تصمیم دولت آمریکا برای فروش کلان تسلیحاتی به تایوان | DW | 22.10.2020

01/08/1399 03:55:00 ب.ظ

آمریکا تصمیم دارد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار جنگ‌افزار برای تقویت توان دفاعی تایوان به آن کشور بفروشد. موضوعی که ناخشنودی بیشتر دولت چین را در پی خواهد داشت و به تنش در مناسبات این کشور با آمریکا دامن خواهد زد.

آمریکا تصمیم دارد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار جنگ‌افزار برای تقویت توان دفاعی تایوان به آن کشور بفروشد. موضوعی که ناخشنودی بیشتر دولت چین را در پی خواهد داشت و به تنش در مناسبات این کشور با آمریکا دامن خواهد زد. موضوع بر سر فروش موشک، حسگر‌های شناسایی هوایی برای نصب بر روی هواپیماهای جنگنده‌ و دیگر تجهیزات...

موضوع بر سر فروش موشک، حسگر‌های شناسایی هوایی برای نصب بر روی هواپیماهای جنگنده‌ و دیگر تجهیزات نظامی به تایوان است. دولت دونالد ترامپ موضوع فروش این جنگ‌افزارها به تایوان را روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر (۳۰ مهر) به اطلاع کنگره آمریکا رسانده است.

خبر فروش کلان تسلیحاتی آمریکا به تایوان در شرایطی منتشر می‌شود که تنش بین آمریکا و چین ابعاد گسترده‌ای یافته است. وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه موضوع فروش موشک‌، حسگرهای شناسایی هوایی و همچنین دیگر تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار را اعلام کرد.

در توضیح وزارت امور خارجه آمریکا پیرامون این فروش تسلیحاتی آمده است که قرارداد فروش این جنگ‌‌افزارها به تایوان در خدمت امنیت و منافع اقتصادی آمریکا است. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید هدف از این معامله نوسازی تجهیزات نظامی تایوان و تقویت توان دفاعی آن کشور اعلام شده است. فروش تسلیحاتی آمریکا به تایوان از جمله ۱۳۵ شامل موشک مدل هارپون (موشک‌های ضد کشتی)، یازده پرتاب کننده موشکی نوع هیمراس و شش حسگر شناسایی هوایی ام‌اس-۱۱۰ برای نصب بر روی جنگنده‌ها می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بخشودگی به خاطر قتل و اجرای شلاق به خاطر هتک حرمت به جسدنه_به_اعدام

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 225 هزار و 269 نفر رسید

کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل - BBC News فارسیدولت آمریکا، پرونده‌ای علیه شرکت گوگل تشکیل داده که طی آن این غول اینترنتی متهم شده که با زیر پا گذاشتن قوانین رقابتی، جست‌وجو و تبلیغات اینترنتی را در انحصار خود در آورده است. حال روز آمریکا شده داستان سگ و گربه

شکایت آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری | DW | 20.10.2020آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری به شبکه برق اوکراین، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و به بسیاری مراکز حساس دیگر شکایت کرده است. این شش نفر از ماموران سرویس اطلاعاتی نظامی روسیه هستند.

وزارت دادگستری آمریکا: برای پایان دادن به نقض قانون ضد انحصاری ممکن است گوگل تجزیه شوددولت ایالات متحده می‌گوید برای جلوگیری از نقض قانون ضد انحصار، ممکن است لازم باشد که گوگل تجزیه شود. روز سه‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا از گوگل، این شرکت تریلیون دلاری، شکایت کرده و آن را به تحت فشار گذاشتن رقبایش در بازار متهم کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده است نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۴مهر از اعضای شورای امنیت خواست به فراخوان آمریکا برای پایان دادن فوری حمایت ایران از شورشیان حوثی در یمن بپیوندند آمریکا شروع به دوروغ حداکثری را شعار انتخاباتی ترامپ فقط زر زدن در مورد ایرانه تا كنون چند كشور جواب دادند به اين فراخوان ؟ مقامات دولتی ،نمایندگان، مدیران شرکت ها،سفرا،در ج.ا اغلب سپاهی هستند، این مملکت رو انگشت سپاه میچرخه.