اتحادیه اروپا, تحریم, جوزپ بورل, لیبی, مدیترانه

اتحادیه اروپا, تحریم

تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای عملیات جدید در دریای مدیترانه

تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای عملیات جدید در دریای مدیترانه

17/02/2020 09:42:00 ب.ظ

تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای عملیات جدید در دریای مدیترانه

مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که عملیاتی جدید در مدیترانه را برای اجرای تحریم تسلیحاتی در لیبی آغاز خواهند كرد. - خبرگزاری آناتولی

17.02.2020بروکسل/خبرگزاری آناتولیجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل طی سخنانی در بین خبرنگاران اعلام کرد: وزرای امور خارجه به توافق مهم سیاسی در مورد لیبی رسیده اند. عملیاتی جدید در مدیترانه را برای اجرای تحریم تسلیحاتی در لیبی آغاز خواهیم كرد.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد بازداشت بهمن خاوری؛ اتهامات «آدم ربایی» و «تحریک به قتل»

وی گفت: تصمیم اتخاذ شده، زمینه را برای اتحادیه اروپا برای ایفای نقش های بیشتر در منطقه فراهم می کند. تا زمانی که اراده سیاسی وجود داشته باشد، هیچ چیز غیرممکن نیست. ما در مورد توافق سیاسی جدید با وزرا توافق کردیم.بورل اظهار داشت:"عملیات سوفیا" که در سال 2015 برای مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی در دریای مدیترانه آغاز شده است، 20 مارس به پایان می رسد. هدف این عملیات جدید اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه لیبی است.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: باید قبول کنیم در ایفای تعهدات برجامی‌مان موفق نبوده‌ایممسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا : برجام تنها محدود به تعهدات هسته‌ای ایران در قبال سایر طرف‌ها نیست و دیگر کشورهای امضا کننده این توافق نیز تعهدات اقتصادی در قبال ایران داشته‌اند

ظریف در دیدار همتای فرانسوی: مسیر صحیح اروپا انجام تعهدات برجام استدیپلماسی | ظریف: ایران آماده است متناسب با کارهایی که اروپا انجام می‌دهد، اقدامات خود را در زمینه برجام را «کند» و یا «معکوس» کند. ما در مورد امور خیریه صحبت نمی‌کنیم بلکه در باره حقوق مردم ایران برای دریافت مزایای اقتصادی سخن می‌گوییم

نقش مردم در نظام اسلامی فقط رای نیست در اداره کشور هم باید مشارکت داشته باشندرئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نقش مردم در نظام اسلامی فقط رای نیست و در اداره کشور هم باید مشارکت داشته باشند، پیامد جلب مشارکت و نقش آفرینی مردم در امور مرتبط با قوه قضاییه را تشریح کرد. کسانیک در فرار متهمان اقتصادی نقش مؤثری داشته اند را دستگیر و به مجازات برسانید خامنه ای تو میگویی اگر از من خوشتان نمی آید در انتخابات شرکت کنید شرم بر تو باد مادر این شهید سقوط هواپیما به دستور تو عزادار میماند تا زمانی که تو را در عزای تکه تکه شدن باقر و مجتبی ببیند دقیقا به همین شکل

اصابت چندین راکت در نزدیک سفارت آمریکا و پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف در بغدادمنابع خبری مختلف گزارش کرده‌اند که چندین راکت در نخستین ساعات بامداد یک‌شنبه در نزدیکی سفارت ایالات متحده آمریکا در منطقه سبز بغداد اصابت کرده است. یک پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا نیز در نزدیکی محل اصابت راکت‌ها قرار دارد. رسانه‌ها از شنیدن شدن صدای آژیر در این منطقه و حرکت آمبولانس‌ها گزارش داده‌اند.

آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز شرکت نمی‌کنیمآلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز شرکت نمی‌کنیم وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که کشورش در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز شرکت نمی‌کند.

بازدید از روستایی در ننگرهار که بیشتر مردانش در یک انفجار کشته شدندروز جمعه (۲۶ مهر/میزان) امسال، انفجاری در یک مسجد در روستای جو‌دره ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار در شرق افغانستان منجر به مرگ دست کم ۶۵ نفر شد. این انفجار برای چندین روز سرخط خبرها بود. اکثر مردان این روستا که برای ادای نماز جمعه به مسجد رفته بودند در اثر انفجار کشته شدند.