تظاهرات علیه عبدالفتاح السیسی در چندین شهر مصر

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هزاران مصری در میدان التحریر و سایر نقاط مصر علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دست به تظاهرات زدند. براساس گزارش‌ها پلیس برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان در میدان التحریر قاهره اقدام به شلیک گازاشک‌آور کرده است.

"سیسی برو" و"مردم خواهان سرنگونی رژیم هستند" جزو مهمترین ترندهای کاربران مصری توییتر در اواخر روز جمعه بود.در شهر اسکندریه که دومین شهر بزرگ مصر است هم تظاهرات کنندگان به خیابان‌ها آمدند و در شهرهای سوئز و محله الکبری در شمال قاهره نیز تجمعاتی برگزار شد.

در سال ۲۰۱۳ عبدالفتاح السیسی توانست محمد مرسی که رئیس جمهور قانونی و منتخب مردم بود را بوسیله نیروهای نظامی ارتش از قدرت برکنار کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غربیها که در منحرف کردن افکار عمومی متبحرند و دم از دمکراسی دروغین می زنند، مرسی را کشتند و بدتر از مبارک را آوردند. غربیها ثابت کردند نه دمکراسی بلکه دیکتاتوری مطیع می خواهند

باز گلی به جمال غیرت و همتشون ... ☘️👏

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات ضد دولتی در مصرمعترضان مصری عصر جمعه در قاهره و شهرهای دیگر مصر به خیابان آمدند و علیه فساد دولت تظاهرات کردند. بیشتر بخوانید: لطفاشمادسترسی دارین،میشه سوال کنین این مصریهاازکدام مارکت غیرت وشهامت میخرندکه آدرسش روبدیم به مردم ایران؟ مردم_ایران_غیرت_وشهامت_براشون_شده_افساته جمهوری در مصر هم شکست خورد بوی پای اخوان المسلمین آید همی. . .
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: تحریم‌ها علیه ایران کارساز بودند/موریسون: ترامپ در مقابل ایران خویشتنداری می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترکی با نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که با وجود خواسته برخی افراد برای آغاز جنگ میان ایران و آمریکا، او از خود خویشتنداری نشان می‌دهد و مطابق با منافع آمریکا تصمیم خواهد گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم ادلب در اعتراض به رژیم اسد، روسیه و چین
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آغاز در تونس پایان در عربستان؛ زین‌العابدین بن‌علی که بود؟پایه های حکومت زین‌العابدین بن علی ابتدا با اعتراض ها به وضعیت معیشتی، نرخ بالای بیکاری و رواج فساد دولتی لرزان شد و سپس با به میان آمدن دیگر مطالبات از جمله آزادی های اجتماعی و نیز حق انتخاب نظامی متبنی بر رای مردم فرو ریخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کولاک علیرضا کریمی در نورسلطان با شکست روسیه/ مصاف با کاکس آمریکایی در فینالدر وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد علیرضا کریمی در دیدار نیمه نهایی مقابل جبراییلوف از روسیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مقتدرانه راهی فینال شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سعد حریری در پاریس: فرانسه همچنان پیگیر کاهش تنش‌ها در خلیج فارس استآقای حریری اعلام کرد برای بهبود وضعیت مالی لبنان، به‌زودی با مقامات عربستان سعودی وارد گفتگو خواهد شد. به گفتۀ او موضوع کمکهای مالی عربستان به لبنان در شورایی دوجانبه به بحث گذاشته خواهد شد و تا کنون حدود ۱۹ توافقنامه در این زمینه آماده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »