تصاویری از سوغاتی‌ها و یادگاری‌های ویژه مرکل | DW | 26.10.2021

04/08/1400 10:28 ق.ظ

دولت طالبان اعلام کرده که در کنفرانس منطقه‌ای ایران در مورد افغانستان شرکت نمی‌کند. به باور علی افشاری، تحلیلگر سیاسی، طالبان نسبت به تکرار تجربه عراق و تمایل جمهوری‌اسلامی به گسترش نفوذ منطقه‌ای حساس است.

دوران صدر اعظمی آنگلا مرکل بزودی به پایان می‌رسد. در مدت شانزده سال دولت مرکل سوغاتی‌ها و یادگاری‌هایی از او ساخته شدند که در این گزارش تصویری می‌بینید: در شرق آلمان مجسمه‌های چوبی تولید می‌شوند. هنگام عید کریسمس رسم است، زغال‌های کوچکی که از ترکیب صمغ درختان و عطر ساخته می‌شوند را آتش زده و درون آن قرار می‌دهند تا فضای خانه را معطر کند.

همه مجسمه‌های ۱۴ سانتیمتری مرکل به محض ورود به بازار به سرعت به قیمت ۶۹ یورو به فروش رفتند و علاقمندان می‌توانند برای ماه فوریه سال ۲۰۲۲ سری بعدی مرکل را سفارش دهند.

"چای مرکل" در نمایشگاه"تِندنس" فرانکفورت در سال ۲۰۰۹ ارائه شد. در آن سال بارک اوباما (عکس: چای سمت راست) رئیس جمهور آمریکا شده بود. آب میوه‌گیری مرکل؛ این آب میوه‌گیری که برای گرفتن آب پرتقال یا لیمو استفاده می‌شود برای نخستین بار در نمایشگاهی در موزه"خانه تاریخ" در شهر بن آلمان ارائه شد.

یک گروه هنرمند برلینی از شخصیت‌های مشهور جهان"اردک وان حمام" تولید می‌کند. آنگلا مرکل نیز در میان آن‌ها دیده می‌شود. در اواسط سال ۲۰۲۰ نیز نمایشگاهی از ۳۰۰ اردک تولیدی این گروه در هانوفر برگزار شد. یولیا گولکنر، وزیر کشاورزی کابینه مرکل موفق به خرید"اردک وان حمام" به شکل مرکل شده و آن را به امضای صدر اعظم می‌رساند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مرکل سیاست مدار ماندگار تاریخ نوین جهان است!

۱۱ اثر پیکاسو به قیمت بیش از ۱۰۸ میلیون دلار در لاس‌وگاس به فروش رفتتابلوی «زنی با کلاه لبه‌دار قرمز و نارنجی» که به قیمت ۴۰ میلیون و ۴۷۰ هزار دلار فروخته شد آخرین بار در دهه ۱۹۸۰ به حراج گذاشته شده بود. این تابلو در آن زمان حدود ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید. جالبه،خالقین این آثار،اغلب درفقروغربت وگمنامی وانزوابدرودحیاط گفتن... پولشویی، نقاشی های کلاس سوم ابتدایی.

ثبت بیش از 9 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران

آمریکا: با ابزارهایی غیر از دیپلماسی مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویمرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد که واشینگتن ابزار دیگری غیر از دیپلماسی را برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای به‌کار

آمریکا از کره شمالی خواست با پایان دادن به رزمایش‌های موشکی به میز مذاکره بازگرددآخرین شلیک آزمایشی بالستیکی کره شمالی نگرانی همسایگان این کشور و همچنین ایالات متحده را برانگیخته است. جواب کره شمال: چشم منتظر بودیم شما ب ما بگید 😂😂😂😂😂 اون هم در حالی که دستاش به تخمش بود گفت چشم هم رزمایش رو پایان بده هم به میز مذاکره برگرده، یه چارتا شرط دیگه می ذاشتی اینا کمه تازه مذاکره بدون پیش شرط می خواستن 🤣🤣

آمریکا از کره شمالی خواست به آزمایش‌های موشکی پایان دهد و به مذاکرات بازگردد🔺آمریکا از کره شمالی خواست به آزمایش‌های موشکی پایان دهد و به مذاکرات بازگردد گفت‌وگوهای میان ایالات متحده و کره شمالی بر سر برنامه هسته‌ای پیونگ‌یانگ از اوایل سال ٢٠١٩ میلادی و به دلیل اختلاف‌ها درباره تحریم‌های واشنگتن متوقف شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: خوش شانس ترین شخصیت کشور، همین ممد بود که نبود امروز رو ببینه.... موشک های کُره شمالی به کجا میره وقتی پرتاب میشه؟؟😁😁✋✋ آمریکا یبار به کره کیر زده کیم اعتماد نداره

اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری در اعتراض به «گروگان‌گیری» او در ایران