تظاهرات ده‌ها هزار نفر در اسلواکی علیه سقط جنین | DW | 23.09.2019

01/07/1398 03:15 ب.ظ

ده‌ها هزار نفر در پایتخت اسلواکی در مخالفت با سقط جنین دست به راهپیمایی با نام 'رژه ملی برای زندگی' زدند. لهستان یکی از سختگیرانه‌ترین و هلند یکی از لیبرال‌ترین قوانین مربوط به سقط جنین در اروپا را دارند.

ده‌ها هزار نفر در پایتخت اسلواکی در مخالفت با سقط جنین دست به راهپیمایی با نام 'رژه ملی برای زندگی' زدند. لهستان یکی از سختگیرانه‌ترین و هلند یکی از لیبرال‌ترین قوانین مربوط به سقط جنین در اروپا را دارند. ده‌ها هزار نفر در پایتخت اسلواکی در مخالفت با سقط جنین دست به راهپیمایی با نام"رژه ملی برای زندگی" زدند. لهستان یکی از سختگیرانه‌ترین و هلند یکی از لیبرال‌ترین قوانین مربوط به سقط جنین در اروپا را دارند.

در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، روز یکشنبه (۲۲ سپتامبر/ ۳۱ شهریور) ده‌ها هزار نفر در اعتراض به حق سقط جنین به خیابان‌ها رفتند.

این اعتراض‌ها که آغازگر آن کلیسای کاتولیک در اسلواکی است، علیه قانونی است که از چندین دهه پیش در شرایطی، به زنان باردار تا پیش از ۱۲هفتگی جنین، اجازه سقط جنین می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از محافل کلیسای کاتولیک در اسلواکی، در این راهپیمایی که نام"رژه ملی زندگی" را بر آن نهاده بودند، تقریبا ۵۰ هزار نفر شرکت کردند.

اسقف اعظم براتیسلاوا در سخنرانی خود برای انبوه راهپیمایان گفت: «انسان خودش به خودش حیات نبخشیده است. حیات هدیه‌ای است به او.» اسلواکی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که تقریبا ۶۶ درصد از آنها کاتولیک هستند. انتشار خبرهای مربوط به شرکت ده‌ها هزار نفر در اعتراض‌ به سقط جنین در حالی است که بر پایه نتایج منتشر شده از یک نظرسنجی در ماه سپتامبر، تنها ۶ / ۱۱ درصد از مردم اسلواکی خواستار قوانین سختگیرانه‌تری در مورد سقط جنین هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

فوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیمافوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیما این ویدئو را ببینید🔽

توزیع لوازم التحریر در بین دانش آموزان در غازی عنتب ترکیه

5 سال کشتار، آوارگی، فساد و گرسنگی در سایه کودتای حوثی در یمنشبه نظامیان حوثی از 5 سال گذشته تاکنون و در سایه کودتای خود دست به جنایت‌هایی علیه ملت یمن و منابع A look at, 40 Years of Religious Dictatorship in Iran: The ‘Death of Life’ Report. IranRegimeChange FreeIran سعودي عربستان و امارات مسوول بدبختیا منطقه است

ادامه اعتراضات در هنگ کنگ| دو ایستگاه حمل و نقل در خط تندروی فرودگاه بسته شددر ادامه اعتراضات در هنگ کنگ گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمعاتی در مقابل یک مرکز خرید در حومه منطقه شاتین است. همچنین مقامات هنگ‌کنگ روز یکشنبه ۳۱ شهریور دو ایستگاه در خط تندروی فرودگاه را بستند تا مانع احتمالا بخاطر داشتن سلاح اتمی، یا عدم ورود بانوان ب ورزشگاه، یا مشکلات معیشتی، یا تهدید اسرائیل و... هست😂 بازهم تنش آفرینی آمریکا و انگلیس

روحانی : طرحی برای صلح در تنگه هرمز در دست داریمحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شنبه 22 سپتامبر در مراسم سالگرد آغاز جنگ ایران با عراق گفت که تهران در جمهوری اسلامی اهل جنگ و نزاع و تفرقه اندازی است نه اهل صلح اولا روحانی کاره ای نیست برای سیاست های خرابکارانه منطقه ای رژیم که پیام اور صلح باشه ...در ثانی شما ملاها دست از خرابکاری در منطقه بردارید ...منطقه امن میشه همون طور که قبل از 57 درگیری در منطقه نبود BlacklistRouhani IRGCTerrorists USAdarFarsi No Negotiate with IslamicTerrorist Criminal Liar Crooks Murder &Corrupt regime in Iran who are Antisemitism, AntiAmerica, Anti Humans Right, Anti Women Rights, & Anti peace.

بهزاد نبوی: چهار نهاد در ایران 60 درصد ثروت را در اختیار دارندبهزاد نبوی، بخش هایی از نظام جمهوری اسلامی که به واسطه انتخابات مردم تعیین می شود را دارای سهم کمی

تظاهرات ده‌ها هزار نفر در اسلواکی علیه سقط جنین

ده‌ها هزار نفر در پایتخت اسلواکی در مخالفت با سقط جنین دست به راهپیمایی با نام"رژه ملی برای زندگی" زدند. لهستان یکی از سختگیرانه‌ترین و هلند یکی از لیبرال‌ترین قوانین مربوط به سقط جنین در اروپا را دارند.در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، روز یکشنبه (۲۲ سپتامبر/ ۳۱ شهریور) ده‌ها هزار نفر در اعتراض به حق سقط جنین به خیابان‌ها رفتند.

