زنجیره تولید, اوضاع کارگاه ها در کشورهای فقیر

زنجیره تولید, اوضاع کارگاه ها در کشورهای فقیر

تصویب لایحه الزام شرکت‌های آلمانی به ایجاد شرایط انسانی در زنجیر‌ه تولید کالا | DW | 12.02.2021

دولت آلمان لایحه ای را تصویب کرد که شرکت‌های آلمانی را موظف می‌کند، مسئولیت ایجاد شرایط مناسب برای کارگران در زنجیره تولید محصولاتشان را به‌عهده بگیرند. هدف، کاهش کار کودکان، شرایط بد کار و تخریب محیط زیست در خارج است.

12/02/2021 11:36:00 ب.ظ

دولت آلمان لایحه ای را تصویب کرد که شرکت‌های آلمانی را موظف می‌کند، مسئولیت ایجاد شرایط مناسب برای کارگران در زنجیره تولید محصولاتشان را به‌عهده بگیرند. هدف، کاهش کار کودکان، شرایط بد کار و تخریب محیط زیست در خارج است.

دولت آلمان لایحه ای را تصویب کرد که شرکت‌های آلمانی را موظف می‌کند، مسئولیت ایجاد شرایط مناسب برای کارگران در زنجیره تولید محصولاتشان را به‌عهده بگیرند. هدف، کاهش کار کودکان، شرایط بد کار و تخریب محیط زیست در خارج است.

آنها امیدوارند که بر أساس این"توافق تاریخی" بسیاری از شاغلان در کشورهای تامین کننده مواد و قطعات و کالاهای مورد نیاز شرکت‌های آلمانی از حقوق بیشتری برخوردار شوند، جلوی کار کودکان در کارگاهایی که برای آلمان تولید می‌کنند گرفته شود و حفاظت از محیط زیست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند بزرگ‌ترین آتش سوزی کالیفرنیا خانه‌ها را سوزاند بایدن: ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در عراق تا انتهای سال به پایان می‌رسد

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدحدود دو سال پیش گردمولر از قصد خود برای تهیه لایحه‌ای سخن گفت که بر اساس آن شرکت‌های آلمانی موظف خواهند شد در خارج از کشور استانداردهای حقوق بشری و زیست محیطی را رعایت کنند.گفته شد که این اقدام، واکنش وزیر توسعه آلمان به فاجعه آتش‌سوزی کارخانه نساجی"رعنا پلازا"  در بنگلادش است.

در ریزش ساختمان هشت طبقه‌ی تولید پوشاک"رعنا پلازا" در داکا در سال ۲۰۱۳ یک‌هزار و ۱۳۰ نفر کشته و یک‌هزار و ۶۵۰ تن زخمی شدند.در این کارخانه، پوشاک براندهای بین‌المللی از جمله برای شرکت‌های گپ، والمارت، سی اند ای و کیک تولید می‌شد.امکان مجازات شرکت‌های متخلف headtopics.com

مصوبه دولت از سال ۲۰۲۳ شرکت‌هایی را شامل می‌شود که بیش از سه‌هزار شاغل دارند و یک سال بعد در مورد شرکت‌هایی با بیش از یک‌هزار شاغل نیز اعمال خواهد شد.شرکت‌ها در وهله نخست مسئول تامین استاندارهای مشخص در محل کار شرکای مستقیم خود هستند.اداره کنترل صادرات فدرال می‌تواند برای متخلفان مجازات‌های گوناگون‌، از جمله جریمه نقدی اعمال کند.

در موارد شدید، شرکت‌ها به مدت سه سال از شرکت در مناقصه‌های عمومی حذف خواهند شد.همچنین به سازمان‌های غیردولتی و اتحادیه‌های کارگری فرصت داده می‌شود، در دادگاه‌های آلمان از حقوق کارکنان متضرر شرکت‌های خارجی دفاع کنند.وزیر توسعه آلمان سال گذشته گفت: «شلوار جین و کفش‌های ورزشی آدیداس ما و کالاهای دیگر در بنگلادش در شرایطی تولید می‌شوند که شبیه برده‌داری است. غیرقابل تحمل است که ما کشورهای ثروتمند صنعتی چنین شرایطی را در زنجیره‌های تأمین جهانی خود می‌پذیریم».

یکی از دلایلی که برای تهیه این لایحه قانونی وقت زیادی صرف شد، مقاومت وزیر اقتصاد در برابر آن بود، زیرا او بر این نظر است که بوروکراسی «بیش از حد» به نفع شرکت‌های آلمانی نیست.زنان بیشتر تحت فشارنددر کشورهای گوناگون، از جمله بنگلادش و هند، زنان و دختران بیش از مردان به عنوان خیاط برای بازار محلی نساجی کار می کنند. پژوهش هایی که در رابطه با صنعت نساجی آسیا انجام گرفته اند  نشان می دهد: زنانی که در کارخانه های نساجی کار می کنند اغلب از اقلیت قومی یا دینی هستند و با دستمزد ناچیزی تحت شرایط استثماری و ناامن کار استثمار می شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدعلاوه بر این، آنها در معرض خشونت های جنسی و مبتنی بر جنسیت قرار دارند - مانند آزار و اذیت، بدرفتاری، تجاوز و حتی قتل.گزارش هایی که در باره مکان های تولید اروپای شرقی، به ویژه در صنعت مد منتشر شده است بیانگر این واقعیت هستند که کارکنان زن این تولیدی ها هم وضع بهتری ندارند. headtopics.com

تهران به تظاهرات خیابانی علیه جمهوری اسلامی پیوست "سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim واکنش پینک به جریمه تیم نروژ برای نپوشیدن بیکینی: افتخار می‌کنم به قوانین جنسیت‌زده اعتراض کردید

به ویژه در اوکراین، لغارستان، صربستان و کرواسی زنان در زنجیره تولید برای کشودهای ثروتمند با درآمد ناچیز، ناپایدار و غالباً غیررسمی کار می کنند ر حالی که مردان سمت های مدیریت و کنترل را به عهده دارند.کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتمشتریان در مغازه‌های شکلات ‌فروشی بیشتر از همه به طرح و مزه‌ شکلات‌ها توجه می‌کنند و از روند دشوار و استثمارگونه کشت کاکائو کمتر خبر دارند. در این بین برخی از شرکت‌های بزرگ مثل نستله مدعی تلاش برای مقابله با این شرایط هستند. کمپانی نستله می‌گوید این شرکت تنها از دلالانی کاکائو می‌خرد که دانه‌های کاکائو را از کارگاه‌هایی تهیه می‌کنند که در آن کودکان به کار گرفته نشده‌اند.

کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتمواهه ۹ سال دارد و سال‌ها در مزرعه کشت کاکائو متعلق به پدرش مسئول سم‌پاشی علف‌های هرز بوده است. این دختر خردسال هر روز از چاه روستا آب کشیده و به خانه می‌برد. سطل‌های آبی که او حمل می‌کرد از خودش بیشتر وزن داشتند. او تا کمی پیش، یکی از دو میلیون کودکی بود که در غرب آفریقا در مزارع کشت کاکائو به کار گماشته می‌شوند.

کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتفابریس آمانگوآ در مقابل خانه‌اش در روستای کونان یائوکرو در جنوب کشور ساحل عاج نشسته است. او پدر مواهه است و در مزرعه سه‌هکتاری‌اش کاکائو کشت می‌کند. با وجود برداشت جهانی خوب کاکائو و افزایش تقاضا از چین، قیمت کاکائو کاهشی سراسری داشته است؛ خبری که برای آمانگوآ به هیچ‌وجه خوشحال‌کننده نیست.

کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتمیوه درخت کاکائو در مزرعه‌ای در ساحل عاج. غرب آفریقا بزرگترین تولیدکننده کاکائو در جهان است. نزدیک به ۷۵ درصد از سهم برداشت میوه‌های کاکائو در جهان متعلق به آفریقاست.کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتکیفیت دانه‌های کاکائو به طور مرتب آزمایش می‌شوند. سطح رطوبت نکته‌ای مهم به شمار می‌رود. وجود هر نوع قارچ‌ می‌تواند منجر به نابودی محصول یا تغییر در طعم آن شود. headtopics.com

کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتراهی که کاکائو از مزرعه تا مغازه طی می‌کند، طولانی است. میوه‌های کاکائو بعد از برداشت باید خشک شوند. بعد از آن بسته‌بندی شده و با کشتی ارسال می‌شوند. شرکت ‌نستله، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شکلات در جهان، سالانه ۴۷ هزار تن دانه کاکائو از مزارع کشت کاکائو می‌خرد؛ مزارعی که به گفته این شرکت در آنها کودکان به کار گرفته نمی‌شوند. این میزان حدود ۱۱ درصد از کاکائویی است که نستله مجموعا در سال می‌خرد.

کار کودکان در مزارع کاکائو؛ طعم تلخ شکلاتسِرْگ یکی از کارمندان مؤسسه بین‌المللی کاکائوست و در زمینه خطرات به‌کار گماشتن کودکان در مزارع کاکائو اطلاع‌رسانی می‌کند. این موضوع برای خانواده‌ها گران تمام می‌شود زیرا در این خانواده‌ها روی نیروی کار کودکان به شدت حساب می‌شود. با این حال هنوز تا پرداخت عادلانه دستمزد به کارگران مزارع کشت کاکائو راه درازی در پیش است.

لایحه اجباری شدن «گذرنامه سلامت» با وجود مخالفت‌های فراوان در فرانسه تصویب شد ده‌ها سرباز افغان به‌منظور گریز از حمله طالبان وارد خاک پاکستان شدند فرصت دو ماهه اتحادیه اروپا به گوگل برای بهبود نتایج جستجوی پروازها و هتل‌ها ادامه مطلب: DW فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

تهران در شرایط نارنجی قرار دارد/ شرایط استان تهران در حال تغییر استفرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به این‌که تهران، ری و شمیرانات در شرایط نارنجی قرار گرفته است و دو شهرستان ملارد و بهارستان نیز از وضعیت آبی به زرد تغیبر کرده‌اند، افزود: شرایط استان تهران در حال تغییر است.

شرایط این روزهای بازار میوه را در طول عمرم ندیده بودمرئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز: شرایط این روزهای بازار میوه را درطول عمرم ندیده بودم قیمت میوه‌ها، گران و سرسام‌آور است بدلیل نزدیک شدن به عید، همه میوه‌ها به سردخانه‌ها فرستاده می‌شوند همین امر باعث افزایش قیمت میوه می‌شود از این قیمت‌ها راضی نیستم سه قلم میوه هر کدوم 3 تا 4 تا دونه شده 100 هزار تومان خب کسکش کی باید اقدام کنه ؟ آخر این حرص و ولع کار دستشون میده ان شاءلله از قدیم گفتن نه خود خوری نه کس دهی گنده کنی به سگ دهی

کنگره طرح بسته حمایتی بایدن در پیکار با کرونا را تصویب کرد | DW | 27.02.2021مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونا را تصویب کرد. با تصویب نهایی این بودجه عظیم میلیون‌ها شهروند و نهاد اجتماعی در ایالات متحده برای ایستادگی در برابر پاندمی از یاری دولتی برخوردار می‌شوند.

واکنش تهران به تصویب قطعنامه در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایرانوزارت امور خارجه ایران به تصویب قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر علیه این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

کهگیلویه و بویراحمد در بدترین شرایط کرونایی/ بیشترین موارد مثبت کرونا در بهمئی، کهگیلویه و دنارئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد که استان کهگیلویه و بویراحمد در بدترین شرایط کرونایی نسبت به 14 ماه گذشته بسر می برد.

شرایط خطرناک کرونا در کشور/در خانه بمانیدسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شرایط خطرناک و شیب تند افزایش کرونا در کشور، گفت: درخواست ما از مردم در کلیه گروه های سنی این است که تا حد امکان در خانه بمانید و جز در موارد ضروری منزل را ترک نکرده و در صورت نیاز به خروج از منزل ضمن استفاده از ماسک از هرگونه حضور در تجمعات به طور جدی خودداری کنید. خوش به حال دولت لیبرال مورد حمایت خیلی ها🦊 کی بود کی بود من نبودم