تصویب «طرح صیانت»؛ ترفند جدید نظام برای کنترل اینترنت در ایران

04/12/1400 06:00:00 ق.ظ

تصویب «طرح صیانت»؛ ترفند جدید نظام برای کنترل اینترنت در ایران

بررسی طرح صیانت پس از آن‌که علی خامنه‌ای، رهبر ایران، فضای مجازی در این کشور را «ول و رها» خواند و از محدود نکردن آن توسط نهادهای مسئول انتقاد کرد، در کمیسیون مشترک در مواردی تشکیل می‌شود که برای بررسی یک طرح فراتر از اختیارات یک کمیسیون باشد.

با تصویب طرح صیانت در کمیسیون مشترک، این طرح در صحن علنی بررسی نخواهد شد و می‌تواند مستقیما برای اجرا به دولت ابلاغ شود.

از طرح صیانت چه می‌دانیم؟ طرح صیانت گامی بزرگ در جهت محدود‌سازی دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت و تبادل آزاد اطلاعات است. همچنین امکان نظارت و تعرض به حریم خصوصی شهروندان را بیش از پیش در اختیار حکومت می‌گذارد.

در طرح صیانت دروازه‌های ورودی اینترنت به ایران که تاکنون در اختیار «شرکت ارتباطات زیرساخت»، زیرمجموعه وزارت ارتباطات، قرار داشته، در اختیار «کارگروه مدیریت گذرگاه ایمن مرزی» که اعضای آن را نیروهای نظامی و سپاه تشکیل می‌دهند قرار خواهد گرفت. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کلیات طرح صیانت از فضای مجازی تصویب شدکلیات طرح صیانت تصویب شد اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند. تلاش نمایندگان برای بازگرداندن طرح صیانت به صحن مجلس یک عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در مجلس از طرح درخواست لغو بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک و بازگشت آن به صحن مجلس خبر داد. طرح صیانت از لا پوشانی فساد افسار گسیخته ولی وقیح و سه پاهش درمجلس منتصب به تصویب رسید!!! اما حکومت هنوز نفهمیده که آیا زمان شاه فضای مجازی بود که حکومت سقوط کرد؟ وای به روزی که مردم شما زباله ها را به زباله دان بریزند!! آن روز دور نیست در گامهای بعدی برای صیانت از مردم در خیابانها بجای ماشین شُتر و بجای چراغ برق شمع و در نهایت بجای الکتریسیته فقط احتمالا'عمامه ی آقایان کافایت میکند چون خود تولید کننده ی نور و روشناییست

معاونت قوانین مجلس تصویب کلیات طرح صیانت را غیرقانونی اعلام کردبه گزارش ایلنا، جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از لغو طرح صیانت توسط معاون قوانین مجلس خبر داد و گفت: معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی در نامه اعتراض_شدید_ایرانیان به طرح صیانت، اعتراض آشکار تاریخی ایرانیان به استمرار بساط شئونیزم فارسی توسعه ی علوم بی منطق هفتگانه ی جاهلیت فارسیعربی تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است. به استمرار علوم جاهلیت تحمیلی و حکومتهای جاهلیت فرقه فارسیسم اشغالگر ایران پایان دهید.

نوری: امروز می خواهند در ۴۵ دقیقه برای طرح صیانت تصمیم گیری کنندیک عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس نباید جلسات کمیسیون ها در زمان بررسی بودجه تشکیل شود. ما در زمان بررسی بودجه فرصت نمی کنیم به موضوع مهم طرح صیانت آن هم در ۴۵ دقیقه رسیدگی کنیم.

سه کشته در سقوط هواپیمای جنگی ارتش در تبریز | DW | 21.02.2022جت جنگی صبح دوشنبه دوم اسفند در یک منطقه مسکونی شهر تبریز سقوط کرد. دو خلبان هواپیما و سرنشین یک خودرو در جریان این حادثه جان باختند. علت امر 'نقص فنی' اعلام شد. 😔 روحشون شاد یادشون گرامی

امیرعبداللهیان: می‌توانیم در کمتر از چند ساعت در وین به توافق برسیم اگر ...امیرعبداللهیان: *ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم *هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند *اگر طرف غربی امروز واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم

گزارش تصویری؛ آتش‌سوزی بی‌سابقه در یک مجتمع مسکونی در شهر اسن آلمان | DW | 21.02.2022بامداد دوشنبه ۲۱ فوریه، یک مجتمع مسکونی چند طبقه با ۱۲۸ سکنه، در شهر اسن آلمان آتش گرفت. به دلیل طوفان آنتونیا آتش با سرعتی بی‌سابقه تمام ساختمان را در بر گرفت. با وجود دامنه گسترده حریق، حادثه تلفات جانی نداشت.