تصمیم‌گیری برای تأیید تزریق واکسن مدرنا به نوجوانان به تعویق افتاد

12/08/1400 04:31 ق.ظ

🔺 ناظران بهداشتی آمریکا تصمیم‌گیری در مورد اجازه استفاده از واکسن مدرنا در‌ میان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال را به تعویق انداختند. قرار است آنها مطالعات بیشتری بر روی عارضه جانبی نادر «التهاب عضله قلب»‌ انجام دهند. ⬇ بیشتر بخوانید:

ناظران بهداشتی آمریکا تصمیم‌گیری در مورد اجازه استفاده از واکسن مدرنا در‌ میان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال به تعویق انداختند. شرکت مدرنا می‌گوید سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا گفته است که بررسی‌های آنها ممکن است تا ماه ژانویه ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدرنا همچنین اعلام کرد که درخواست مجوز استفاده اضطراری از دز کمتر واکسن برای کودکان ۶ تا ۱۱ ساله را به تأخیر خواهد انداخت.

التهاب عضله قلب عارضه‌ای بسیار نادر برای هر دو واکسن فایزر و مدرنا است و بیشتر در مردان یا پسران جوان مشاهده شده است. دو مطالعه فراگیر در اسرائیل نشان داده است که خطر ایجاد التهاب عضله قلب پس از تزریق واکسن فایزر، «بسیار کم» است. در اسرائیل، برای مقابله با کرونا، بیشتر از واکسن فایزر استفاده شده است و این مطالعه بر روی این واکسن آسان‌تر بود.

یکی از این مطالعات، بیش از ۵ میلیون دریافت‌کننده فایزر را مورد بررسی قرار داده است که از بین آنها تنها ۱۳۶ نفر دچار عارضه التهاب عضله قلب شدند. به دلیل نادر بودن این عارضه، تشخیص آن در آزمایش‌های بالینی دشوار است. headtopics.com

مقامات بهداشتی آمریکا و کارشناسان بارها تأکید کرده‌اند که کرونا می‌تواند به مراتب بیشتر منجر به بروز چنین عارضه‌ای در افراد شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مشاور وزیر بهداشت: به خاطر واکسن برکت، واکسن خارجی وارد نکردیم

عراق حدود ۵۰۰ میلیون دلار دیگر به عنوان غرامت جنگی به کویت پرداخت کردعراق طی سه دهه اخیر حدود ۵ میلیارد دلار غرامت به کویت پرداخت کرده است. غرامتی که به دلیل حمله صدام حسین در سال ۱۹۹۰ به کویت تعیین شده است. وما هنوز نه تنهاغرامت نگرفتیم بلکه از شکم مردم ایران میزنیم تاعراق ابادبشه برای ما بخشیدن غرامت هشت سال جنگ و غرامت جنگی ایرانم؟

صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافتگزارش‌ها نشان می‌دهد صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. چین سه سال پیش، در اوج جنگ تجاری با آمریکا، واردات گاز طبیعی از آمریکا را قطع کرده بود.

صعود سه فرنگی‌کار ایران به فینال قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان/ نجاتی به رده‌بندی رفتدر پایان رقابت‌های مقدماتی پنج وزن نخست کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در بلگراد پایتخت صربستان، پویا دادمرز در ۵۵، امین کاویانی‌نژاد در ۷۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند

تعطیلی سه انجمن در آلمان به‌ اتهام کمک مالی به حزب‌الله لبنانوزارت کشور آلمان از ممنوعیت فعالیت سه انجمن در این کشور به اتهام کمک مالی به شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان خبر داد.این سه انجمن‌، جایگزین انجمنی به نام «پروژه العربیة_فارسی تعطیلی سه انجمن در آلمان به‌ اتهام کمک مالی به حزب‌الله لبنان .. نسیم :‌باتشکر وقدردانی ازاقدامات شجاعانه آلمان ..

واکنش تد کروز به توئیت خطیب‌زاده: توافقی که به تایید کنگره نرسد «پاره» می‌شود🔺 واکنش تد کروز به توئیت خطیب‌زاده: توافقی که به تایید کنگره نرسد «پاره» می‌شود ▪ سناتور کروز در توئیتی نوشت: «البته که سخنگوی رژیم تروریست ایران فکر می‌کند پیروی از قانون اساسی، آمریکا را به یک رژیم یاغی‌ تبدیل می‌کند.» ⬇ بیشتر بخوانید: طالبان چی شد ،سیاه بازی نکن تد کدوم توافق به همین خیال باشی سوخت چرا باید به حکومت تروریست ادمکش تضمین دهند که بیشتر بکشد و جنایت کند