این اعتراض‌ها که آغازگر آن کلیسای کاتولیک در اسلواکی است، علیه قانونی است که از چندین دهه پیش در شرایطی، به زنان باردار تا پیش از ۱۲هفتگی جنین، اجازه سقط جنین می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از محافل کلیسای کاتولیک در اسلواکی، در این راهپیمایی که نام"رژه ملی زندگی" را بر آن نهاده بودند، تقریبا ۵۰ هزار نفر شرکت کردند.

اسقف اعظم براتیسلاوا در سخنرانی خود برای انبوه راهپیمایان گفت: «انسان خودش به خودش حیات نبخشیده است. حیات هدیه‌ای است به او.»

اسلواکی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که تقریبا ۶۶ درصد از آنها کاتولیک هستند. انتشار خبرهای مربوط به شرکت ده‌ها هزار نفر در اعتراض‌ به سقط جنین در حالی است که بر پایه نتایج منتشر شده از یک نظرسنجی در ماه سپتامبر، تنها ۶ / ۱۱ درصد از مردم اسلواکی خواستار قوانین سختگیرانه‌تری در مورد سقط جنین هستند.

ائتلاف حاکم متشکل از حزب سوسیال دموکرات"اسمر" و حزب راست‌گرای‌"اس ان اس" در اسلواکی چندی پیش برنامه‌های تشدید قوانین سقط جنین را به حالت تعلیق درآورد. در اسلواکی پنج ماه دیگر انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد.

از سخت‌گیری لهستانی‌ها تا فرصتی که هلندی‌ها می‌دهند

در کشورهای اروپایی قوانین و امکانات سقط جنین، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در بسیاری کشورها یک بازه زمانی برای سقط جنین (با شرایطی خاص) تعریف شده که از ۱۲ تا ۲۴ هفتگی بارداری در نوسان است.

تصاویری از رژه مخالفان سقط جنین در اسلاوکی در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹

یکی از سختگیرانه‌ترین قوانین در این حوزه مربوط به کشور ایرلند بود. تا سال ۲۰۱۸ زنان ایرلندی را مجازات زندان تا ۱۴ سال در صورت سقط جنین تهدید می‌کرد. هفت ماه پس از یک همه‌پرسی تاریخی در ایرلند در ماه مه سال ۲۰۱۸ که در آن ۶۶ درصد ایرلندی‌ها با قانونی شدن سقط جنین موافقت کرده بودند، پارلمان این کشور لایحه قانونی شدن سقط جنین را تصویب کرد. به این ترتیب، سقط جنین تا دوازدهمین هفته حاملگی در این کشور کاتولیک ممنوع نخواهد بود.در لهستان با اکثریت جمعیت کاتولیک، زنان با قوانین سختگیرانه‌ای در این رابطه روبرو هستند و دولت این کشور با رویکردهای محافظه‌کارانه، از مخالفت با سقط جنین حمایت می‌کند. در این کشور سقط جنین تنها در سه مورد استثنایی امکان‌پذیر است: اگر زن در اثر تجاوز باردار شده باشد، اگر زندگی زن در خطر باشد و در صورتی که ثابت شود، کودک در آینده دارای معلولیتی سنگین خواهد بود. فعالان محافظه‌گرای مخالف سقط جنین موسوم به جنبش"برای زندگی" در لهستان، برای حذف مورد آخر از دسته استثناء‌ها تلاش می‌کنند. از آنجا که بسیاری از پزشکان در این کشور از ترس پیامدها، از سقط جنین خودداری می‌کنند، بسیاری زنان لهستانی برای این مسئله راهی کشورهای همسایه می‌شوند.در آلمان کابینه این کشور در بهمن ماه امسال (۶ فوریه ۲۰۱۹) تبصره‌ای از قانون کیفری این کشور را تصویب کرد که درباره منع تبلیغات برای سقط جنین بود. بر مبنای این تبصره اصلاحی، زنان باردار در آلمان می‌توانند بدون منع قانونی اطلاعات ضروری برای سقط جنین را از طریق پزشکان به دست بیاورند.بر پایه بند الف ماده ۲۱۹ قانون کیفری آلمان تبلیغ برای سقط جنین جرم به شمار می‌رفت. لزوم تغییر در قانون"منع تبلیغ برای سقط جنین" در آلمان زمانی دوباره مطرح شد که یک پزشک عمومی در سال ۲۰۱۷ به دلیل نام بردن از خدمات مطب خود از جمله در مورد مشاوره درباره سقط جنین در وبسایتش به پرداخت شش هزار یورو جریمه محکوم شد. در پی اعتراض این پزشک، قانونگذاران آلمان را به تصویب رساندند.

سقط جنین در آلمان قانونی است اما تنها در ۱۲ هفته اول بارداری (و در شرایط استثنایی تا هفته ۲۲ ام) و مشروط به مشاوره‌های مختلف با محافل پزشکی یا کلیسایی و ارائه تأییدیه آنها به پزشک است.

هلند یکی از لیبرال‌ترین قوانین را در این حوزه دارد. مهلت سقط جنین البته پس از مشورت با پزشک و تعیین زمانی پنج روزه برای فکر و بازبینی تصمیم، تا ۲۴ هفتگی حاملگی است.