تصاویر دیده نشده از زمستان آلمان در سالی که در ایران انقلاب شد | DW | 10.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) انداخته است. در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان 'زمستونم بهاره' بود. عکس‌ها را در اینجا ببینید:

برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ انداخته است. در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان"زمستونم بهاره" بود.

۷۵ تانک لشکر کوهستانی ارتش آلمان و هزاران نفر دیگر از نیروهای امدادی به کمک شهرها و روستا‌های محاصره شده در برف شتافتند. بار سنگین برف بر روی درختان تبدیل به تهدید جدی برای جنگل‌ها در آلمان شد. هلی‌کوپتر‌ها برای"برف‌تکانی" بر فراز جنگل‌ها به پرواز درآمدند تا با کمک باد ناشی از چرخش پره‌ها، شاخه‌های درختان را از سنگینی برف برهانند.

تلاش مردی در هامبورگ برای رهانیدن اتومبیل‌اش از زیر کوهی از برف. واحدهای کمک رسانی در زمستان سال ۱۹۷۹ به مردم غذا و دارو رساندند. هلی‌کوپترهای ارتش و سازمان‌های امدادی تعداد زیادی از بیماران و همچنین زنان بارداری را که در خانه محبوس شده بودند و زمان وضع حمل‌شان فرا رسیده بود به بیمارستان منتقل کردند.

در زمستان سال ۱۹۷۹ مردم ایران درگیر انقلاب اسلامی بودند. گرچه به دلیل اعتصاب پالایشگاه‌ها صف‌های طویل خرید نفت و گاز در شهرها ایجاد شده بود، اما از سرمای زمستان خبری نبود و این دستمایه شعار"به کوری چشم شاه، زمستونم بهاره!" شده بود که به گفته منتقدان به"زمستان سیاه استبداد" انجامید. در آلمان و آلمان شرقی، دانمارک و جنوب سوئد سقوط دما از روز ۳۱ دسامبر ۱۹۷۸ شروع شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سال تحولی دوباره، امسال با رفع تحریم ها، امپراطوری ایران با جمهوری اسلامی باز تعریف میشود.

در خود ایران هم زمستان 57 بسیار سرد و یخبندان بود. یادم است در همان ایام آخر برفهای منجمد و سیاه شده روی زمین اسفالت دیده میشد

این نشونه خوبیه😁 امسال سال آخرشونه‼️🤨

سال سیاه در تاریخ ایران، سال خودکشی دسته جمعی ايرانيان

عجب هنوز کثافطین هنوز اشعالین حامیان خمینی و حامیان جمهوری اسلامی اروپانشین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رغد دختر صدام حسین: در نبود حاکمیت حقیقی در بغداد، ایران آشکارا در عراق دخالت می‌کندرغد دختر ارشد صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق دوشنبه 15 فوریه 2021 ضمن تاکید این که دخالت‌های ایران عامل آمدن آمریکابه منطقه واین همه کشتاربه بهانه های مختلف از۴۰سال گذشته تاکنون پدر رغدخانم است جنگ باایران،کشتارفجیع کوردها،ماجرای انفال ،حمله به کویت ،اعدام ی متعددو..همه ی این ها بخش ناچیزی ازجنایات صدام است،حال دخترجانی تاریخ نگاه به ریاست دارند؟!!حافظه ی تاریخ راچکارمیکنند؟ همین گوینده این گذاره گویایی همه چیز هست انگار نه انگار بعثی های سابق معلمای داعشی های الان اند گوه خورد توله کفتار تکریتی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

16 زخمی در میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در تظاهرات استان ذی‌قار در عراقخبرنگار العربیه و الحدث شنبه 27 فوریه گزارش داد که 16 معترض و نیروهای امنیتی در تظاهرات در ذی‌قار
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »