تصاویر دیده نشده از زمستان آلمان در سالی که در ایران انقلاب شد | DW | 10.02.2021

10/02/2021 08:31:00 ب.ظ

برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) انداخته است. در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان 'زمستونم بهاره' بود.

برف

برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) انداخته است. در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان 'زمستونم بهاره' بود. عکس‌ها را در اینجا ببینید:

برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) انداخته است. در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان 'زمستونم بهاره' بود.

برف و بوران و سرمای شدید که شب گذشته ۹ فوریه (۲۱ بهمن) در نقاط مرکزی آلمان به حتی منفی ۲۶ درجه هم رسید مردم این کشور را یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷خورشیدی) انداخت. این پدر و پسر معمولا تابلو‌های کنار خیابان را از پایین به بالا نظاره می‌کنند، اما حالا ارتفاع برف آنقدر زیاد است که با تعجب از بالا به تابلو که در پایین پایشان قرار گرفته نگاه می‌کنند.

۷۵ تانک لشکر کوهستانی ارتش آلمان و هزاران نفر دیگر از نیروهای امدادی به کمک شهرها و روستا‌های محاصره شده در برف شتافتند. (عکسی از برف روبی یک تانک برای باز کردن راه یک پمپ بنزین در روز دوم ژانویه سال ۱۹۷۹)پس از چند روز بارش برف، خودروهای پارک شده در کنار خیابان‌ها در زیر کوهی سفید مدفون شدند و صاحبان پس از ساعت‌ها جستجو مجبور بودند با زحمت زیاد برای نجات خودروهایشان برف‌ها را کنار بزنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سال تحولی دوباره، امسال با رفع تحریم ها، امپراطوری ایران با جمهوری اسلامی باز تعریف میشود. در خود ایران هم زمستان 57 بسیار سرد و یخبندان بود. یادم است در همان ایام آخر برفهای منجمد و سیاه شده روی زمین اسفالت دیده میشد این نشونه خوبیه😁 امسال سال آخرشونه‼️🤨 سال سیاه در تاریخ ایران، سال خودکشی دسته جمعی ايرانيان

عجب هنوز کثافطین هنوز اشعالین حامیان خمینی و حامیان جمهوری اسلامی اروپانشین

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

رغد دختر صدام حسین: در نبود حاکمیت حقیقی در بغداد، ایران آشکارا در عراق دخالت می‌کندرغد دختر ارشد صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق دوشنبه 15 فوریه 2021 ضمن تاکید این که دخالت‌های ایران عامل آمدن آمریکابه منطقه واین همه کشتاربه بهانه های مختلف از۴۰سال گذشته تاکنون پدر رغدخانم است جنگ باایران،کشتارفجیع کوردها،ماجرای انفال ،حمله به کویت ،اعدام ی متعددو..همه ی این ها بخش ناچیزی ازجنایات صدام است،حال دخترجانی تاریخ نگاه به ریاست دارند؟!!حافظه ی تاریخ راچکارمیکنند؟ همین گوینده این گذاره گویایی همه چیز هست انگار نه انگار بعثی های سابق معلمای داعشی های الان اند گوه خورد توله کفتار تکریتی

16 زخمی در میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در تظاهرات استان ذی‌قار در عراقخبرنگار العربیه و الحدث شنبه 27 فوریه گزارش داد که 16 معترض و نیروهای امنیتی در تظاهرات در ذی‌قار

آلمان تصاویر دیده نشده از زمستان آلمان در سالی که در ایران انقلاب شد برف و بوران و سرمای شدیدی که این روزها در نقاطی از آلمان به منفی ۲۶ درجه هم رسیده مردم کشور را به یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) انداخته است.جهان "نقش سپاه قدس" در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند.اعزام خودروهای زرهی ارتش به شهر یانگون، میانمار، برای سرکوب معترضان - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ سفارت ایالات متحده در میانمار روز یکشنبه ۲۶ بهمن با صدور اطلاعیه‌ای از شهروندان آمریکایی ساکن در آن کشور خواست از محل اقامت خود خارج نشوند و در جای امن بمانند.تشخیص داده شده بودند، خودداری کرده ‌است.

