تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدند

26/08/2020 02:20:00 ب.ظ

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدند #اعتراضات_آمریکا #اعتراض_علیه_نژادپرستی جزئیات بیشتر🔽

اعتراضات_آمریکا, اعتراض_علیه_نژادپرستی

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ ۲ نفر در ویسکانسین کشته شدند اعتراضات_آمریکا اعتراض_علیه_نژادپرستی جزئیات بیشتر🔽

انتشار ویدئوی تیراندازی مامور سفیدپوست پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به جیکوب بلیک موجی از اعتراض‌ها را در این شهر برانگیخته است.

پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا اعلام کرد که دو نفر سه شنبه شب در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی و اعتراض به برخورد خشونت آمیز پلیس با جیکوب بلیک کشته شدند.جیکوب بلیک، مرد سیاهپوستی است که روز یکشنبه در جریان تیراندازی پلیس کنوشا به شدت زخمی شد.

انتشار ویدئوی تیراندازی مامور سفیدپوست پلیس کنوشا به جیکوب بلیک موجی از اعتراض ها را در این شهر برانگیخته است. بنا به اعلام پلیس یک نفر نیز در جریان درگیری های سه شنبه شب زخمی شده است.تظاهرات در کنوشا علیه نژادپرستیAP Photoگروهی از مردان مسلح که اکثرا سفیدپوست بودند سه شنبه شب با گشت زنی در کنوشا ادعا کرده بودند که به دنبال حفظ آرامش هستند. با این حال پلیس اکنون در حال تحقیق در مورد احتمال درگیری بین این گروه مسلح و تظاهرکنندگان است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.

کنوشا در ویسکانسین؛ دومین شب ناآرامی‌ها با وجود منع رفت و آمدکمتر از ۴۸ ساعت از تیراندازی پلیس شهر کنوشای ایالت ویسکانسین به یک مرد سیاه پوست، اعتراضات گسترده و ناآرامی‌ها در این شهر ادامه دارد اعتراضات_آمریکا جزئیات بیشتر🔽

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان ۳۰ قربانی گرفتولایت پروان در شمال کابل، پایتخت، واقع شده است.

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.

در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشدجهانگیری: *نیازمند بالا بردن تاب‌آوری جامعه برای عبور از سختی‌ها هستیم *سختی و دشواری بر زندگی مردم سایه انداخته است *فرهنگ ایرانی-اسلامی قادر است ایران را از همه مشکلات عبور دهد *در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشد

زنجیرهٔ‌ انسانی در لیتوانی در حمایت از جنبش دموکراسی‌خواهانهٔ بلاروسزنجیرهٔ‌ انسانی در مرز لیتوانی در حمایت از جنبش دموکراسی‌خواهانهٔ بلاروس ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

Aa پلیس شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا اعلام کرد که دو نفر سه شنبه شب در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی و اعتراض به برخورد خشونت آمیز پلیس با جیکوب بلیک کشته شدند.تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح یک ساعت پیش Reuters توضیح تصویر، معترضان که فریاد می زنند "عقب نخواهیم نشست" چند خودرو را در برابر مقر پلیس آتش زدند پس از آنکه شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که "عقب نخواهند نشست".Aa کمتر از ۴۸ ساعت از تیراندازی پلیس شهر کنوشای ایالت ویسکانسین به یک مرد سیاه پوست، اعتراضات گسترده و ناآرامی‌ها در این شهر ادامه دارد، اعتراضاتی که به رغم اعلام ممنوعیت تردد از ساعت ۲۲ شب به بعد به وقت محلی، کنوشای ۱۰۰ هزار نفری را به کانون خبری ایالات متحده تبدیل کرده است.هم‌رسانی این مطلب:.

جیکوب بلیک، مرد سیاهپوستی است که روز یکشنبه در جریان تیراندازی پلیس کنوشا به شدت زخمی شد. انتشار ویدئوی تیراندازی مامور سفیدپوست پلیس کنوشا به جیکوب بلیک موجی از اعتراض ها را در این شهر برانگیخته است. خانواده جیکوب بلیک می‌گویند او پس از جراحی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است. بنا به اعلام پلیس یک نفر نیز در جریان درگیری های سه شنبه شب زخمی شده است. صدها تن در جریان سخنرانی شهردار، جان آنتارمیان، که ابتدا قرار بود در پارکی برگزار شود و سپس بدلایل امنیتی به ساختمان شهرداری منتقل شد، سعی کردند وارد این ساختمان دولتی شوند که با مقاومت نیروهای ضدشورش مواجه شدند. تظاهرات در کنوشا علیه نژادپرستی AP Photo گروهی از مردان مسلح که اکثرا سفیدپوست بودند سه شنبه شب با گشت زنی در کنوشا ادعا کرده بودند که به دنبال حفظ آرامش هستند.سپس مامور پلیسی که پشت اوست پیراهنش را می‌کشد و به او چند بار شلیک می‌کند. با این حال پلیس اکنون در حال تحقیق در مورد احتمال درگیری بین این گروه مسلح و تظاهرکنندگان است.

تیراندازی به جیکوب بلیک، ۲۹ ساله تنها چند ماه پس از مرگ جورج فلوید، یک مرد سیاهپوست در ایالت مینه سوتا روی داد. معترضان خشمگین چند خودرو را به آتش کشیدند و فریاد سر دادند که: "ما عقب نخواهیم نشست". مخالفان به کشتار سیاهان توسط پلیس در خیابان‌های کنوشا پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: « بدون برقراری عدالتی، صلحی هم وجود نخواهد داشت. مرگ جورج فلوید به تظاهرات و ناآرامی گسترده در شهرهای آمریکا منجر شد. مادر جیکوب بلیک سه شنبه شب خواستار حفظ آرامش در شهر کنوشا شده بود. همزمان پسر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توییتر به اعتراضات در کنوشا واکنش نشان داده و با انتشار تصاویری منصوب به این اعتراضات در شبکه اجتماعی توییتر، آنها را "آنارشی" و هرج و مرج خوانده است. خانواده جیکوب بلیک اعلام کرده اند که از پلیس شکایت خواهند کرد. وی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در میلواکی بستری است. وکیل خانواده جیکوب بلیک گفته است که این جوان سیاهپوست «فلج» شده است و تنها در صورت بروز «معجزه» بار دیگر خواهد توانست راه برود. جیکوب بلیک که افسران پلیس از پشت و از فاصله نزدیک چند بار به کمر او شلیک کردند مسلح نبوده است اما به گفته فرماندار ویسکانسن جزئیات بیشتر این واقعه همچنان در دست بررسی است.

هم‌رسانی این مطلب: .