تصاویر اختصاصی خبرگزاری آناتولی از منطقه بحرانی دونباس در شرق اوکراین

02/11/1400 04:25 ب.ظ

خبرگزاری آناتولی تصاویری از حضور نظامیان اوکراین در خط جبهه درگیری با جدای‌طلبان دونباس در شرق این کشور را تهیه کرده است. - خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ترکیه تصاویری را از سربازان نیروهای مسلح اوکراین در خط جبهه «استانیستا لوهانسکا» در منطقه دونباس در شرق این کشور تهیه کرده است.

جبهه نزدیک شهر استانیتسیا لوهانسکا که از سال 2014 شاهد درگیری بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه بوده، در منطقه لوهانسک دونباس واقع شده است. حدود دو ماه پیش، جدایی‌طلبان طرفدار روسیه با شلیک خمپاره، خانه‌های روستایی در نزدیکی شهر را ویران و ساکنان آن به اجبار منطقه را ترک کردند.

در حالی که در طول روز هیچ درگیری در جبهه مشاهده نشده اما سربازان اوکراینی به طور منظم در منطقه گشت زده و با دوربین دوچشمی منطقه را رصد میکنند. در طی روزهای اخیر که تنش بین روسیه و غرب افزایش یافته و برخی تحلیلگران از احتمال حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین خبر می‌دهند، نگاه ها به فعالیت در خط مقدم جدایی طلبان طرفدار روسیه و منطقه تحت کنترل ارتش اوکراین و در مرز دو کشور معطوف شده است.در روز 21 نوامبر 2013 و پس از آن که رئیس جمهور وقت ویکتور یانوکوویچ توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا را امضا نکرد، تظاهراتی آغاز و به سراسر شور گسترش یافت.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سپاس ویژه بابت پوشش و عکسهای زیبا یاشاسین آنادولو ❤️🇹🇷

سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند🔺سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند به دنبال این حمله هوایی، امارات از آمریکا خواست شبه‌نظامیان حوثی را بار دیگر به فهرست گروه‌های تروریستی برگرداند.

گرفتار شدن هزاران نفر در جاده‌ها در پی بارش برف و کولاک شدید در غرب ایراندر پی بارش سنگین برف و کولاک شدید در مناطق غربی ایران، گزارش‌ها حاکی از گرفتار شدن چند هزار نفر در محورهای مواصلاتی و مسدود شدن راه‌های ارتباطی در بسیاری از این مناطق است. President Biden! We all knows that Pakistan is a terrorists state. All terrorist groups including Taliban, ISIS, Haqani network, TTP, Jaeshi, etc are produced, trained, nurished and armed by Pakistan and their safe havens are there. Why you are not SanctionPakistan ? خداوند پناه دهد

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.

انتقام‌گیری طالب‌ها از نظامیان سابق با اتهام عضویت در لشکر فاطمیون

شاهد دادگاه حمید نوری از نقش او در شکنجه زنان زندانی سخن گفت

سبد خانوار خالی از شیرینی/مردم تمایلی به خرید شیرینی در مناسبت‌ها ندارندرئیس اتحادیه صنف شیرینی‌سازان، شیرینی فروشان، کافه و قنادی مشهدبا اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه نسبت به سال گذشته گفت: به طور کلی شیرینی به علت گرانی افسارگسیخته مواد اولیه و هزینه‌های تولید در حال تبدیل شدن به کالای لوکس است و مردم تمایلی به خرید آن حتی در مناسبت‌ها ندارند. شیرینی در حال حذف شدن از سبد خانوار است. ما نیز توانی در مصرف آن نداریم.

خبرگزاری آناتولی ترکیه تصاویری را از سربازان نیروهای مسلح اوکراین در خط جبهه «استانیستا لوهانسکا» در منطقه دونباس در شرق این کشور تهیه کرده است.

جبهه نزدیک شهر استانیتسیا لوهانسکا که از سال 2014 شاهد درگیری بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه بوده، در منطقه لوهانسک دونباس واقع شده است.

حدود دو ماه پیش، جدایی‌طلبان طرفدار روسیه با شلیک خمپاره، خانه‌های روستایی در نزدیکی شهر را ویران و ساکنان آن به اجبار منطقه را ترک کردند.

در حالی که در طول روز هیچ درگیری در جبهه مشاهده نشده اما سربازان اوکراینی به طور منظم در منطقه گشت زده و با دوربین دوچشمی منطقه را رصد میکنند.

در طی روزهای اخیر که تنش بین روسیه و غرب افزایش یافته و برخی تحلیلگران از احتمال حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین خبر می‌دهند، نگاه ها به فعالیت در خط مقدم جدایی طلبان طرفدار روسیه و منطقه تحت کنترل ارتش اوکراین و در مرز دو کشور معطوف شده است.در روز 21 نوامبر 2013 و پس از آن که رئیس جمهور وقت ویکتور یانوکوویچ توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا را امضا نکرد، تظاهراتی آغاز و به سراسر شور گسترش یافت.

با افزایش اعتراضات در کشور یانوکوویچ در فوریه 2014 از کشور فرار و جدایی طلبان طرفدار روسیه در شهرهای دونتسک و لوگانسک در منطقه دونباس شرقی اعلام استقلال کردند.

پس از آن در همان ماه دولت اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه با میانجیگری آلمان، فرانسه و روسیه توافقنامه 'مینسک' برای آتش بس در شرق اوکراین دست یافتند که بارها نقض شده است.

از سال 2014 تاکنون بیش از 13 هزار نفر در درگیری های جدایی طلبان و دولت کیف جان خود را از دست داده‌اند.