تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد/ وضع مجازات باید از مسیر قوه مقننه طی شود/ جرم‌انگاری‌های نابه‌جا موجب افزایش جمعیت کیفری می‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 53%

عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگو با ایلنا: تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد/ وضع مجازات باید از مسیر قوه مقننه طی شود/ جرم‌انگاری‌های نابه‌جا موجب افزایش جمعیت کیفری می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هادی طحان نظیف، عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص حدود صلاحیت ستاد ملی مقابله با کرونا برای اعمال مجازات، اظهار کرد: در علم حقوق، اصلی به نام قانونی بودن جرم و مجازات داریم که این به نوعی در اصل ۳۶ قانون اساسی هم ذکر شده است؛ طبق اصل ۳۶ قانون اساسی،‌ حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد.

طحان نظیف بیان کرد: نسبت به موضوع مجازات و جرم‌انگاری چون حقوق افراد مستقیماً مدنظر است و ممکن است حق افراد ضایع شود، حساسیت بیشتر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

tahan_nazif چرا درخواست استفساریه نمی‌دهید؛شما اگر در برابر نقض قانون اساسی فریاد نرنید چه کسی بزند؟! انفصال از خدمات عمومی و منع از اشتغال و عدم تمدید جواز به تصریح ماده ۲۳ق.م.ا،مجازات اند! ستاد که هیچ،و.کشور و سازمان اداری واستخدامی کشوری با کدام صلاحیت اقدام مجازات کردند آن هم با بخشنامه!

tahan_nazif فعلن که قرار است کسب ک کارها را پلمپ کنند و کارمندان را به محل کار راه ندهند. کاملن هم قانونی!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله با ایران به توافق می‌رسمرئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، بلافاصله با ایران به توافق خواهد رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دیدگاه: آتش‌سوزی در میانکاله گفت‌وگو با اسماعیل کهرمهکتار از زمین‌های جنگلی و مرتعی میانکاله در آتشی که یک روز تمام شعله می‌کشید سوخت و خاکستر شد. این زمین‌ها در منطقه «میان‌قلعه» شبه جزیره میانکاله واقع شده‌اند. شماری از گونه‌های گیاهی و جانوری در اثر
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

شیطانی در جلد خدا؛ گفت‌وگو با رضا علیجانی درباره مستند میزبانی ناجوانمردانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ وداع با ارواح نیاکان در جزیره نیشینوشیما ژاپناهالی جزیره نیشینوشیما در هزار کیلومتری جنوب توکیو مراسم سالیانه وداع با ارواح نیاکان خود را که با به آب انداختن قایق مخصوص همراه است، برگزار کردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مخالفان ماسک با شعار «آزادی» در مادرید تظاهرات کردندبسیاری از تظاهرکنندگان با وجود اجباری شدن استفاده از ماسک در فضاهای عمومی، ماسک به صورت نزده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم بلافاصله با ایران به توافق می‌رسم🔺تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم بلافاصله با ایران به توافق می‌رسم ⚡️رئیس جمهوری آمریکا با برشمردن دستاوردهای دولت خود بار دیگر تاکید کرد که در صورت انتخاب دوباره به عنوان رئیس جمهوری آمریکا با ایران به توافق خواهد رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »