تصویربرداری «آناتولی» از مرتفع‌ترین میدان جنگ در جهان

25/06/1398 05:42 ب.ظ

زندگی نظامی در مرتفع‌ترین میدان جنگ جهان واقع در حدفاصل بین پاکستان و هند برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد. 16.09.

16.09.2019 سکردو/بهلول چتین‌کایا/خبرگزاری آناتولی یخچال سیاچن واقع در حدفاصل کشورهای پاکستان، چین و هند که با 8 هزار متر، مرتفع‌ترین میدان جنگ در جهان به شمار می‌رود برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد.

سیاچن، از لحاظ بزرگی سومین یخچال طبیعی جهان در مناطق غیرقطبی است و به همین دلیل سومین قطب محسوب می‌شود. پاکستان و هند به دلیل وجود این منطقه در کشمیر بر سر مالکیت آن اختلاف دارند. یخچال‌های طبیعی منشا آب رود اندوس و سایر رودخانه های اطراف آن هستند و اهمیت زیادی برای پاکستان دارند. آنها از نظر استراتژیک نیز بسیار مهم هستند، چون در مرز چین و پاکستان قرار دارند.

روزی که تیم خبرگزاری آناتولی ترکیه از این محل استراتژیک تصویربرداری کرد هوای این منطقه پنج تا ده درجه و در نیمه شب پنج درجه زیر صفر بود. سربازانی که در این منطقه در حال انجام ماموریت بودند در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشتند: headtopics.com

زندگی نظامی در مرتفع‌ترین میدان جنگ جهان واقع در حدفاصل بین پاکستان و هند برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد

ادامه مطلب:
aa_persian »

شناگر معلول ترکیه به مقام دوم مسابقات پارالمپیک دست یافتسمیه بویاجی، شناگر معلول ترکیه‌ای موفق به کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی شنای پارالمپیک جهان در لندن شد. - خبرگزاری آناتولی

چاووش‌اوغلو: تا آخر مدافع مسئله فلسطین خواهیم بودمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به انتقاد‌ها از ترکیه گفت تا آخر مدافع مسئله فلسطین خواهیم بود. - خبرگزاری آناتولی

کاریکاتور/ پیام‌های‌عملیات بزرگ‌یمنی‌ها علیه تأسیسات نفتی‌سعودیکاریکاتور/ پیام‌های‌عملیات بزرگ‌یمنی‌ها علیه تأسیسات نفتی‌سعودی آرامکو

ظریف: آمریکا در یمن گیر افتاده استوزیر امورخارجه ایران در در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود اعلام کرد این کشور در یمن گیر افتاده است. - خبرگزاری آناتولی

اسرائيل عکاس خبرگزاری آناتولی را چهار بار زخمی کردنظامیان اسرائیل عکاس خبرگزاری آناتولی را از روز آغاز «راهپیمایی بازگشت بزرگ» تاکنون چهار بار زخمی کردند. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده هوافضای سپاه: پهپاد آمریکایی را یک نیروی آتش به اختیار ساقط کردفرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفته است که در جریان ساقط کردن پهپاد تجسسی آمریکا در خلیج فارس، 'یک افسر جزء' سپاه 'آتش به اختیار' عمل کرده و وی 'بعد از زدن پهپاد متوجه' چنین کاری شده است. آقای حاجی‌زاده همچنین گفته که ایران و آمریکا تمایل به جنگ با یکدیگر ندارند اما 'ممکن است نیروهای در میدان که در تماس با هم هستند، دست به چنین اقدامی بزنند که در این صورت ممکن است جنگی شروع شود.'

زندگی نظامی در مرتفع‌ترین میدان جنگ جهان واقع در حدفاصل بین پاکستان و هند برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد.

16.09.2019

سکردو/بهلول چتین‌کایا/خبرگزاری آناتولی

یخچال سیاچن واقع در حدفاصل کشورهای پاکستان، چین و هند که با 8 هزار متر، مرتفع‌ترین میدان جنگ در جهان به شمار می‌رود برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد.

سیاچن، از لحاظ بزرگی سومین یخچال طبیعی جهان در مناطق غیرقطبی است و به همین دلیل سومین قطب محسوب می‌شود. پاکستان و هند به دلیل وجود این منطقه در کشمیر بر سر مالکیت آن اختلاف دارند.

یخچال‌های طبیعی منشا آب رود اندوس و سایر رودخانه های اطراف آن هستند و اهمیت زیادی برای پاکستان دارند. آنها از نظر استراتژیک نیز بسیار مهم هستند، چون در مرز چین و پاکستان قرار دارند.

روزی که تیم خبرگزاری آناتولی ترکیه از این محل استراتژیک تصویربرداری کرد هوای این منطقه پنج تا ده درجه و در نیمه شب پنج درجه زیر صفر بود.

سربازانی که در این منطقه در حال انجام ماموریت بودند در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشتند:

«دمای هوا در زمستان به منفی 50 می‌رسد. پیست هلیکوپتر و پاسگاه کاملا زیر برف رفتند. به علت بارش شدید برف و نبود دارو چند سرباز جان خود را از دست دادند.

برخی از آنان در شکاف یخچال‌ها افتاده و جان باخته‌اند. به همین دلیل سربازان هنگام راهپیمایی طولانی در یک صف ایستاده و با طناب به یکدیگر متصل هستند».

یخچال سیاچن واقع در حدفاصل کشورهای پاکستان، چین و هند که با 8 هزار متر، مرتفع‌ترین میدان جنگ در جهان به شمار می‌رود برای نخستین بار توسط خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد. ( Behlül Çetinkaya - خبرگزاری آناتولی )

چند تن از فرماندهان ارتش پاکستان که تیم آناتولی را همراهی می کردند نیز گفتند: هفتاد درصد سربازان کشته‌شده در جنگ بین هند و پاکستان به دلیل شرایط نامساعد این منطقه جان خود را از دست داده‌اند.