تظاهرات عمومی گسترده در افغانستان علیه طالبان

16/06/1400 10:39 ق.ظ

تظاهرات عمومی گسترده در افغانستان علیه طالبان العربيه_فارسى

شهرهای مختلف افغانستان در پی فراخوان احمد مسعود رهبر «جبهه مقاومت ملی» برای «قیام ملی» علیه طالبان، صحنه تظاهرات گروه‌هایی از مردم بود که شعارهایی در حمایت با فراخوان احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی افغانستان»، تعدادی از شهروندان کابل شامگاه دوشنبه علیه طالبان تظاهرات کردند.

با فراخوان احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی افغانستان»، تعدادی از شهروندان کابل شامگاه دوشنبه علیه طالبان تظاهرات کردند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مرگ برپاکستان و حامیان شان وطن فروش شان در افغانستان!

تظاهرات در چند شهر افغانستان در پاسخ به فراخوان احمد مسعودعدو شود سبب خیر جمعیت افغانستان ۴۲ میلیون ارتش افغانستان ۳۰۰ هزار طالبان ۷۵ هزار کجایند اکثریت جوانان غیور افغانستان؟ طالبان پرکاهی است در پای کوهستان شیران افغان و گذرگاهی است برای قیام و رهایی از دولتهای فاسد قبلی در یک آن. یک یورش عام برای فتح پایگاهها در یک ساعت! و کار تمام! 'پنجشير' در برابر 'پنجاب' بپاخاست/ قيام ملى عليه 'طالبان خشونت' مرگ بر طالبان_وحشی

برگزاری تظاهرات علیه طالبان در شهرهای مختلف افغانستانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کاملاً درسته لشکر جهل و سیاهی طالبان اجیر پاکستان شکست خورده است سگهای آمریکا یی بعد از شکست و فرار، به توطئه روی آوردند... هدف اصلی جنگ داخلی در افغانستان بوده و ایشاله با تدبیر ایران و همکاری مردم افغانستان نقشه دشمن شکست خواهد خورد...

تظاهرات زنان در مزار شریف برای مطالبه حقوق برابر از دولت آینده افغانستانمطالبه زنان برای داشتن حقوق برابر با مردان و امکان ادامه حیات اجتماعی آنطور که یکی از سازماندهندگان راهپیمایی زنان در مزار شریف می‌گوید، مطالبه‌ای مربوط به گروه کم‌شماری از زنان شهرنشین نیست بلکه مساله‌ای است که با مرگ و زندگی بخشی از جامعه افغانستان گره خورده است.

نقش تحولات افغانستان در تبدیل قطر به بازیگری مهم در سیاست جهان | DW | 05.09.2021نفوذ قطر از زمان گشایش دفتر سیاسی طالبان در دوحه تا نقش این کشور در خروج شهروندان خارجی از افغانستان افزایش یافته است. قطر در سایه تحولات اخیر افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان تبدیل به 'ژنو خاورمیانه' شده است. یه کتاب باید بنویسن به نام «چگونه خاورمیانه را نفهمیم» بعد توش همه چیزشو با اولین چیزی که میاد تو ذهنشون مقایسه بکنن! اونوقت سود المان چیه این وسط؟ اسلحه که نمیتونه بفروشه! ژنو خا‌رمیانه یا زادگاه تروریسم؟

ادعای طالبان و مخالفان در مورد نتیجه نبردها در پنجشیر؛ ژنرال آمریکایی در مورد «جنگ داخلی» در افغانستان هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. لشکر جهل و سیاهی طالبان شکست سنگین خورده است نیروهای دروغی امریکایی شکست خورده همیشه میگفت ارتش افغانستان شکست نمی خوره حرف های امریکایی دیگر ارزش ندارد پنچرګوکردخون زردازایشان جریان دارد چندتازانی ودزدهم به تاجکستان ګریختند سالی علیه لعنه ومسودلندغر جنګ بخاطرمنافع موسادختم شد

گزارش تسنیم از زندگی مردم در کابل؛ مردم منتظر اعلام نظام جدید در افغانستان هستند- اخبار افغانستان - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimگزارش تسنیم از زندگی مردم در کابل مردم منتظر اعلام نظام جدید در افغانستان هستند امیدوارم دود طالبان تو چشم جمهوری اسلامی بره بعدا از این شکرا نخوری دیگه

در پاسخ به این فراخوان، تعدادی از شهروندان افغان سه‌شنبه 7 سپتامبر در کابل دست به تظاهرات زدند.بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی،‌ زنان و مردان شرکت کننده در این تظاهرات، شعارهایی نظیر «مرگ بر پاکستان»، «زنده‌باد افغانستان»، «الله اکبر» و «زنده باد جبهه مقاومت» سر دادند.

با فراخوان احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی افغانستان»، تعدادی از شهروندان کابل شامگاه دوشنبه علیه طالبان تظاهرات کردند.

آنها با شعارهای «زنده باد جبهه مقاومت» انزجارشان را در برابر طالبان اعلام کرده و نیز با شعارهایی علیه پاکستان خواستار عدم حمایت از طالبان شدند.