تصویب طرح صیانت فقط موجب صیانت مدیران از تیغ نقد می‌شود/ کارکرد مثبت فضای مجازی باعث شد یکی از مسئولان حکم انتصاب دامادش را لغو کند/ مشخص نیست چرا طرح شفافیت آرای نمایندگان کنار گذاشته شد

19/08/1400 10:42:00 ق.ظ

امینی در گفت‌وگو با ایلنا: تصویب طرح صیانت فقط موجب صیانت مدیران از تیغ نقد می‌شود/ کارکرد مثبت فضای مجازی باعث شد یکی از مسئولان حکم انتصاب دامادش را لغو کند/ مشخص نیست چرا طرح شفافیت آرای نمایندگان کنار گذاشته شد

رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چه از حیث شکل و چه از حیث محتوا در مسیری است که به راحتی می‌توان احراز کرد که به صلاح کشور و مردم نخواهد بود. نه تنها نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی است بلکه خودکامگی ایجاد می‌کند و فساد را نیز گسترش می‌دهد. وی افزود: پس تنها موردی که متصور است یا صرفاً بیان رسانه‌ای موضوع و با هدف ایجاد واکنش اجتماعی- سیاسی است، یا شروع یک اقدام جزایی و اعلام جرم است.

اگرچه مجلس در چارچوب قانون و آیین‌نامه داخلی کمیسیون اصل۹۰ قانون اساسی و قانون آیین‌نامه داخلی مجلس حق تحقیق و‌ تهیه گزارش جهت اعلام جرم از طریق مراجع قانونی را دارد، ولی در این ‌صورت شکایت مجلس یا نمایندگان مجلس با مردم تفاوت ویژه‌ای نداشته و اینگونه نیست که ماهیت رسیدگی کیفری علیه رییس‌جمهور سابق یا هر مسئول گذشته و حاضر با این‌گونه شکایات یا گزارش‌های مردمی تفاوت کند.

این وکیل دادگستری تأکید کرد: بنابراین اینجانب اینگونه شکایات را بر فرض آن که رخ داده باشد، نه تنها مشروط به رعایت شرایط قانونی اثبات همچون سایر موارد می‌دانم، بلکه به نظر می‌رسد آثار ویژه‌ای نخواهد داشت. زیرا از یک سو اصول دادرسی کیفری تفاوتی بین افراد از حیث شاکی بودن قائل نمی‌شود و در هر حالتی به استقلال دادگاه و قضات توجه می‌کند، و از سوی دیگر احتمالا با توجه به ماهیت جمعی اینگونه تصمیمات رییس‌جمهور و‌ تصور دفاعیات مختلف از سوی رییس‌جمهور، همچون محدودیت زیرساخت‌ها و ضرورت حفظ آزادی‌های عمومی و غیره، این شکایات با موانع قانونی مواجه خواهند بود. البته بدیهی است قضاوت این موضوع با دادگاه خواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

گلاره ناظمی داور زن ایرانی، یکی از نامزدهای بهترین داور سال فوتسال شدگلاره_ناظمی داور زن ایرانی، یکی از نامزدهای بهترین داور سال فوتسال شد گلاره ناظمی دیلمی که متولد اسفند ۱۳۶۲ در تهران است،‌ در نوجوانی فوتبال بازی می‌کرد و بعد به دنیای داوری پیوست. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه فرانسه: مذاکرات وین باید از همان‌ جایی که متوقف شد ادامه یابد▪️وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با همتای ایرانی خود گفت از سرگیری مذاکرات با قدرت‌های جهانی درباره احیای توافق_هسته‌ای در پایان نوامبر باید از همان جایی که در ماه ژوئن متوقف شد ادامه یابد. فرانسه در نشست گوادالوپ شریک بود ،خمینی در فرانسه خمینی شد،بختیار در فرانسه کشته شد و قراداد معاوضه زم هم در فرانسه نوشته شد ،فرانسه کشور دوست و دلسوز مردم در بند ایران ،چه مردم ساده لوحی هستیم ما

استوری عابدزاده از هم‌نشینی با قاضی محکوم به زندان خبرساز شدعابد یه ذره شرم کنی بد نیست

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.