تصاویری از آتش‌سوزی گسترده جنگل‌های شمال آرژ‌انتین

04/12/1400 11:54:00 ب.ظ

تصاویری از آتش‌سوزی گسترده جنگل‌های شمال آرژ‌انتین ویدئو را ببینید🔽

آتش‌سوزی‌های جنگل‌های شمال آرژانتین که چند هفته‌ایست آغاز شده تا کنون حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی سرسبز منطقه کورینته را خاکستر کرده است. گروه‌های اطفای حریق که با مشارکت نیروهای اعزامی برزیل و بولیوی فعال‌تر شده‌اند، معتقدند که وزش...

گروه‌های اطفای حریق که با مشارکت نیروهای اعزامی برزیل و بولیوی فعال‌تر شده‌اند، معتقدند که وزش بادهای شدید، رطوبت کم هوا و خشکسالی از دلایل اصلی گسترش آتش از اواسط ژانویه گذشته تا کنون بوده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ساخت پنل‌های خورشیدی از گیاهان و تولید انرژی از «نور غیرمستقیم» خورشیداین دانشجوی فیلیپینی قصد دارد به کمک این مواد گیاهی، نخ و پارچه‌هایی بسازد که به کمک آنها بتوان لباس‌هایی تهیه کرد که قادر به جذب نورفرابنفش خورشید و تبدیل آن به برق باشند.

مدعای تازه طالبان: پلیس از خشونت و توهین منع شده است | DW | 23.02.2022وزارت کشور طالبان می‌گوید ماموران پلیس دستور دارند از هرگونه بدرفتاری و اهانت به مردم پرهیز کند و حقوق شهروندان را محترم بشمارند. شواهد اما بیانگر واقعیات دیگری هستند. زور و سرکوب و خشونت ادامه دارد، خصوصا نسبت به زنان. گفتم شاید با خبر شوید : روسیه به Ukraina حمله کرد دیروز حسین_رونقی توسط ج.ا ربوده شد مردم اعتصابات داشند معلمان اعتراضات داشتند اینترنت ناخوش ست شما کجای کارید؟ ناسلامتی مدعی رسانه خبری را یدک میکشید.

زنگ خطر در آلمان؛ کوچ فزاینده نئونازی‌ها از غرب به شرق | DW | 23.02.2022دفتر حفاظت از قانون اساسی در براندنبورگ، نسبت به جابجایی و نقل و انتقالات دست راستی‌های افراطی هشدار داده و می‌گوید نئونازی‌ها به مناطقی در شرق روی آورده‌اند که فاقد جامعه مدنی قوی و مقاوم هستند.

از ملی‌شدن نفت تا حذف یارانه‌هاسال 1400 آخرین سال از قرن چهاردهم به حساب می‌آید؛ قرنی سرشار از رخدادهای مهم سیاسی و اقتصادی که تحولات مهمی را رقم زد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم به بهانه نزدیک‌شدن به آخرین سال قرن مهم‌ترین اتفاقات اقتصادی را که در صد سال اخیر در حوزه سیاسی منشأ اثر بوده‌اند، بررسی کنیم.

دوازده عکس برگزیده از ۱۲ ماه مریخ‌نوردی «پشتکار»یک سال از زمانی که کاوشگر «پشتکار» بر روی سیاره مریخ فرود آمد می‌گذرد و از آن زمان تا کنون این مریخ‌نورد عکس‌های شگفت‌انگیزی را از سیاره سرخ به زمین ارسال کرده است. پایگاه اینترنتی «اسپیس» به مناسبت ۱۲ ماهگی پشتکار، ۱۲ عکس برگزیده از این کاوشگر را انتخاب کرده که با هم می‌بینیم. توهین_به_ایثارگران_در_مخابرات_ایران برکناری_مدیران_اخلالگر

آمریکا: مذاکرات وین پیشرفت قابل توجهی داشته است/موضوع زندانیان، جدای از بحث برجام استسخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری به سوالی درباره احتمال انجام شدن توافق در چند روز آتی و موضوع تبادل زندانیان آمریکایی در ایران پاسخ داد.