انفجار بیروت, لبنان, تظاهرات, اعتراض

انفجار بیروت, لبنان

تظاهرات ضددولتی معترضان خشمگین لبنانی پس از انفجار مهیب بیروت

تظاهرات ضددولتی معترضان خشمگین لبنانی پس از انفجار مهیب بیروت

08/08/2020 05:08:00 ب.ظ

تظاهرات ضددولتی معترضان خشمگین لبنان ی پس از انفجار مهیب بیروت

حزب مسیحی کتائب لبنان نیز اعلام کرد که سه نفر از اعضای این حزب به دلیل انفجار بیروت از عضویت در پارلمان لبنان کناره‌گیری کرده‌اند.

درحالی که بیروت پس از انفجار مهیب سه‌شنبه گذشته در حال عزاداری برای جانباختگان است، شماری از لبنانی‌ها روز شنبه با حضور در خیابان‌های پایتخت، از کشورهای خارجی خواستند تا اداره این کشور را برعهده بگیرند.طبق گزارش رویتر، پلیس ضد شورش لبنان به سمت تظاهرات کنندگانی که در تلاش برای عبور از موانع برای رسیدن به ساختمان پارلمان در مرکز بیروت بودند، گاز اشک آور شلیک کرد.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

کنشگران لبنانی پیش از این اعلام کرده بودند که قصد دارند روز شنبه هشت اوت (۱۸ مرداد) در پایتخت تظاهرات کنند تا انتقادهای خود را از دولت درباره بزرگترین انفجار تاریخ بیروت مطرح کنند. این انفجار تاکنون ۱۵۴ نفر کشته برجای گذاشته است و ۵ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند. طبق اعلام وزارت بهداشت لبنان بیش از ۶۰ نفر kdc همچنان مفقود هستند.

اعتراض‌ها در لبنان پیش از این حادثه به خاطر وضع وخیم اقتصادی جریان داشت.تصاویر ماهواره‌ای قبل و بعد از انفجار بیروت عمق فاجعه را نشان می‌دهدسلین دیبو، دانشجوی لبنانی به خبرگزاری رویترز گفت: «ما به دولت اعتماد نداریم. کاش سازمان ملل کنترل لبنان را در اختیار بگیرد.» headtopics.com

برخی نیز می‌گویند از اینکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه این هفته از محله‌های آسیب دیده بیروت بازدید کرد، تعجب نکردند. این در حالی است که رهبران لبنان چنین کاری را انجام ندادند.ما در نقطه صفر زندگی می‌کنیم. امیدوارم کشور دیگری کنترل لبنان را در اختیار بگیرد. رهبران ما یک مشت افراد فاسد هستند

ماریس هایکشهروند لبنانیماریس هایک، روانشناس ۴۸ ساله که خانه والدینش در اثر انفجار ویران شده است، گفت: «ما در نقطه صفر زندگی می‌کنیم. امیدوارم کشور دیگری کنترل لبنان را در اختیار بگیرد. رهبران ما یک مشت افراد فاسد هستند.»دفتر نخست وزیری و ریاست جمهوری گفته‌اند که ۲۷۵۰ تُن نیترات آمونیوم که به مدت شش سال بدون اقدامات امنیتی در انبار بندر نگهداری می‌شد، عامل این انفجار بوده است.

میشل عون، رئیس جمهوری لبناننیز روز جمعه هفت اوت (۱۷ مرداد) تاکید کردکه تحقیقاتی در جریان است تا مشخص شود آیا این انفجار نتیجه سهل‌انگاری بوده یا عامل خارجی در وقوع آن نقش داشته است.امروز نخستین تظاهرات پس از انفجار است. این بزرگترین هشدار برای همه است که چیزی برای از دست دادن نداریم. همه باید امروز در خیابان‌ها باشند، همه.

حیات ناظرکنشگر لبنانیفارس حلبی، کنشکر ۲۸ ساله لبنانی درباره تظاهرات روز شنبه گفت: «پس از سه روز تمیز کردن خانه‌ها و خیابان‌ها و مرهم گذاشتن بر زخم‌ها، وقت آن است که عصبانیت ما خالی شود و آن‌ها را مجازات کنیم.»حیات ناظر یک کنشگر دیگر به خبرگزاری فرانسه گفت: «امروز نخستین تظاهرات پس از انفجار است. این بزرگترین هشدار برای همه است که چیزی برای از دست دادن نداریم. همه باید امروز در خیابان‌ها باشند، همه.» headtopics.com

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور' نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است

سه نفر از اعضای حزب کتائب از پارلمان لبنان استعفا دادندحزب مسیحی کتائب لبنان نیز اعلام کرد که سه نفر از اعضای این حزب به دلیل انفجار بیروت از عضویت در پارلمان لبنان کناره‌گیری کردند.سامی جمیل، رهبر حزب کتائب در مراسم تشییع جنازه نزار نجاریان دبیرکل این حزب که در انفجار بیروت جان باخته بود، با اعلام خبر استعفای سه نفر از اعضای این حزب از پارلمان لبنان گفت: «من از همه افراد محترم [قانونگذار] دعوت می‌کنم که استعفا دهند تا مردم بتوانند تصمیم بگیرند چه کسی بر آن‌ها حکومت کند بدون اینکه کسی به آن‌ها چیزی تحمیل کند.»

پیش از این نیز دو نماینده دیگر پارلمان لبنان به خاطر انفجار بیروت استعفا داده بودند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شمار قربانیان انفجار بیروت به ۱۴۵ نفر افزایش یافت؛ بازداشت مسئولان بندر پس از انفجارصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

قصه عروس و داماد لبنانی پس از انفجار بیروت جهانی شدقصه عروس و داماد لبنان ی پس از انفجار_بيروت جهانی شد اسرا سبلانی، که این روزها به «عروس بیروت» شهرت یافته، یک پزشک ۲۹ ساله مقیم آمریکا است. او سه هفته پیش برای برگزاری جشن عروسی به زادگاهش بازگشته بود.

سفر رئیس جمهوری فرانسه به لبنان پس از انفجار بیروت - BBC News فارسیامانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز به بازدید محل انفجار مهیب اخیر در بیروت رفت.

به بهانه انفجار بزرگ در بیروت؛ نگاهی به برخی انفجارهای مرگبار ناشی از نیترات آمونیومبه بهانه انفجار بزرگ در بیروت؛ نگاهی به برخی انفجارهای مرگبار ناشی از نیترات آمونیوم تحقیقات درباره انفجار مرگبار در بندر بیروت بر چگونگی انبار شدن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم، یک ماده شیمیایی با قابلیت بالای انفجاری که در تولید کود استفاده می شود، تمرکز دارد

یونیسف: ۸۰ هزار کودک از انفجار بیروت تاثیر گرفته‌ و آسیب دیده‌اندصندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گزارش کرد، حدود ۸۰ هزار کودک لبنان ی به دلیل انفجار روز سه شنبه گذشته در بندر بیروت و پیامدهای آن، تحت تاثیر قرار گرفته‌ و آسیب دیده‌اند.

آلبوم عکس؛ بیروت سه روز بعد از انفجار - BBC News فارسینفیسه کوهنورد خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که در بیروت است، سه روز پس از انفجار مهیبی که به کشته‌شدن حدود ۱۵۰ نفر انجامید، به محله‌های پایتخت لبنان سر زده و زندگی مردم را به تصویر کشیده است.