در آن سال مردم ایران درگیر انقلاب بودند و شعارشان"زمستونم بهاره" بود. برف و بوران و سرمای شدید که شب گذشته ۹ فوریه (۲۱ بهمن) در نقاط مرکزی آلمان به حتی منفی ۲۶ درجه هم رسید مردم این کشور را یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷خورشیدی) انداخت. محل بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند انتشار یک گزارش جنجالی از سوی روزنامه"هندوستان‌تایمز"؛ سایت این روزنامه روز هشتم مارس (۱۸ اسفند) مقاله‌ای را به نقل از محافل اطلاعاتی هند درباره مسئولیت بمب‌گذاری روز ۲۹ ژانویه در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو منتشر کرده است. این پدر و پسر معمولا تابلو‌های کنار خیابان را از پایین به بالا نظاره می‌کنند، اما حالا ارتفاع برف آنقدر زیاد است که با تعجب از بالا به تابلو که در پایین پایشان قرار گرفته نگاه می‌کنند. جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده، کودتای اول فوریه ارتش علیه دولت غیرنظامی میانمار(برمه) را محکوم کرده و با صدور یک فرمان اجرایی، مسئولان کودتا را تحت تحریم قرار داده است. در زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) مردم ایران درگیر انقلاب اسلامی بودند. برای انفجار این بمب نیز از یک چاشنی الکتریکی استفاده شده است. گرچه به دلیل اعتصاب پالایشگاه‌ها صف‌های طویل خرید نفت و گاز در شهرها ایجاد شده بود، اما از سرمای زمستان خبری نبود و این دستمایه شعار"به کوری چشم شاه، زمستونم بهاره!" شده بود که به گفته منتقدان به"زمستان سیاه استبداد" انجامید. این تیم تأکید کرد که هنوز منبع حیوانی انتقال ویروس کرونا شناسایی نشده‌است.

در آلمان و آلمان شرقی، دانمارک و جنوب سوئد سقوط دما از روز ۳۱ دسامبر ۱۹۷۸ شروع شد. سازمان‌های مقابله با تروریسم هند فهرستی از نیروهای مظنون برای انجام این عملیات تهیه کرده‌اند. تنها در آلمان غربی ۱۷ نفر بر اثر سرما جان سپردند. دولت از تانک‌ها و زره‌پوش‌های ارتش برای باز کردن جاده‌ها و خیابان‌ها استفاده کرد. پیش از آن گفته شده بود که مسئولیت این حمله با گروهی به نام"جیش الهند" است. (عکسی از برف روبی تانک‌های ارتش آلمان در روز ۱۶ فوریه سال ۱۹۷۹ در اتوبان هامبورگ – هانوور) ۷۵ تانک لشکر کوهستانی ارتش آلمان و هزاران نفر دیگر از نیروهای امدادی به کمک شهرها و روستا‌های محاصره شده در برف شتافتند. (عکسی از برف روبی یک تانک برای باز کردن راه یک پمپ بنزین در روز دوم ژانویه سال ۱۹۷۹) بوران و عبور و مرور سخت مردم در شهر ویلهمز‌هافن در روز ۱۵ فوریه سال ۱۹۷۹ بار سنگین برف بر روی درختان تبدیل به تهدید جدی برای جنگل‌ها در آلمان شد. در این گزارش آمده است که عاملان پس از انجام این حمله با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند تا مسئولیت آن را بر دوش"دولت اسلامی" (داعش) بگذارند.

هلی‌کوپتر‌ها برای"برف‌تکانی" بر فراز جنگل‌ها به پرواز درآمدند تا با کمک باد ناشی از چرخش پره‌ها، شاخه‌های درختان را از سنگینی برف برهانند. پس از چند روز بارش برف، خودروهای پارک شده در کنار خیابان‌ها در زیر کوهی سفید مدفون شدند و صاحبان پس از ساعت‌ها جستجو مجبور بودند با زحمت زیاد برای نجات خودروهایشان برف‌ها را کنار بزنند. گفته می‌شود که انتخاب بمب و میزان مواد منفجره آن به حدی بوده که همچون یک اخطار عمل کرده و به کسی آسیبی وارد نسازد. این برف‌ها در روز چهارم فوریه سال ۱۹۷۹ از ایستگاه‌های راه‌ آهن هامبورگ و لوبک جمع‌آوری شده‌اند و با قطار بسوی"هایده" در ایالت اشلسویک هول‌اشتاین فرستاده می‌شوند تا در یک معدن شن متروکه تخلیه شوند. تصویری از خیابانی در هامبورگ، روز پانزدهم فوریه سال ۱۹۷۹. "هندوستان‌تایمز" نوشته است که ایران با این اقدام نمی‌خواسته است به مناسبات خود با کشور هند آسیب وارد سازد. برف و سرما شهر را کاملا تعطیل کرد.

سربازان ارتش جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی – پیش از وحدت) مشغول برف روبی در امتداد خط مرزی. نامه‌ای خطاب به سفیر اسرائیل در هند از سوی دیگر سازمان‌های اطلاعات هند اقدام به تحقیق پیرامون نامه‌ای کرده‌اند که خطاب به سفیر اسرائیل در هند ارسال شده است. ارتفاع برف باعث شده بود تا عبور از دیوار مرزی بسهولت صورت گیرد. برای جلوگیری از فرار شهروندان به آلمان غربی سربازان در روز ۲۰ فوریه سال ۱۹۷۹ برف‌ها را از کنار دیوار جمع می‌کردند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید "هندوستان‌تایمز" در ادامه گزارش نوشته است که"سبک نگارش و املای کلمات و اسامی حکایت از آن دارد که نامه توسط یک ایرانی نوشته شده و احتمالا از مجاری دیپلماتیک به دست عاملان این حمله رسیده است". دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و کانال‌های بسیاری در زمستان سال ۱۹۷۹ یخ بستند و کشتیرانی ناممکن شد. تصویری از"زمین‌گیر" شدن ۵۰ کشتی باربری در یکی از کانال‌های برلین در روز پنجم ژانویه سال ۱۹۷۹. این روزنامه در ادامه گزارش خود نوشته است که هند برای حفظ امنیت سفیر اسرائیل اقدامات گسترده‌ای را در همراهی با موساد اجرا می‌کند.

تلاش مردی در هامبورگ برای رهانیدن اتومبیل‌اش از زیر کوهی از برف. واحدهای کمک رسانی در زمستان سال ۱۹۷۹ به مردم غذا و دارو رساندند. تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس روز جمعه ۱۹ دی (۸ ژانویه) حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از پایگاه موشکی جدید این نیرو در"سواحل خلیج فارس" رونمایی کرد. هلی‌کوپترهای ارتش و سازمان‌های امدادی تعداد زیادی از بیماران و همچنین زنان بارداری را که در خانه محبوس شده بودند و زمان وضع حمل‌شان فرا رسیده بود به بیمارستان منتقل کردند. برف سنگین در زمستان سال ۱۹۷۹ باعث قطع راه‌های ارتباطی صدها شهر و روستا در ایالت اشلزویگ هولشتاین شده بود.» تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس فرمانده سپاه ادعا کرد: «طول این ستون‌ها کیلومترها ادامه دارد و تعداد زیادی از این مجموعه‌ها در نیروی دریایی سپاه وجود دارد. خودروهای سنگین و برف روب چندین هفته برای باز کردن را‌ه ها تلاش کردند.

ساکنان این مناطق در تاریخ خود چنین زمستان و برفی را به یاد نداشتند. تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس حسین سلامی موشک‌های نیروی دریایی سپاه را"جزء پیشرفته‌ترین موشک‌ها" خواند و افزود این موشک‌ها"در عرصه نبردهای ساحل به دریا، سطح به سطح، هوا به دریا، دریا به هوا در رده بهترین موشک‌های جهان است". ورود خودروی ارتش آلمان به شهر ویلهلمز‌هافن واقع در ایالت نیدرساکسن در روز ۱۵ فوریه سال ۱۹۷۹. ارتباط این شهر به مدت چندین روز قطع شده بود و مردم نیاز به آذوقه داشتند. تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس قدرت‌نمایی طرفین در روزهای اخیر شدت یافته است. برف و بوران و سرمای شدید که شب گذشته ۹ فوریه (۲۱ بهمن) در نقاط مرکزی آلمان به حتی منفی ۲۶ درجه هم رسید مردم این کشور را یاد زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷خورشیدی) انداخت. این پدر و پسر معمولا تابلو‌های کنار خیابان را از پایین به بالا نظاره می‌کنند، اما حالا ارتفاع برف آنقدر زیاد است که با تعجب از بالا به تابلو که در پایین پایشان قرار گرفته نگاه می‌کنند. تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها از سوی دیگر ایران اعلام کرد که به زودی غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم را آغاز خواهد کرد و در کنار رزمایش پهپادی از تونل‌های موشکی جدید در خلیج فارس رونمایی کرد.

در زمستان سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) مردم ایران درگیر انقلاب اسلامی بودند. گرچه به دلیل اعتصاب پالایشگاه‌ها صف‌های طویل خرید نفت و گاز در شهرها ایجاد شده بود، اما از سرمای زمستان خبری نبود و این دستمایه شعار"به کوری چشم شاه، زمستونم بهاره!" شده بود که به گفته منتقدان به"زمستان سیاه استبداد" انجامید. وقتی موشک جمهوری اسلامی می‌تواند پرنده متجاوز آمریکایی را ساقط کند، آن وقتی که موشک ایرانی پایگاه عین الاسد را در هم بکوبند، مجبورند در محاسبات خودشان آن را حساب کنند. در آلمان و آلمان شرقی، دانمارک و جنوب سوئد سقوط دما از روز ۳۱ دسامبر ۱۹۷۸ شروع شد. تنها در آلمان غربی ۱۷ نفر بر اثر سرما جان سپردند. تصاویری از پایگاه موشکی جدید سپاه در ساحل خلیج فارس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که برنامه موشکی‌اش برای"بازدارندگی در برابر حمله خارجی" است. دولت از تانک‌ها و زره‌پوش‌های ارتش برای باز کردن جاده‌ها و خیابان‌ها استفاده کرد.

