تصمیم مجارستان به بستن دوباره مرزهایش انتقاد اتحادیه اروپا را برانگیخت

10/06/1399 07:58:00 ب.ظ

مجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به بهانه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا مرزهایش را برای دومین بار به روی تمامی کشورها می بندد.

مجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به بهانه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا مرزهایش را برای دومین بار به روی تمامی کشورها می بندد. اقدام مجارستان در بستن مرزهای داخلی پس از شتاب دوباره شیوع ویروس کرونا با انتقاد مسئولان اتحادیه اروپا همره شده است. کمیسیون اتحادیه اروپا با انتقاد از تدابیر سختگیرانه دولت مجارستان اعلام کرد که می توان در این شرایط راه حل‌های دیگری پیدا کرد.

کمیسیون اروپا در حالی به تدابیر جدید بوداپست برای جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ انتقاد کرده که مجارستان به تازگی اعلام کرده بود که از روز سه‌شنبه اول سپتامبر/یازدهم شهریور مرزهای خود را خواهد بست.

ویوین لونلا، یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در واکنش به تصمیم مجارستان گفت: «دولت مجارستان می توانست (مانند بسیاری دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا) تنها ورود مسافران از کشورها و مناطقی با مبتلایان بالا به کووید-۱۹ را ممنوع کند بجای اینکه مانع از سفر و انتقال آزادانه شهروندان اروپایی شود.» headtopics.com

دولت ویکتور اوربان البته می گوید مجارستان یکی از معدود مناطق سبز اروپایی بود در حالی که بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا در وضعیت هشدار کرونا، وضعیت قرمز، قرار داشتند. سوفی اینت ولد، نماینده اتحادیه اروپا هم در گفتگو با یورونیوز گفت: «شاید بسته شدن مرز نوع دیگری از تحریک علیه اتحادیه اروپا است. شاید آقای اوربان باید در نظر داشته باشد که آیا می خواهد عضو اتحادیه اروپا بماند یا نه؟ اگر شما عضو یک تیم هستید باید به قوانین بازی احترام بگذارید.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

واکنش ترکیه به انتقال تجهیزات و نیروی نظامی توسط یونان به جزیره مئیسواکنش ترکیه به انتقال تجهیزات و نیروی نظامی توسط یونان به جزیره مئیس

واکنش فرانسه به مرگ وکیل زندانی در ترکیه: به حقوق بشر احترام بگذاریدابرو تیمتیک که در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم شده بود پنجشنبه شب پس از ۲۳۸ روز اعتصاب غذا جان سپرد.

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.

واکنش حزب حاکم ترکیه به انتقال تجهیزات نظامی یونان به جزیره «میس»سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه نسبت به افزایش تجهیزات و نیروی نظامی یونان در جزیره «میس» هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

تصمیم مرکل به بازکردن مرزهای آلمان به روی پناهجویان؛ پنج سال بعد - BBC News فارسیپنج سال پیش آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درهای آلمان بروی صدها هزار پناهجو باز کرد.