تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس

18/03/1401 11:01 ب.ظ

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز -چهارشنبه- قطعنامه ضد ایرانی که مدعی عدم همکاری ایران با آژانس است را تصویب کرد.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز -چهارشنبه- قطعنامه ضد ایرانی که مدعی عدم همکاری ایران با آژانس است را تصویب کرد. این قطعنامه با مخالفت چین و روسیه رو‌به‌رو شد، کشورهای هند، پاکستان و لیبی به آن رای ممتنع داده و ۳۰ کشور نیز از آن حمایت کردند. این قطعنامه ضدایرانی پیش از این توسط سه کشور اروپایی عضو برجام و آمریکا به شورای حکام ارائه شده بود.

تروئیکای اروپا با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، طی بیانیه‌ای به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده‌اند که پیشرفت ابعاد این فعالیت‌ها، احیای برجام را با مانع رو‌به‌رو می‌کند.

این سه کشور اعلام کرده‌اند که ایران در حال حاضر با دو هزار سانتریفیوژ پیشرفته قدرتمند در حال غنی‌سازی است و با استفاده از این سانتریفیوژها توان غنی‌سازی چندین برابر سریع‌تر از الگوی مجاز در قالب برجام، فراهم شده است. headtopics.com

در این بیانیه همچنین ادعا شده است که غنی‌سازی ۲۰ و ۶۰ درصدی اورانیوم و تولید اورانیوم فلزی توسط ایران توجیه معتبر غیرنظامی ندارد و این امر، عاملی برای «نگرانی شدید» است چرا که این اقدام‌ها، زمان دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای را کوتاه‌تر کرده و بی‌اعتمادی به تهران را افزایش می‌دهد.

تروئیکای اروپا طی درخواستی مداخله‌جویانه مدعی شده‌اند که ایران باید اقدام‌های خود درباره اورانیوم فلزی به ویژه در رابطه با تبدیل یو اف- ۶ به یو اف- ۴ برای تولید اورانیوم فلزی را متوقف کند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصویب شدشورای حکام با ۳۰ رای قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی و آمریکا را تصویب کرد.چین و روسیه به این قطعنامه رای منفی و سه کشور هند، پاکستان و لیبی هم رای ممتنع دادند. شورای_حکام مذاکرات_هسته‌ای

قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصویب شد | DW | 08.06.2022شورای حکام با تصویب قطعنامەای نگرانی خود نسبت بە عدم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ابراز داشت. در همین حال وزیر امور خارجه ایران می‌گوید کە یک بسته سیاسی جدید برای احیای برجام ارائه کرده است. با توجه به اینکه جمهوری اسلامی توی نگهداری از پلنگ و ساختمون و قطار و موشک و هواپیما و صندوق امانات و کل محیط زیست و...خلاصه تو همش ریده و گند زده، و با توجه به اینکه اورانیوم خیییییییییییلی خطرناکه و کوچیکترین سوتی و اشتباه توی این تاسیسات کل کشورا از بین میبره، ما چیکار کنیم؟ این همه قطع نامه و پاره نامه تصویب کردید چی شد که این بشه چرا سران همه دنیا مثل مسولان ایرانی بی سواد ند این سه هفته فرصت تمام نشد. .؟؟ حد اقل آن پنجره نیمه باز را به همان حالت نگه دارید که از بوی گند جوک بایدن خفه نشوید

آمریکا و اروپا قطعنامه انتقادی علیه ایران را رسما به شورای حکام آژانس ارائه کردندآمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه روز سه‌شنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ انتقاد از جمهوری اسلامی به دلیل «بی‌پاسخ گذاشتن» پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام ارائه کردند.

آمریکا و سه کشور اروپایی پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران را به آژانس تحویل دادندآمریکا و سه کشور اروپایی آلمان، بریتانیا و فرانسه پیش‌نویس قطعنامه خود درباره لزوم همکاری بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام این نهاد نفت السعود اتش خواهد گرفت ..

قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام به تصویب رسیدشورای حکام آژانس اتمی قطعنامه ارائه شده توسط آمریکا و تروئیکای اروپایی علیه ایران را تصویب کرد. خیلی جالبه،الان شد ضد ایرانی!!!! ضد ایرانی نیست،ضد چیزای دیگه است.... تهش چیه ، جنگ ؟ امام فرمود ما تا آخرین قطره خون خویش با آنها میجنگیم چراکه ما مرد جنگیم مبارکها باشه بالاخره زحمات عزیزان به بار نشست. جای تقدیر و تشکر داره فقط یه یا علی دیگه بگن مکانیسم ماشه هم فعال میشه انشالله.

تصویب قطعنامه شورای حکام درباره فعالیت هسته‌ای ایرانشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه پیشنهادی آمریکا و تروئیکایی اروپایی علیه ایران را به تصویب رساند. - خبرگزاری آناتولی