(عکسی از برف روبی تانک‌های ارتش آلمان در روز ۱۶ فوریه سال ۱۹۷۹ در اتوبان هامبورگ – هانوور) ۷۵ تانک لشکر کوهستانی ارتش آلمان و هزاران نفر دیگر از نیروهای امدادی به کمک شهرها و روستا‌های محاصره شده در برف شتافتند. آنها برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران را مکمل یکدیگر می‌دانند، هرچند جمهوری اسلامی تأکید می‌کند که این دو با هم ارتباطی ندارند و دارای کاربردهای متعارف هستند. (عکسی از برف روبی یک تانک برای باز کردن راه یک پمپ بنزین در روز دوم ژانویه سال ۱۹۷۹) بوران و عبور و مرور سخت مردم در شهر ویلهمز‌هافن در روز ۱۵ فوریه سال ۱۹۷۹ بار سنگین برف بر روی درختان تبدیل به تهدید جدی برای جنگل‌ها در آلمان شد. هلی‌کوپتر‌ها برای"برف‌تکانی" بر فراز جنگل‌ها به پرواز درآمدند تا با کمک باد ناشی از چرخش پره‌ها، شاخه‌های درختان را از سنگینی برف برهانند. پس از چند روز بارش برف، خودروهای پارک شده در کنار خیابان‌ها در زیر کوهی سفید مدفون شدند و صاحبان پس از ساعت‌ها جستجو مجبور بودند با زحمت زیاد برای نجات خودروهایشان برف‌ها را کنار بزنند. این برف‌ها در روز چهارم فوریه سال ۱۹۷۹ از ایستگاه‌های راه‌ آهن هامبورگ و لوبک جمع‌آوری شده‌اند و با قطار بسوی"هایده" در ایالت اشلسویک هول‌اشتاین فرستاده می‌شوند تا در یک معدن شن متروکه تخلیه شوند.

تصویری از خیابانی در هامبورگ، روز پانزدهم فوریه سال ۱۹۷۹. برف و سرما شهر را کاملا تعطیل کرد. سربازان ارتش جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی – پیش از وحدت) مشغول برف روبی در امتداد خط مرزی. ارتفاع برف باعث شده بود تا عبور از دیوار مرزی بسهولت صورت گیرد. برای جلوگیری از فرار شهروندان به آلمان غربی سربازان در روز ۲۰ فوریه سال ۱۹۷۹ برف‌ها را از کنار دیوار جمع می‌کردند.

دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و کانال‌های بسیاری در زمستان سال ۱۹۷۹ یخ بستند و کشتیرانی ناممکن شد. تصویری از"زمین‌گیر" شدن ۵۰ کشتی باربری در یکی از کانال‌های برلین در روز پنجم ژانویه سال ۱۹۷۹. تلاش مردی در هامبورگ برای رهانیدن اتومبیل‌اش از زیر کوهی از برف. واحدهای کمک رسانی در زمستان سال ۱۹۷۹ به مردم غذا و دارو رساندند. هلی‌کوپترهای ارتش و سازمان‌های امدادی تعداد زیادی از بیماران و همچنین زنان بارداری را که در خانه محبوس شده بودند و زمان وضع حمل‌شان فرا رسیده بود به بیمارستان منتقل کردند.

برف سنگین در زمستان سال ۱۹۷۹ باعث قطع راه‌های ارتباطی صدها شهر و روستا در ایالت اشلزویگ هولشتاین شده بود. خودروهای سنگین و برف روب چندین هفته برای باز کردن را‌ه ها تلاش کردند. ساکنان این مناطق در تاریخ خود چنین زمستان و برفی را به یاد نداشتند. ورود خودروی ارتش آلمان به شهر ویلهلمز‌هافن واقع در ایالت نیدرساکسن در روز ۱۵ فوریه سال ۱۹۷۹. ارتباط این شهر به مدت چندین روز قطع شده بود و مردم نیاز به آذوقه داشتند.

مطالب بیشتر از مدیا سنتر .