تصاویری از دیوارکشی ترکیه در مرز ایران | DW | 23.07.2021

23/07/2021 02:30:00 ب.ظ

دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است. هدف از ساخت این دیوار افزایش سطح امنیت عنوان شده است. در این گزارش تصویری ببینید:

دیوار مرزی

دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است. هدف از ساخت این دیوار افزایش سطح امنیت عنوان شده است. در این گزارش تصویری ببینید:

دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است. هدف از ساخت این دیوار افزایش سطح امنیت عنوان شده است. در این گزارش تصویری ببینید:

ساخت و نصب دیوار بتنی و برج‌های هوشمند که در مرز شهرستان چالدران وان با ایران آغاز شده ادامه دارد. این دیوار تا شهرستان دوغوبایزید استان آغری و شهرستان یوکسک‌اوای استان حکاری امتداد می‌یابد. طول بلوک‌های این دیوار ۲.۸۰ متر و ارتفاع ‌آنها ۳ متر است. همچنین وزن آنها نیز ۷ تن است.

افزایش امنیت مرزییکی از اهداف ساخت این دیوار مبارزه با"تروریسم" عنوان شده است. رسانه‌های ترکیه می گویند، بیش از یک‌هزار نیروی حزب کارگران کردستان ترکیه"پ‌ک‌‌ک‌" در اردوگاه‌هایی در مرز با ایران فعالیت دارند و احداث این دیوار به‌ منظور جلوگیری از تردد افراد این گروه است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آیا استفاده از «وای فای» در پروازها بی‌خطر است یا ممکن است باعث سرقت اطلاعات شود؟کارشناسان امنیتی می‌گویند هنگامی که در هواپیما هستید، اتصال به اینترنت می‌تواند اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد. آیا انتشار خبر از خوزستان برای شما خطرناک است؟ همه انواع مبایل وکمپوتردر پرواز ها خطرآفرین است.مخابره و رادار را هواپیما را مختل میکند.اگر من پیشی مسافران چنین چیز را ببینم از هوا پیما به بیرون پرتابش میکنم.این چنین اشخاص در ردیف ادمکشان قرار میگیرد . در پرواز ۱۰۰٪ منتظر یک حادثه باش.تا برای زندگی ات بجنگی.حق آزادی تو صلب است

ترکیه در مرزش با ایران دیوار بتنی می‌کشدترکیه برای مقابله با ورود «مهاجران غیر قانونی، قاچاق کالا و مبارزه با تروریسم»در حال نصب یک دیوار بزرگ بتنی ۶۳ کیلومتری در مرز خود با ایران است. بیشتر به نفع ایرانه..تا گروه های تروریستی نتونن وارد بشن کشیده خیلی وقته، شما دیر بیدار شدید نميخوام بدبين باشم ولى شك نكنيد كه از ترس هجوم پناهندگان اين كارو كرده چون سوريه براشون تجربه شده

دختر ناهید تقوی: مادرم در زندان ایران به کرونا مبتلا شده است | DW | 22.07.2021دختر ناهید تقوی، زندانی ایرانی ـ آلمانی در تهران می‌گوید که مادرش در بند زنان زندان اوین به کرونا مبتلا شده و 'خطری قریب‌الوقوع' زندگی‌اش را تهدید می‌کند. باید اوباما و دموکراتها پاسخ گو باشند که آدم ربائی و گروگان گیری را برای جمهوری اسلامی تبدیل به یک کسب پرسود کردند.

عددنما| وضعیت فرونشست زمین در ایران چقدر بحرانی است؟رئیس سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرده از 31 استان کشور 29 استان در خطر پدیده فرونشست زمین قرار دارند و لازم است مسئولان تصمیمات قاطع در این زمینه بگیرند، چرا که ایران در حال نشست است.

اردوغان: مذاکرات با طالبان در مورد امنیت فرودگاه کابل آغاز شده استاردوغان: مذاکرات با طالبان در مورد امنیت فرودگاه کابل آغاز شده است دولت ترکیه در مذاکراتی که با آمریکا و دیگر اعضای ناتو داشته خواستار کمک مالی این کشورها با ترکیه برای مدیریت فرودگاه کابل شده است. ⬇️بیشتر بخوانید: اینبار کوریدور داعشی ها به افغانستان شده؟ رسما داعش ره وارد خاک افغانستان میسازد ای ترکیه ! آب که سربالا میره قورباغه ابوعطا میخونه😏 روحتان شاد پادشاهان فقید ایران رضاشاه بزرگ و فرزند عاشق ایرانش💙 این تا وقتی که بودند تمام منطقه آرامش داشت ولی حالا طالبان گردنکشی می‌کند اردوغان پلیس می‌شود آخوند دنیا رو خالی از امنیت میکنه و… نه_به_جمهورى_اسلامى

محموله پانسمان بیماران EB در انبارهای وزارت بهداشت است/مفقودی پانسمانها صحت نداردبراساس اعلام سازمان غذا و دارو، تمام محموله های پانسمان تامین شده بیماران EB در انبارهای وزارت بهداشت موجود است و به منظور مدیریت بهینه توزیع، پانسمان مورد نیاز به تناسب تعداد بیماران به صورت ماهانه تحویل خانه EB می‌شود.

دیوار مرزی ۶۳ کیلومتری دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است.براساس تحقیقات انجام شده از سوی شرکت بریتانیایی مخابرات ماهواره ای «Inmarsat» هشتاد درصد از مردم، چنانچه در سفرهای هوایی امکان دسترسی به سیستم وای فای را داشته باشند، از آن استفاده می‌کنند.Aa ترکیه برای مقابله با ورود «مهاجران غیر قانونی، قاچاق کالا و مبارزه با تروریسم» در حال نصب یک دیوار بزرگ بتنی ۶۳ کیلومتری در مرز خود با ایران است.ایران دختر ناهید تقوی: مادرم در زندان ایران به کرونا مبتلا شده است دختر ناهید تقوی، زندانی ایرانی ـ آلمانی در تهران می‌گوید که مادرش در بند زنان زندان اوین به کرونا مبتلا شده و"خطری قریب‌الوقوع" زندگی‌اش را تهدید می‌کند.

دیوار مرزی با سه متر ارتفاع ساخت و نصب دیوار بتنی و برج‌های هوشمند که در مرز شهرستان چالدران وان با ایران آغاز شده ادامه دارد. این دیوار تا شهرستان دوغوبایزید استان آغری و شهرستان یوکسک‌اوای استان حکاری امتداد می‌یابد. او می‌گوید: «اگرچه دسترسی به وای فای رایگان در سفرها برای مسافران تجاری و تفریحی جذاب است، اما اگر به برخی اقدامات احتیاطی توجه نشود، این امکان وجود دارد که استفاده از چنین سیستمی بهای سنگینی برای مسافران در پی داشته باشد. طول بلوک‌های این دیوار ۲. مرز ترکیه با ایران یکی از راه‌های پرطرفدار قاچاق انسان به شمار می‌رود.۸۰ متر و ارتفاع ‌آنها ۳ متر است. به همین دلیل ضروری است که مسافران با اتخاذ تدابیر ویژه‌ای، از امنیت داده‌های خود هنگام استفاده از این شبکه‌ها اطمینان یابند. همچنین وزن آنها نیز ۷ تن است. ناهید تقوی به گفته دخترش، تب، لرز و بدن‌درد دارد.

برج‌های دید‌ه‌بانی هوشمند به گفته مقام‌های ترکیه، تاکنون ۷۶ برج دیده‌بانی در مناطق مرزی استان وان ساخته شده است. خاموش کردن عملکرد اتصال خودکار، می‌تواند به شما در حفظ امنیت داده‌هایتان کمک کند.۱ کیلومتری خط شمال شرقی مرز استان وان با ایران همچنان ادامه دارد. ترکیه همچنین ۱۱۰ کیلومتر گودال در مناطق مرزی این استان حفر کرده است. افزایش امنیت مرزی بنا بر اعلام دولت ترکیه، هدف از احداث این دیوار بتنی، افزایش سطح امنیت مرزی در راستای مبارزه با تروریسم، قاچاق کالا و مهاجرت غیرقانونی است. زیرا اگر هکرها این شبکه‌ها را هدف قرار دهند، می‌توانند اطلاعات شما را نیز بدست آورند. "مبارزه با تروریسم" یکی از اهداف ساخت این دیوار مبارزه با"تروریسم" عنوان شده است.۸۰ متر، ارتفاع ۳ متر و وزن آنها ۷ تن است. رسانه‌های ترکیه می گویند، بیش از یک‌هزار نیروی حزب کارگران کردستان ترکیه"پ‌ک‌‌ک‌" در اردوگاه‌هایی در مرز با ایران فعالیت دارند و احداث این دیوار به‌ منظور جلوگیری از تردد افراد این گروه است. هنگام وارد کردن اطلاعات حساس، اعتبار وبسایت را بررسی کنید قبل از وارد کردن اطلاعات حساس خود مانند اطلاعات بانکی یا داده‌های شخصی، مطمئن شوید که آن وبسایت یا درگاه پرداخت پول، دارای یوآر‌ال با پیشوند «HTTPS» است. ایران اعلام کرده که در معرض شیوع گونه بسیار مسری  ویروس کرونا به نام دلتا قرار گرفته است.

"مبارزه با مهاجرت غیرقانونی" یکی دیگر از اهداف عنوان شده برای ساخت این دیوار مقابله با"مهاجرت غیر قانونی است". مرز ترکیه با ایران یکی از راه‌های پرطرفدار قاچاق انسان به شمار می‌رود. علاوه بر این، در قبال هر سایتی که حین پرواز از شما اطلاعات شخصی می‌خواهد، هوشیار باشید زیرا چنین درخواست‌هایی می‌تواند تلاشی برای سرقت اطلاعات شخصی شما باشد. تاکنون ۱۱۰ کیلومتر خندق در مرز ترکیه و ایران حفر شده است. افغان‌ها، ایرانی‌ها و پاکستانی‌ها پیش از ورود به شهرهایی مانند استانبول یا آنکارا برای عزیمت نهایی به اروپا از این طریق وارد خاک ترکیه می‌شوند. طی چند هفته گذشته بر اساس گزارش رسانه‌های ترک، روزانه حداقل ۵۰۰ افغان به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. هم‌رسانی این مطلب:. "مبارزه با قاچاق" مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا از دیگر اهداف این دیوار مرزی عنوان شده است. او تصریح کرد: «مهاجرت غیرقانونی به دلیل آشفتگی داخلی در افغانستان و ناپایداری برخی کشورها در ترکیه بازتاب دارد. سنت"گروگانگیری" در سیاست خارجی جمهوری اسلامی به روایت تصویر جیسون رضاییان جیسون رضاییان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی و مدیر دفتر تهران روزنامهٔ واشنگتن پست بود.

یک مقام وزرات خارجه ایران با استقبال از این اقدام ترکیه گفته است: «دو میلیارد دلار کالای منسوجات قاچاق از مرزهای ترکیه وارد ایران می‌شود که اگر دیواری کشیده شود، از ورود این میزان قاچاق به کشور جلوگیری می‌شود.» دیوار و حیات وحش متخصصان محیط زیست می‌گویند،‌ کشیدن این دیوار مرزی تردد حیات وحش در این منطقه را محدود می‌کند و آثار مخربی در دراز مدت بر روی محیط زیست خواهد داشت. از سوی دیگر این دیوار می‌تواند چرخه هیدرولوژیکی منطقه را تحت تاثیر قرار دهد و مانع از رسیدن سیلاب‌ها به تالاب‌ها شود. "مرزها امن‌تر می‌شوند" یوسف دورانی دینچ، فرماندار شهرستان چالدران به خبرگزاری آناتولی گفته است: «نیروهای امنیتی ترکیه برای تامین امنیت مرز فداکارانه تلاش می‌کنند. با اتمام دیوار امنیتی، مرز ترکیه با ایران امن‌تر خواهد بود». او در تیرماه ۱۳۹۴ برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرد و بازداشت شد.

ترکیه و دیوار‌های مرزی ترکیه پس از سال‌ها ورود غیرقانونی آوارگان سوری به این کشور تصمیم به ساخت دیواری به طول ۸۳۲ کیلومتر گرفت. این دیوار پس از دیوار چین و دیوار مرزی آمریکا با مکزیک، سومین دیوار طولانی دنیا محسوب می‌شود. دیوار مرزی ۶۳ کیلومتری دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است. دیوار مرزی با سه متر ارتفاع ساخت و نصب دیوار بتنی و برج‌های هوشمند که در مرز شهرستان چالدران وان با ایران آغاز شده ادامه دارد. این دیوار تا شهرستان دوغوبایزید استان آغری و شهرستان یوکسک‌اوای استان حکاری امتداد می‌یابد. وانگ بعدا با مسعود سلیمانی، پژوهشگر سلول‌های بنیادی که در آمریکا بازداشت شده بود، مبادله شد.

طول بلوک‌های این دیوار ۲.۸۰ متر و ارتفاع ‌آنها ۳ متر است. همچنین وزن آنها نیز ۷ تن است. برج‌های دید‌ه‌بانی هوشمند به گفته مقام‌های ترکیه، تاکنون ۷۶ برج دیده‌بانی در مناطق مرزی استان وان ساخته شده است. ترکیه همچنین ۱۱۰ کیلومتر گودال در مناطق مرزی این استان حفر کرده است. دادگاه عمومی مشهد در اسفند ۱۳۹۷ او را برای دو اتهام"توهین به رهبری" و"پست عکسی در شبکه‌های اجتماعی" به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

افزایش امنیت مرزی بنا بر اعلام دولت ترکیه، هدف از احداث این دیوار بتنی، افزایش سطح امنیت مرزی در راستای مبارزه با تروریسم، قاچاق کالا و مهاجرت غیرقانونی است. "مبارزه با تروریسم" یکی از اهداف ساخت این دیوار مبارزه با"تروریسم" عنوان شده است. رسانه‌های ترکیه می گویند، بیش از یک‌هزار نیروی حزب کارگران کردستان ترکیه"پ‌ک‌‌ک‌" در اردوگاه‌هایی در مرز با ایران فعالیت دارند و احداث این دیوار به‌ منظور جلوگیری از تردد افراد این گروه است. "مبارزه با مهاجرت غیرقانونی" یکی دیگر از اهداف عنوان شده برای ساخت این دیوار مقابله با"مهاجرت غیر قانونی است". مرز ترکیه با ایران یکی از راه‌های پرطرفدار قاچاق انسان به شمار می‌رود. قادری در دادگاه انقلاب به اتهام"همکاری با دول متخاصم" به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

افغان‌ها، ایرانی‌ها و پاکستانی‌ها پیش از ورود به شهرهایی مانند استانبول یا آنکارا برای عزیمت نهایی به اروپا از این طریق وارد خاک ترکیه می‌شوند. طی چند هفته گذشته بر اساس گزارش رسانه‌های ترک، روزانه حداقل ۵۰۰ افغان به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. "مبارزه با قاچاق" مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا از دیگر اهداف این دیوار مرزی عنوان شده است. یک مقام وزرات خارجه ایران با استقبال از این اقدام ترکیه گفته است: «دو میلیارد دلار کالای منسوجات قاچاق از مرزهای ترکیه وارد ایران می‌شود که اگر دیواری کشیده شود، از ورود این میزان قاچاق به کشور جلوگیری می‌شود.» دیوار و حیات وحش متخصصان محیط زیست می‌گویند،‌ کشیدن این دیوار مرزی تردد حیات وحش در این منطقه را محدود می‌کند و آثار مخربی در دراز مدت بر روی محیط زیست خواهد داشت. جرم او تلاش برای"اعمال نفوذ در طرح افزایش سن ازدواج، ترویج و پشتیبانی از همجنس‌گرایی، سعی در تجزیه ایران بوسیله پژوهش و ارسال گزارش خلاف به سازمال ملل" عنوان شد.

از سوی دیگر این دیوار می‌تواند چرخه هیدرولوژیکی منطقه را تحت تاثیر قرار دهد و مانع از رسیدن سیلاب‌ها به تالاب‌ها شود. "مرزها امن‌تر می‌شوند" یوسف دورانی دینچ، فرماندار شهرستان چالدران به خبرگزاری آناتولی گفته است: «نیروهای امنیتی ترکیه برای تامین امنیت مرز فداکارانه تلاش می‌کنند. با اتمام دیوار امنیتی، مرز ترکیه با ایران امن‌تر خواهد بود». ترکیه و دیوار‌های مرزی ترکیه پس از سال‌ها ورود غیرقانونی آوارگان سوری به این کشور تصمیم به ساخت دیواری به طول ۸۳۲ کیلومتر گرفت. این دیوار پس از دیوار چین و دیوار مرزی آمریکا با مکزیک، سومین دیوار طولانی دنیا محسوب می‌شود. او معمار بازنشسته است که سال‌ها با دو گذرنامه و بدون هیچ مشکلی میان آلمان و ایران در رفت و آمد بود.

مطالب بیشتر از مدیا سنتر .