تصمیم چین برای تحریم شرکتهای آمریکایی فروشنده سلاح به تایوان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چین اعلام کرد که شرکتهای آمریکایی فروشنده جنگنده های اف-16 به تایوان را تحریم خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

Muhammet Nusret Altun,Moharram Pourbagheri |چین در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر فروش 66 فروند جنگنده اف-16 و تجهیزات مرتبط به ارزش 8 میلیارد دلار به تایوان اعلام کرد قصد دارد تا آن دسته از شرکت‌های آمریکایی که برای تایوان تسلیحات تامین می‌کنند را مورد تحریم خود قرار دهد.

وی اشاره ای به محتوای تحریمهای احتمالی علیه شرکتهای آمریکایی مرتبط با فروش سلاح و تجهیزات به تایوان نکرد. برخی از اعضای کابینه دولت چین در پی اینکه مائو تسه‌تونگ در سال 1949 به قدرت رسید، با فرار به جزیره تایوان اعلام استقلال کردند. اما چین استقلال تایوان را به رسمیت نشناخته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کدام عضو اوپک از تحریم ایران بیشترین نفع را برد؟تولید نفت عراق از زمان خروج آمریکا از برجام تاکنون که با بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همراه بوده، بیش از سایر اعضاء عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت(اوپک) رشد کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار دادچین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار داد به تازگی برخی مقام‌های نظامی آمریکا نیز با انتشار گزارشی نسبت به بازگشت داعش هشدار داده و گفته‌اند که حضور صرفا یک نیروی بسیار محدود نظامی در سوریه، به این گروه تروریستی حیاتی دوباره می‌بخشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو برای گفت‌و‌گو درباره ونزوئلا و شهروندان کانادایی زندانی در چین به کانادا سفر می‌کندمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، برای گفت‌و‌گو درباره مسائل دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای به کانادا سفر می‌کند. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۲۸ مرداد با انتشار بیانیه‌ای اعل
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پنس:بی‌احترامی چین به قوانین هنگ کنگ تجارت با پکن را دشوار می‌کندگلوبال تایمز، ارگان حزب حاکم چین در سرمقاله خود نوشت که «نخبگان» در ایالات متحده نمی‌توانند بر تصمیمات چین درباره هنگ کنگ تاثیر بگذارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد شدید روسیه و چین از آزمایش موشکی جدید آمریکا | DW | 20.08.2019انتقاد شدید روسیه و چین از آزمایش موشکی جدید آمریکا نخستین آزمایش موشکی آمریکا پس از خروج این کشور از پیمان 'منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد' با واکنش تند روسیه و چین مواجه شد. مسکو و پکن می‌گویند، اقدام اخیر آمریکا باعث افزایش 'تنش‌های نظامی' خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پنج میلیون تن سنگ مرمر از ترکیه به چین صادر شدترکیه سال گذشته 5 میلیون تن بلوک سنگ_مرمر به چین صادر کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »