تصویری؛ اولین کارخانه تولید ماسک و بسته‌های محافظتی در شهر کابل به فعالیت آغاز کرد

14/04/2020 01:52:00 ب.ظ

تصویری؛ اولین کارخانه تولید ماسک و بسته‌های محافظتی در شهر کابل به فعالیت آغاز کرد

تصویری؛ اولین کارخانه تولید ماسک و بسته‌های محافظتی در شهر کابل به فعالیت آغاز کرد

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، اولین فابریکه (کارخانه) تولید ماسک و بسته های محافظتی در

براساس اعلامیه ای این وزارت، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان گفت، این نخستین فابریکه تولیدی ماسک و بسته های محافظتی است که در کابل ایجاد شده است. این فابریکه روزانه 10 هزار بسته محافظتی تولید می‌کند.فیروز اضافه کرد: «با توجه به افزایش نرخ بسته های محافظتی و ماسک در بازارهای جهانی، ایجاد این فابریکه ما را در تهیه بسته های محافظتی کمک می‌کند. نظر به ارزیابی دیگر کشورها حدود 10 درصد کارمندان صحی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و حفاظت از جان کارمندان صحی و تهیه بسته های محافظتی برای داکتران مسوولیت ما است تا با فراهم سازی بسته های محافظتی جان کارمندان صحی را نجات دهیم».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

برای اولین بار در یک ماه اخیر مرگ و میر روزانه کرونا دو رقمی شدسخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای اولین بار در یک ماه اخیر، مرگ و میر روزانه دو رقمی شد. مث سگ‌دروغ میگه اشغال من کرونادارم و میبینم توشهرستان من چن نفرفوت میکنن،لعنت بهتون حرومزاده ها یعنی حکومت جاهلیت ابتذال شر اشرار شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم تبهکار اشغالگر ایران کرونا را هم به بسته های جنایت خود بر ایرانیان اضافه کرد.

اعلام اولین آمار فروش آنلاین «خروج»/ 33 هزار و 995 بلیط در 24‌ ساعت!- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاعلام اولین آمار فروش آنلاین «خروج»/ ۳۳ هزار و ۹۹۵ بلیط در ۲۴‌ ساعت! با مجموع آمار هر دو سرویس فیلیمو و نماوا، ۳۳ هزار و ۹۹۵ بلیط در ۲۴‌ ساعت ساعت ابتدایی اکران آنلاین 'خروج' به فروش رفته است که درآمدی بیش از ۴۰۷ میلیون تومان را به همراه داشته است دروغگوش من رایگان دانلود کردم.

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ایتالیا کمترین شمار مرگ و میر روزانه را در سه هفته اخیر ثبت کرد آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹(۱۲ آوریل ۲۰۲۰) در این خبر دنبال کنید چرا کسشر میگی حاجی!آمارش رو برو ری استارت رو دنبال کن خبرهای راست ووحقیقت رو ببین و بشنو! بعد بیادکپی کن اینجا! بسه دیگه باید نه بگیم به خبرهای دروغ!خبر دروغ مثل طلسم و جادو میمونن!آدمارو گول میزنه چیز خور میشن گمراه میشن! خبرگزاری دروغ به پایان سلام کن👋

امپریالیسم آمریکا ویروسی خطرناک تر از کرونا برای جامعه بشری استدکتر روحانی در تماس تلفنی با رئیس جمهور ونزوئلا: امپریالیسم آمریکا ویروسی خطرناک تر از کرونا برای جامعه بشری است/ تاکید بر ضرورت همکاری دو کشور در اوپک پلاس برای بازگشت ثبات قیمت‌ نفت/ آماده انتقال تجربیات خود در زمینه مبارزه با ویروس کرونا هستیم عوضیای ادم کُش

حمایت تیکا از تولید ماسک در بوسنی و هرزگوین

اعلام اولین آمار فروش آنلاین «خروج»/ 33 هزار و 995 بلیط در 24‌ ساعت!- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاعلام اولین آمار فروش آنلاین «خروج»/ ۳۳ هزار و ۹۹۵ بلیط در ۲۴‌ ساعت! با مجموع آمار هر دو سرویس فیلیمو و نماوا، ۳۳ هزار و ۹۹۵ بلیط در ۲۴‌ ساعت ساعت ابتدایی اکران آنلاین 'خروج' به فروش رفته است که درآمدی بیش از ۴۰۷ میلیون تومان را به همراه داشته است دروغگوش من رایگان دانلود کردم.

برابر ویروس کرونا سه شنبه 14 آوریل در شهر کابل به فعالیت آغاز کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا تا ظهر امروز گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.ادامه اعتراض صنوف سینمایی به ماجرای عیدی/ نامه نگاری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق این گزارش و با مجموع آمار هر دو سرویس فیلیمو و نماوا،  33 هزار و 995 بلیط در 24 ساعت ابتدایی اکران آنلاین"خروج" به فروش رفته است که درآمدی بیش از  407 میلیون تومان را برای این اکران آنلاین به همراه داشته است.کیانوش جهانپور،‌ سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با اعلام این خبر یادآور شد که در فقدان دارو و واکسن قطعی برای مهار بحران کنونی،‌ روش‌های تشخیص سریع ابتلا به ویروس و وجود آنتی بادی کووید ۱۹ در بدن افراد اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند را در تسهیل خواهد کرد.

براساس اعلامیه ای این وزارت، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان گفت، این نخستین فابریکه تولیدی ماسک و بسته های محافظتی است که در کابل ایجاد شده است. این فابریکه روزانه 10 هزار بسته محافظتی تولید می‌کند. وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند، تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند. فیروز اضافه کرد: «با توجه به افزایش نرخ بسته های محافظتی و ماسک در بازارهای جهانی، ایجاد این فابریکه ما را در تهیه بسته های محافظتی کمک می‌کند. خروج تازه‌ترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با بازی فرامرز قریبیان است که اولین نمایش آن در جشنواره فیلم فجر 1398 اتفاق افتاد و بنا به تصمیم سازندگان، با توجه به تعطیلی سینماها ناشی از بحران کرونا به اکران اینترنتی در فیلیمو و نماوا رسید. نظر به ارزیابی دیگر کشورها حدود 10 درصد کارمندان صحی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و حفاظت از جان کارمندان صحی و تهیه بسته های محافظتی برای داکتران مسوولیت ما است تا با فراهم سازی بسته های محافظتی جان کارمندان صحی را نجات دهیم». همچنین ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. وی ادامه داد: «ما در تلاش استیم تا ساعت کاری کارمندان صحی را با استخدام کارمندان جدید کاهش دهیم و نیز امتیازات آنان را بیشتر می‌نماییم». بر اساس این تصمیم ورود وسائل حمل و نقل موتوری به کابل و نیز خروج مسافران از این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

وزیر صحت عامه افغانستان تاکید کرد، بیشترین افراد مبتلا به کرونا از اثر تشویش‌ های روانی جان شان را از دست می ‌دهند و این وزارت برای تقویت روان بیماران کرونا مشاوران روانی استخدام می کند. لینک کوتاه. فیروز علاوه کرد، در 24 ساعت گذشته 49 رویداد مثبت تازه در کشور ثبت شده که با این موارد، تعداد مبتلایان ویروس کرونا به 714 تن رسیده است و از این میان 40 تن شفایاب و 23 تن فوت نموده است. وی از مردم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند به رهنمودهای صحی برای حفاظت از جان خود و مردم رعایت نمایند. وزیر صحت عامه افغانستان تاکید کرد: «تنها راه پیش‌گیری از ویروس رعایت رهنمودهای صحی است. شستن دست‌ها چندبار در روز به مدت 30 ثانیه، استفاده از ماسک در مکان‎های مزدحم، خودداری از دست دادن، روبوسی، بغل کشی، بلند بردن مقاومت بدن با استفاده از ویتامین سی از جمله راه های موثر در پیش‌گیری از این ویروس می ‌باشند». بر اساس آخرین آمار ثبت شده در پایگاه داده‌های دانشگاه جان هاپکینز که به طور منظم روزآمد می‌شود ۲۰ هزار و ۶۰۸ نفر تا کنون به دلیل به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده آمریکا جان باخته‌اند.

قابل ذکر است که اولین فابریکه(کارخانه) تولید ماسک در شهر هرات در غرب افغانستان نیز با ظرفیت تولید 60 هزار ماسک در روز به تاریخ 26 فوریه 2020 به فعالیت آغاز کرد. .