تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی ناراحتی برخی از سومالیایی‌ها را در پی داشته است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

🔺تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی ناراحتی برخی از سومالیایی‌ها را در پی داشته است ⚡️شماری از سومالیایی ها از تصمیم پرزیدنت ترامپ در آخرین روزهای رئیس جمهوری خود در آمریکا برای خارج کردن نیروهای آمریکایی ناراحت شده اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شماری از سومالیایی ها از تصمیم پرزیدنت ترامپ در آخرین روزهای رئیس جمهوری خود در آمریکا برای خارج کردن نیروهای آمریکایی ناراحت شده اند و روز شنبه ۱۵ آذر از جو بایدن، که قرار است رئیس جمهوری بعدی آمریکا باشد، خواستند این تصمیم را تغییر دهد.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا و به نقل از رویترز، سناتور ایوب اسماعیل یوسف به این خبرگزاری گفته است که «تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی در این مرحله مهم در جنگ موفق با الشباب و شبکه جهانی تروریستی آن بسیار باعث تاسف است.» یوسف که عضو کمیته امور خارجی سنای سومالی است گفته است که نیروهای آمریکایی مشارکت عظیمی و اثر بزرگی در آموزش و اثربخشی سربازان سومالی داشته اند. او در توئیتی، با اشاره کردن به حساب توئيتری رئیس جمهوری منتخب آمریکا، جو بایدن، از تصمیم کاخ سفید انتقاد کرد.

رویترز می نویسد روز شنبه مقامات دولت سومالی برای واکنش نشان دادن به تصمیم خروج نیروهای آمریکایی در دسترس نبودند. آمریکا قرار است تا اواسط ماه آینده میلادی تقریبا همه ۷۰۰ نیروی خود را از سومالی خارج کند. دولت سومالی که شرایط شکننده ای دارد، قرار است ماه جاری میلادی انتخابات پارلمانی و سپس در اوایل ماه فوریه، انتخابات سراسری برگزار کند. حضور ۱۷هزار نیروی صلح بان اتحادیه آفریقا نیز قرار است کاهش یابد.

نیروهای آمریکایی عمدتا برای پشتیبانی از نیروهای ویژه سومالی که به «داناب» شهرت دارند و برای عملیات علیه الشباب در این کشور حضور داشته اند. الشباب به کشورهای دیگری نیز نظیر کنیا و اوگاندا حمله کرده است و صدها غیرنظامی از جمله آمریکاییان را کشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غلط کردید...

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کابل از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از افغانستان استقبال کرددولت افغانستان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج نیروهای این کشور از افغانستان تا 11 سپتامبر 2021 استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استقبال ریاض از تعهد آمریکا به همکاری برای دفاع از حاکمیت سعودیشورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 9 فوریه از ادامه پایبندی ایالات متحده آمریکا به همکاری با خاك تو سر حاكم و حاكميتي ك واسه دفاع از خودش مجبور التماس بيگانه كنه 😂😂😂 چقدر باحاله ک کشورت اینقدر قدرت داشته باشه ک پادشاه حجاز برای سعودی بودن مملکتش کلی پول با امضا رد میکنه 😂😂😂 ملخ_خورهای_احمق ارتش آمریکا فرهنگه پارسی نداشته،شما خودتون جرات و جسارتتون بیشتر از این شاشوهاست😂😂😂 🇮🇷🇮🇷🇮🇷 دموکرات ها می خواهند عربستان را مرعوب کنند تا هزینه گروههای تروریستی را تأمین کند که با نیروهای وابسته به ایران در منطقه بجنگند و نتیجه آن،مرگ صدهاهزار نفر از مردم منطقه و تضعیف هر دو‌ کشور است.ما مردم ایران در کنار ملت عربستان هستیم تا این اتفاق شوم نیافتد. رستاخیز_ملی_با_پهلوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پیشنهاد قانونی جديد در آمریکا برای منع تروریست‌ها از شبکه‌های اجتماعی از جمله توییترتعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا روز پنجشنبه 4 مارس طرحی از یک لایحه ارائه دادند که اول از همه باید حساب خامنه‌ای_جنایتکار را ببندند. تروریست های داخلی خود آمریکا چی ؟ domestic terrorists ?
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آلمان برای خروج نیروهایش از افغانستان از آمریکا پیروی می‌کندوزیر دفاع آلمان اعلام کرد که برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان از تصمیم آمریکا تبعیت خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »