرفته است که این، سریع‌ترین افزایش میزان مرگ‌ و‌میر ناشی از «کووید-۱۹» بوده است. همین نظرسنجی حاکی است در حال حاضر ۵۴ درصد از بلغارها خواهان برگزاری انتخابات زودرس نیستند. ۴۲ درصد اما خواهان برگزاری چنین انتخاباتی هستند. کاربران با کلیک بر روی این ویدئو که حالا از صفحه اینستاگرام مدونا پاک شده است می‌توانستند ادعاهای نادرست در مورد ویروس کرونا را ببینند. گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که گردآوری آمار دقیق قربانیان در مسیرهای یاد شده ممکن نیست.

بلغارستان یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که به دلیل فساد گسترده اقتصادی نارضایتی‌ها نسبت به عملکرد دولت این کشور نزد شهروندان بلغاری در سالهای اخیر افزایش یافته است. . سگها می‌توانند مبتلایان به ویروس کرونا را تشخیص دهند مطالعه‌ای در آلمان نشان می‌دهد سگها قادر هستند ویروس کرونا را از بزاق دهان بیماران مبتلا به «کووید-۱۹» بو بکشند.