تصویب طرح هزینه بیش از یک میلیارد دلار از ذخایر ارزی بلوکه شده افغانستان توسط بانک جهانی

11/12/1400 04:02:00 ب.ظ

تصویب طرح هزینه بیش از یک میلیارد دلار از ذخایر ارزی بلوکه شده افغانستان توسط بانک جهانی بانک جهانی بیش از یک میلیارد دلار از پول مسدود شده افغانستان را برای تقویت کشاورزی٬ بهداشت و حمایت از خانواده‌های نیازمند این کشور اختصاص داد.

بانک جهانی بیش از یک میلیارد دلار از پول مسدود شده افغانستان را برای تقویت کشاورزی٬ بهداشت و حمایت از خانواده‌های نیازمند این کشور اختصاص داد. - خبرگزاری آناتولی 02.03.

2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی هیئت اجرایی بانک جهانی طرحی را تصویب کرد که براساس آن بیش یک میلیارد دلار از وجوه بلوکه شده افغانستان در بخش‌های مختلف و با هدف ارائه خدمات به مردم افغانستان استفاده خواهد شد.

بنابه اعلام بانک جهانی این مبلغ برای تقویت‌ کشاورزی، بهداشت و حمایت از خانواده‌های نیازمند افغانستان هزینه می‌شود. گفتنی است جو بایدن 11 فوریه دستور داد که 7 میلیارد دلار وجوه مصادره شده بانک مرکزی افغانستان آزاد شود و نیمی از این وجوه بین خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر توزیع شود.

بر این اساس، تمام وجوه افغانستان آزاد خواهد شد و 3.5 میلیارد دلار از مجموع 7 میلیارد دلار از این مبلغ در راستای کمک‌رسانی میان مردم افغانستان توزیع خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران اوکراین؛ قیمت گندم به بالاترین میزان طی بیش از یک دهه رسیداین موضوع بر هزینه واردات گندم ایران نیز به شدت تاثیر خواهد گذاشت. ایران یکی از مهمترین واردکنندگان گندم است و طی ۱۰ ماه گذشته ۶.۲ میلیون تن واردات گندم داشته است.

خروج بیش از 8 هزار شهروند ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه ترکیه از تخلیه بیش از 8 هزار شهروند کشور از اوکراین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

صدر اعظم آلمان: توافق در وین نباید بیش از این به تعویق بیفتددر حای که مذاکرات در وین به نقاط کلیدی و اساسی رسیده و نیازمند اراده واقعی طرف غربی برای حل و فصل آنهاست، صدراعظم آلمان در سفر به فلسطین اشغالی بر اهمیت دست‌یابی به توافق در این مذاکرات در اسرع وقت، تاکید کرد.

سرویس وضعیت‌های اضطراری اوکراین اعلام کرد که بیش از 2000 غیرنظامی اوکراینی کشته شدندسرویس وضعیت‌های اضطراری اوکراین اعلام کرد که بیش از 2000 غیرنظامی اوکراینی کشته شدند

آزادی یک کودک‌-متهم محکوم به اعدام پس از ۱۸ سال حبس

خودداری از اعطای مرخصی استعلاجی به سپیده قلیان؛ «می‌خواهند از او انتقام بگیرند»شماری از فعالان سیاسی از «محرومیت عمدی» سپیده قلیان از مرخصی استعلاجی با وجود «علائم حاد کرونا و مشکلات شدید گوارشی ناشی از اعتصاب غذا» خبر می‌دهند.