تصمیم دولت آمریکا برای فروش کلان تسلیحاتی به تایوان | DW | 22.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا تصمیم دارد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار جنگ‌افزار برای تقویت توان دفاعی تایوان به آن کشور بفروشد. موضوعی که ناخشنودی بیشتر دولت چین را در پی خواهد داشت و به تنش در مناسبات این کشور با آمریکا دامن خواهد زد.

موضوع بر سر فروش موشک، حسگر‌های شناسایی هوایی برای نصب بر روی هواپیماهای جنگنده‌ و دیگر تجهیزات نظامی به تایوان است. دولت دونالد ترامپ موضوع فروش این جنگ‌افزارها به تایوان را روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر به اطلاع کنگره آمریکا رسانده است.

خبر فروش کلان تسلیحاتی آمریکا به تایوان در شرایطی منتشر می‌شود که تنش بین آمریکا و چین ابعاد گسترده‌ای یافته است. وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه موضوع فروش موشک‌، حسگرهای شناسایی هوایی و همچنین دیگر تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار را اعلام کرد. در توضیح وزارت امور خارجه آمریکا پیرامون این فروش تسلیحاتی آمده است که قرارداد فروش این جنگ‌‌افزارها به تایوان در خدمت امنیت و منافع اقتصادی آمریکا است.هدف از این معامله نوسازی تجهیزات نظامی تایوان و تقویت توان دفاعی آن کشور اعلام شده است. فروش تسلیحاتی آمریکا به تایوان از جمله ۱۳۵ شامل موشک مدل هارپون ، یازده پرتاب کننده موشکی نوع هیمراس و شش حسگر شناسایی هوایی ام‌اس-۱۱۰ برای نصب بر روی جنگنده‌ها می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دمش گرم این چین پست کافر

کمونیست‌های چین دشمن مردم ایران هستند.

کص‌خار هر چی کمونیسته

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بخشودگی به خاطر قتل و اجرای شلاق به خاطر هتک حرمت به جسدنه_به_اعدام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 225 هزار و 269 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل - BBC News فارسیدولت آمریکا، پرونده‌ای علیه شرکت گوگل تشکیل داده که طی آن این غول اینترنتی متهم شده که با زیر پا گذاشتن قوانین رقابتی، جست‌وجو و تبلیغات اینترنتی را در انحصار خود در آورده است. حال روز آمریکا شده داستان سگ و گربه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شکایت آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری | DW | 20.10.2020آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری به شبکه برق اوکراین، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و به بسیاری مراکز حساس دیگر شکایت کرده است. این شش نفر از ماموران سرویس اطلاعاتی نظامی روسیه هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزارت دادگستری آمریکا: برای پایان دادن به نقض قانون ضد انحصاری ممکن است گوگل تجزیه شوددولت ایالات متحده می‌گوید برای جلوگیری از نقض قانون ضد انحصار، ممکن است لازم باشد که گوگل تجزیه شود. روز سه‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا از گوگل، این شرکت تریلیون دلاری، شکایت کرده و آن را به تحت فشار گذاشتن رقبایش در بازار متهم کرد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده است نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۴مهر از اعضای شورای امنیت خواست به فراخوان آمریکا برای پایان دادن فوری حمایت ایران از شورشیان حوثی در یمن بپیوندند آمریکا شروع به دوروغ حداکثری را شعار انتخاباتی ترامپ فقط زر زدن در مورد ایرانه تا كنون چند كشور جواب دادند به اين فراخوان ؟ مقامات دولتی ،نمایندگان، مدیران شرکت ها،سفرا،در ج.ا اغلب سپاهی هستند، این مملکت رو انگشت سپاه میچرخه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »