آمریکا, ترامپ, آمریکایی, سومالی, الشباب, آمریکا, Newsletter

آمریکا, ترامپ

تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی ناراحتی برخی از سومالیایی‌ها را در پی داشته است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

06/12/2020 12:24:00 ق.ظ

🔺تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی ناراحتی برخی از سومالی ایی‌ها را در پی داشته است ⚡️شماری از سومالی ایی ها از تصمیم پرزیدنت ترامپ در آخرین روزهای رئیس جمهوری خود در آمریکا برای خارج کردن نیروهای آمریکا یی ناراحت شده اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شماری از سومالیایی ها از تصمیم پرزیدنت ترامپ در آخرین روزهای رئیس جمهوری خود در آمریکا برای خارج کردن نیروهای آمریکایی ناراحت شده اند و روز شنبه ۱۵ آذر از جو بایدن، که قرار است رئیس جمهوری بعدی آمریکا باشد، خواستند این تصمیم را تغییر دهد.به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا و به نقل از رویترز، سناتور ایوب اسماعیل یوسف به این خبرگزاری گفته است که «تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سومالی در این مرحله مهم در جنگ موفق با الشباب و شبکه جهانی تروریستی آن بسیار باعث تاسف است.»

شاهزاده رضا پهلوی: واکسنی که خامنه‌ای به دنبال آن است، برای پرکردن جیب باند فساد ولایت است ترامپ: جنبشی که ما آغاز کردیم تازه در ابتدای راه است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim ترامپ در آخرین ساعات حضور در کاخ سفید به پادشاه بحرین نشان لیاقت داد

یوسف که عضو کمیته امور خارجی سنای سومالی است گفته است که نیروهای آمریکایی مشارکت عظیمی و اثر بزرگی در آموزش و اثربخشی سربازان سومالی داشته اند. او در توئیتی، با اشاره کردن به حساب توئيتری رئیس جمهوری منتخب آمریکا، جو بایدن، از تصمیم کاخ سفید انتقاد کرد.

رویترز می نویسد روز شنبه مقامات دولت سومالی برای واکنش نشان دادن به تصمیم خروج نیروهای آمریکایی در دسترس نبودند. آمریکا قرار است تا اواسط ماه آینده میلادی تقریبا همه ۷۰۰ نیروی خود را از سومالی خارج کند. دولت سومالی که شرایط شکننده ای دارد، قرار است ماه جاری میلادی انتخابات پارلمانی و سپس در اوایل ماه فوریه، انتخابات سراسری برگزار کند. حضور ۱۷هزار نیروی صلح بان اتحادیه آفریقا نیز قرار است کاهش یابد. headtopics.com

نیروهای آمریکایی عمدتا برای پشتیبانی از نیروهای ویژه سومالی که به «داناب» شهرت دارند و برای عملیات علیه الشباب در این کشور حضور داشته اند. الشباب به کشورهای دیگری نیز نظیر کنیا و اوگاندا حمله کرده است و صدها غیرنظامی از جمله آمریکاییان را کشته است.

ارتش سومالی اما درگیر مشکلات بسیاری است که شامل فساد و دخالت های سیاسی نیز می شود. ادامه مطلب: VOA Farsi »

ویدئویی از یورش حامیان ترامپ به کنگره آمریکا؛ فریادهای پلیس جوان گرفتار

مامور جوان حفاظت از کنگره تلاش دارد مقابل شورشیان بایستد اما لای در فلزی و سپرش گیر افتاده و فریاد می‌زند: «کمک کنید، کمک کنید»

غلط کردید...