تصاویری از درون 'گران‌ترین خانه روی زمین' متعلق به محمد بن سلمان

تصاویری از درون 'گران‌ترین خانه روی زمین' متعلق به محمد بن سلمان روزنامه سان چاپ انگلیس به تازگی عکس‌هایی از داخل کاخ بن سلمان، ولیعهد سعودی در فرانسه که سال ۲۰۱۵ میلادی آن را ۲۳۰ میلیون پوند (۳۰۰ میلیون دلار) خریداری کرد، منتشر کرد.

20/04/2020 11:45:00 ق.ظ

تصاویری از درون 'گران‌ترین خانه روی زمین' متعلق به محمد بن سلمان روزنامه سان چاپ انگلیس به تازگی عکس‌هایی از داخل کاخ بن سلمان، ولیعهد سعودی در فرانسه که سال ۲۰۱۵ میلادی آن را ۲۳۰ میلیون پوند (۳۰۰ میلیون دلار) خریداری کرد، منتشر کرد.

در شرایطی که مردم عربستان از افزایش فشارهای اقتصادی و رکود مالی به وجود آمده از سیاست‌های بدون آگاهی و تدبیر شکایت دارند، محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور بار دیگر بی‌توجهی کامل خود نسبت به وضعیت معیشتی مردم را با توجه خود به نقطه دیگری در جهان نشان داد و مبالغ میلیاردی را به دور از چشم دولت برای آرزوهای خود هزینه کرد. حالا تصاویری از این ولخرجی ولیعهد سعودی منتشر شده است.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد درب‌های این قصر از طلا بوده و پله‌های آن از ورقه‌هایی از طلا پوشیده شده‌اند، همچنین تابلوهای نقاشی بسیار گران‌قیمتی بر روی دیوارهای این کاخ مشاهده می‌شوند. همچنین یک اتاق شیشه‌ای زیر آب با انواع ماهی‌ها مانند فیلم جیمز باند وجود در آن دارد.

مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020 کاخ سفید توییتر را در مقایسه پیام ترامپ و خامنه‌ای به چالش کشید | DW | 29.05.2020

به نوشته روزنامه سان بن سلمان در سال ۲۰۱۵ پس از ناکامی در خرید باشگاه منچستر یونایتد، مبلغ ۲۳۰ میلیون پوند را برای این قصر فرانسوی شگفت‌انگیز موسوم به"کاخ لویی چهاردهم" با مساحت ۵۰ هزار فوت مربع پرداخت کرد. این کاخ همانند سبک قلعه‌های قرن ۱۷ فرانسه طراحی شده و در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ در نزدیکی کاخ ورسای بنا شده است.

این روزنامه انگلیسی همچنین نوشت: زمانی که بن سلمان کاخ را خریداری می‌کرد، نمی‌خواست کسی از این ماجرا باخبر شود، به همین علت مالکیت خود بر آن را با کمک شرکت‌هایی جعلی در فرانسه و لوگزامبورگ مخفی کرد، اما با کمی تحقیق مشخص شد که این شرکت‌ها تحت اشراف یک شرکت عربستانی فعالیت دارند که رییس موسسه شخصی بن سلمان آن را مدیریت می‌کند.

عماد خاشقجی، برادرزاده عدنان خاشقجی، تاجر میلیاردر اسلحه این ملک را بازسازی کرده و با تخریب قلعه اصلی در این ملک که متعلق به قرن نوزدهم بود، آن را با تجهیزات و وسائل امروزی در قرن بیست‌ویکم بازسازی کرد. این ملک از تکنولوژی بالایی برخوردار بوده و فواره‌ها، سیستم صوتی و نوری و نیز سیستم تهویه آن با آیفون کار می‌کنند.

روزنامه سان در ادامه نوشت: بن سلمان در سال ۲۰۱۵ در تعطیلات خود در فرانسه، یک کشتی تفریحی را نیز به طول ۴۴۰ فوت به مبلغ ۴۵۲ میلیون پوند از یک سرمایه‌دار روس خریداری کرد.به نوشته این روزنامه،"کاخ لویی چهاردهم" یکی از سه خرید گرانقیمت بن سلمان بوده است. باغچه کاخ بن سلمان در فرانسه به تنهایی با زیربنای ساختمان کنگره آمریکا برابری می‌کند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پادشاهه دیگه . پول نفت یه ملتا داده کاخ و ... ولی خواهشا حرف چرت نزنید از اقا و اهل بیتشون. دنیا را بگردی همچین رهبری مثل ما ندارن اونتو باید زن خامنه ای رو کرد 😝😝😝😝😝 این عکسا ماکته خرخودتی وهفت جدوابادت خانه ابلیس زاده است دیگه،کسی که شیطان پرست باشد گله نبست! عكسي از ويلاي اقا مجتبي نداريد؟؟؟؟ اون كه تو شماله؟ تو محمود اباد؟؟ اين نبود؟

هرکس بامش بیش برفش بیش ، آزادی بهتر از همه چیز است !!!؟ نوش جونش!

پروین محمدی فعال کارگری از بازگشت خود به زندان خبر دادپروین محمدی، فعال حقوق کارگری در صفحه اینستاگرامش از پایان مرخصی‌ خود در روز یکشنبه ۳۱ فروردین و بازگشت به زندان خبر داده است. \r\n پیشتر این فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران به اتهام آخوند یعنی اسلام!!

چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟

کشورها در دوران «پساکرونا» از تعهدات بین‌المللی خود شانه خالی می‌کنندتهران- ایرنا- مدیرکل پیشین هماهنگی‌های اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در دوران پساکرونا با 'بلبشویی' از عدم اجرای تعهدات از سوی کشورها مواجه می‌شویم، گفت: سنگ بنای سست شدن تحکم قراردادها و نهادهای بین‌المللی را دونالد ترامپ پایه‌ریزی کرد و این موضوع به رفتار دیگر کشورها هم تسری می‌یابد تا از تعهدات بین‌المللی خود شانه خالی کنند. جمع کن بابا تو شونه هات درست کن فکر بقیه نباش

ترکیه درهای خود را به روی یک کودک بیمار سوری گشود

نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک🎥 نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک

نگرانی از شلوغی امروز متروی تهران/ تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان‌ها در تهرانرییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران با ابراز نگرانی نسبت به شلوغی متروهای امروز (شنبه) تهران، تأکید کرد: مردم از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند. غلط کرده ادارات که بار هستن مشاغل با ریسک کم هم امروز شروع بکار کردن مشاغل با ریسک متوسط هم آقای رییس‌جمهور گفت آماده اعلام شروع به کار باشند بازم نگرانی خودش خوبه یاد حرفهای رئیس قبلی سازمان ملل میوفتم👍🙏